Якщо ви володієте власним бізнесом, будь то невеликий інтернет-магазин або велика IT-компанія, ви напевно зацікавлені в залученні клієнтів. Основним інструментом такого залучення завжди є реклама, однак тактика подачі вашої реклами має вирішальне значення.

Тактика лідогенераціі покликана усунути недоліки традиційного підходу: вона використовує сучасні технології для перетворення кожного, хто побачить ваше рекламне оголошення, зацікавленого клієнта.

Що таке лідогенерація

Традиційна подача реклами володіє істотним недоліком – вона зачіпає всіх людей, навіть тих, хто спочатку не зацікавлений у вашому продукті або послузі. Припустимо, рекламний ролик, запущений на ТБ, побачать тисячі глядачів телеканалу.

При цьому далеко не всі вони будуть зацікавлені в тому, щоб стати вашим новим клієнтом. Навпаки, велика кількість реклами дратує людей. Таким чином, можна зробити висновок про неефективність традиційного підходу до реклами.

Очевидно, що основна проблема реклами – її масовість. Рекламодавець оплачує абсолютно всі перегляди його оголошення, а адже багато з них не йдуть на користь компанії. А що якби можна було «відсіяти» споживачів реклами щодо певного параметру?

Лідогенерація – це маркетингова тактика, яка ставить перед собою завдання отримання контактних даних тільки тих людей, які зацікавлені у придбанні певного товару або послуги.

Застосовувати таку тактику можуть представники компанії, або ж делегувати це заняття спеціалізованій фірмі. Сьогодні це бізнес, багато компаній надають таку послугу, як лідогенерація «під ключ», при цьому покупець буде платити тільки за клієнтів, які здійснили певну дію, завдяки вашому рекламному оголошенню.

Події, після настання яких лідогенерація вважається успішною і вимагає оплати, бувають трьох типів: CPA (Cost Pre Action, оплата за дію, наприклад, дзвінок), CPS (Cost Per Sale, оплата за продаж), CPL (Cost Per Lead, оплата за кожного зацікавленого).

Який би вибір не був зроблений, спочатку потрібно визначити цільову аудиторію проекту, як це показано на загальній схемі застосування подібної тактики нижче:

Вибір конкретного методу лідогенераціі залежить від цільової аудиторії проекту. Наприклад, для компанії, яка працює в сфері деревообробки, навряд чи підійде формат конференцій і ділових зустрічей.

При цьому, лідогенерація можлива не тільки в інтернеті. Далі будуть розглянуті різні області застосування даної тактики, а також найбільш відповідні формати.

Лідогенерація – де це застосовується?

Для того щоб зрозуміти, де застосовується подібна тактика, досить поглянути на список сфер бізнесу, де лідогенерація на сьогоднішній день особливо затребувана.

У порядку убування попиту це:

 • Фінансовий сектор;
 • Освіту;
 • Інтернет-комерція;
 • Розважальні сервіси;
 • Онлайн-ігри;
 • Будівництво;
 • Купонні сервіси.

Існує три основних рекламних сфери, де застосовується тактика лідогенераціі. Це персональне взаємодія, взаємодія через Всесвітню павутину і розсилки.

Особиста взаємодія передбачає призначення ділових зустрічей, участь у конференціях, проведення вебінарів. Це приклад лідогенераціі в реальному житті, яка широко використовується в даний момент.

Інші сфери застосування лідогенераціі розташовуються у віртуальному просторі. Це відбувається з-за того, що відстежувати вік та уподобання аудиторії можна за непрямими ознаками і таким чином генерація якісного трафіку стає більш простим завданням.

Сюди входить різноманітна реклама, у тому числі в соціальних мережах, розсилання через E-Mail та SMS, проте практика розсилки «паперових» поштових повідомлень також існує:

Лідогенерація - ефективний засіб підвищення продажів

Згідно з дослідженням SaleSpring, одна з найбільш цікавих сучасного маркетолога сфер – призначення ділових зустрічей, розсилання, взаємодія через інтернет.

Лідогенерація як бізнес застосовується повсюдно: досить поглянути на короткий список відомих компаній, які використовують лидогенерацию під ключ: Sybase, Abby, UniCredit Bank, Netgear, Epicor, GlobalCIO, TerraLink. Для них реклама – це непрофільний бізнес, тому вони вдалися до послуг сторонньої компанії.

Лідогенерація в інтернеті

Для розуміння сутності даної тактики, розглянемо простий приклад: лидогенерацию для інтернет-магазину.

Як вже було відмічено, першочергове завдання – це визначення цільової аудиторії товару або послуги. Наступна задача – отримання трафіку, наприклад, якщо інтернет-магазин займається продажем товарів певної категорії, то буде доцільним замовити таргетовану або контекстну рекламу.

Таргетована реклама буде показана не всім; рекламодавець отримує можливість вибирати стать, вік і деякі інші параметри аудиторії, якій буде показана його реклама.

Приклад банера таргетованої реклами показано на малюнку нижче:

Лідогенерація - ефективний засіб підвищення продажів

Для того щоб отримати зацікавленого клієнта (так званого «ліда», від англійського «to lead» – вести) потрібно розробити так званий «лендінгем» – сторінку, яка покликана зацікавити ліда в товарі або послузі. Для інтернет-магазину такої сторінкою є опис запропонованого на рекламному банері товару.

З цією метою лендінгем повинен бути гранично зрозумілим і простим: найголовніші кнопки повинні бути помітними, а форма збору особистої інформації містити мінімум полів. Це робиться з метою утримання клієнта.

Лендінгем повинен розташовувати до певного вигідного дії. Приклад центральній частині лендинга інтернет магазину представлений на малюнку нижче:

Лідогенерація - ефективний засіб підвищення продажів

Таким чином, лідогенерація в інтернеті проходить в три етапи:

 • Залучення трафіку з допомогою таргетованої або контекстної реклами;
 • Напрямок користувача на лендінгем;
 • Отримання замовлення.
 • Тактика лідогенераціі – це сучасний інструмент подачі реклами, який дозволяє залучити потенційних клієнтів, зацікавлених у вашому товарі або послузі.

  Лідогенерація – це процес, який починається з визначення цільової аудиторії і пошуку джерела трафіку, а закінчується розробкою ефективного лендинга для перетворення всіх перейшли по оголошенню лідів у потенційних клієнтів.

  При цьому, лідогенерація можлива не тільки в інтернеті, вона може бути реалізована за допомогою конференцій, професійних зустрічей, вебінарів, однак Всесвітня павутина – це основна сфера застосування даної тактики (особливо популярна лідогенерація для інтернет магазинів).

  Так як самостійне освоєння маркетингових тонкощів – досить складний і трудомісткий процес, деякі, навіть дуже великі, компанії воліють користуватися послугами сторонніх фірм, що спеціалізуються на подібному типі просування (приклади – Sybase і Abbyy).

  Лідогенерація – це керований процес з різними моделями оплати, тому сучасні рекламодавці все частіше віддають перевагу саме цій тактиці.