Створення сайту – дуже трудомісткий процес. Потрібно продумати дизайн, забезпечити роботу всіх функцій і коректне відображення в самих популярних браузерах. Людина працює з усіх сил, часом забуваючи про мету створення інформаційного ресурсу.

А адже сайт створюється для того, щоб ним користувалися люди. Без відвідувань ресурс буде мертвим, і всі зусилля творців повинні бути спрямовані на збільшення отримуваного трафіку:

Якщо кількість відвідувачів виступає одним з головних показників успішності, то величезне значення набуває вимірювання цього параметра. У цій справі може допомогти лічильник відвідувань сайту, про який і піде мова в даній статті.

Що таке лічильники, і навіщо вони потрібні

Лічильник являє собою сервіс, який здійснює підрахунок кількості відвідувань того чи іншого сайту. Для того щоб організувати роботу такого сервісу на своєму ресурсі, необхідно розмістити код конкретного лічильника на тих сторінках, інформація про відвідування яких необхідна. Як правило, виконавши це, можна дізнатися наступні дані:

 • Кількість унікальних відвідувачів сайту. Коли користувач в перший раз за добу заходить на сторінку ресурсу – він додає до показника лічильника одиницю. Повторне відвідування протягом доби вже не буде вважатися унікальним;
 • Візити. Встановити лічильник відвідувань на сайт і для того, щоб визначити: скільки разів протягом доби конкретний користувач заходив на інформаційний ресурс;
 • Загальна кількість відвідувань сайту. По тому, наскільки даний показник більше числа унікальних відвідувачів, можна визначити: чи люди хочуть повертатися на сторінки ресурсу.

Наведені вище дані є основою, але сучасні сервіси надають набагато більше інформації, на підставі якої можна зробити висновки про якість роботи сайту. Нижче наведені деякі деталі, про які можна дізнатися, встановивши лічильник на сайт.

 • Сторінки, з яких користувач потрапляє на ваш ресурс. Дуже важливо знати джерела свого трафіку. Це допоможе визначити найбільш ефективні варіанти подальшого просування;
 • Куди йдуть відвідувачі. Корисною буде інформація про подальших діях користувачів, адже якщо, наприклад, людина йде на сторінку пошуковика, то ваш контент не дав відповідь на поставлене питання. Також важливо мати інформацію про сторінках сайту, з яких здійснюється вихід, адже можливо, що ці «витоку» можна «підлатати»;
 • Аналіз відвідувачів. Іноді лічильник для сайту дозволяє визначити деякі дані користувачів: вік, стать, регіон;
 • Інформація про браузер, яким користується відвідувач. Забезпечення кросбраузерності – один з найважливіших етапів в будівництві сайту, а зібрані дані допоможуть визначити можливі огріхи;
 • Інформація про операційні системи. Цей пункт перекликається з попереднім. Також не варто забувати про різних пристроях, до яких може здійснюватися відвідування сайту.

Установка лічильника на сайт може переслідувати наступні цілі:

 • Збір статистики та її аналіз. Деякі сервіси надають рекомендації на підставі зібраної інформації, але можна і самостійно зробити висновки;
 • Трохи демонстрації. Якщо люди бачать: наскільки відвідуваний у вас ресурс, то вони звичайно…можуть нічого і не подумати, але в деяких випадках це підвищує довіру до сайту;
 • Допомога пошуковим системам. Пошукачі враховують дані, отримані завдяки лічильникам, при ранжируванні.

Які існують лічильники

Одним з головних властивостей лічильника є його видимість для відвідувачів. Залежно від цього розрізняють:

 • Повністю приховані лічильники. У цьому випадку статистичні дані будуть відомі лише власнику ресурсу;
 • Видимі для певного кола людей. Ті, хто хоче дізнатися інформацію про відвідувачів, повинні ввести пароль. Кому надавати його – питання до власника конкретного сайту;
 • Видимі для всіх. Дані таких лічильників будуть видні всім відвідувачам ресурсу.

Розглянемо найбільш популярні та корисні лічильники відвідувань.

 • Найбільш популярний на сьогоднішній день видимий лічильник сайту LiveInternet:

Лічильник відвідувань сайту – не хвастощі, а необхідність

Даний сервіс чудово підходить для новачків, тому як легко інтерпретувати отримані дані і зробити відповідні висновки. Лічильник можна зробити і невидимим, але за це доведеться щомісяця платити.

 • Google Analytics – потужний інструмент, що дозволяє, крім усього іншого, отримувати інформацію про відвідування:

Лічильник відвідувань сайту – не хвастощі, а необхідність

Підійде досвідченим користувачам, так як наданої інформації досить багато. Лічильник невидимий, а до даних статистики є доступ тільки у власника сайту.

 • Яндекс.Метрика. Вітчизняний гігант не залишається осторонь і бере активну участь у забезпеченні власників сайтів потрібної статистикою:

Лічильник відвідувань сайту – не хвастощі, а необхідність

Надається Яндексом лічильник відвідуваності сайту підходить як новачкам, так і досвідченим вебмайстрам. За замовчуванням, статистика доступна тільки власникові ресурсу, однак можна відкрити її як обмеженому колу людей, так і всім відвідувачам ресурсу.

Які лічильники будуть корисні

Варто відзначити, що більшість власників сайтів використовують на сторінках своїх ресурсів кілька лічильників відразу. Це обумовлено тим, що кожен подібний сервіс має свої переваги, а разом вони доповнюють один одного.

Однак перед тим як поставити всі мислимі і немислимі лічильники, слід задуматися про те, що бачить відвідувач. Адже людей в першу чергу цікавить зміст, а не те, скільки у нього було переглядів за день.

Установка лічильників здійснюється і для участі в рейтингах, високе положення в яких значно збільшить трафік. В якості прикладу можна навести Rambler TOP100, використання якого не дозволить отримати докладну статистику, але гарне положення в даному рейтингу забезпечить приплив унікальних відвідувачів.

Для отримання детальної інформації про відвідування зазвичай використовують Google Analytics або LiveInternet. Широко поширене розміщення цих лічильників «в зв’язці».

Використання лічильників для участі в рейтингах і отримання статистики в парі – також дуже популярне рішення. Тому Rambler TOP100 і LiveInternet – часті «сусіди».

Як встановити лічильник

Перед тим, як вставити код лічильника на сторінки свого сайту, потрібно подумати про те, що будуть бачити відвідувачі. Вибравши, що приховати, а що надати на загальний огляд, можна приступати до установки. У загальному випадку, це виглядає наступним чином:

 • Припустимо, що необхідно помістити на сторінку два лічильника, один з яких не буде видно для відвідувачів. Маємо лічильники всередині тега div:
 • Лічильник відвідувань сайту – не хвастощі, а необхідність

 • В css-файлі визначаємо потрібний стиль:
 • Лічильник відвідувань сайту – не хвастощі, а необхідність

 • Зробимо другий лічильник прихованим від очей відвідувачів. Для цього в css-файлі потрібно додати наступний ідентифікатор out:
 • Лічильник відвідувань сайту – не хвастощі, а необхідність

 • У html-файлі необхідно помістити другий лічильник в тег div id out:

Лічильник відвідувань сайту – не хвастощі, а необхідність

Таким чином, розміщення лічильників відвідувань на сторінках сайту може надати необхідну інформацію власнику ресурсу. Крім збору статистики, цінується можливість включення в рейтинги, які виступають надійним джерелом трафіку.

Перед тим, як встановити на своєму сайті кілька лічильників, необхідно подумати: які з них зробити видимими, а які приховати.

Так само варто пам’ятати, що одночасне використання великої кількості сервісів статистики вважається поганим тоном та відлякує відвідувачів.