Рецензії, огляди та рейтинги, розміщуються на різних сайтах, надають великий вплив на наш повсякденний вибір. Наприклад, якщо ми збираємося піти в кіно, ми шукаємо в Мережі відгуки про нових фільмах. Покупка нової книги, похід у ресторан, запис у спортивний клуб або фітнес-центр – нам знову допомагають рецензії.

Приклади можна наводити нескінченно, але ви вже й так зрозуміли, що я маю на увазі: думки, опубліковані в Інтернеті, керують масами – так вже влаштоване життя в 21 столітті. Нам залишається тільки прийняти це і використати для власної вигоди на своєму веб-сайті.

Переваги використання рецензій і рейтингів на вашому сайті

При згадці рейтингів та оглядів люди найчастіше уявляють собі сайти на кшталт Amazon або Yelp! Тому існує думка, що користувальницькі рейтинги та огляди можуть допомогти просуванню сайтів тільки такого типу. Тим не менш, майже будь-який сайт може використовувати рейтинги та огляди у своїй роботі.

Блоги

Про що б ви не писали в своєму блозі, напевно в ньому знайдеться кілька записів, які б представляли собою огляд певного продукту або послуги. І, незважаючи на те, що ви не збираєтеся фокусуватися на оглядах і обговореннях товарів, вам все одно може знадобитися щось на зразок рейтингової системи.

Існують плагіни, які допомагають створити концентровану версію вашого огляду і помістити її на проглядається місце на сторінці. Це вигідно відразу з кількох причин.

Чи знаєте ви, що сприйняття середньостатистичного користувача інтернету обмежено тим же числом об’єктів, що і сприйняття примітивного істоти на зразок золотої рибки? На жаль, це так.

Люди схильні відвідувати сайти між справою, пробігаючи сторінки по діагоналі і закриваючи їх, якщо який-небудь яскравий об’єкт не притягне їх уваги. Але якщо ви зумієте зупинити погляд рядового серфера хоча б на секунду, то вважайте, що ви отримали читача.

Коротке зведення огляду – відмінний спосіб це зробити.

Ви створюєте міні-версію свого поста, зводячи весь сенс до парі головних тез. Цей шматочок інформації має майже моментально засвоюватися відвідувачем і стимулювати його до прочитання повній версії, подальшого роздумів і, можливо, купівлі описуваного вами товару. І все це – до вашого обопільною задоволенню.

Але блоги – далеко не єдина категорія сайтів, виграє від використання оглядів і рейтингів.

Малий бізнес

Усі ділові люди давно оцінили користь оглядів і рецензій, розміщуваних в соціальних мережах і блогах. Але як щодо того, щоб розміщувати ці матеріали на власному сайті?

Як ми вже говорили раніше, огляди допомагають споживачам вибирати товари і послуги. Власники малих підприємств часто використовують міць великих соціальних сайтів, щоб залучити відвідувача на свій сайт.

Але при цьому часто забувають, що частина відвідувачів приходить на їх сайт не з блогів і соціальних мереж, а безпосередньо з пошуковиків. І якщо вони не зможуть знайти на вашому сайті рецензій і оцінок, то ви можете втратити значну частку конверсії.

Існує безліч плагінів, що дозволяють відвідувачам ділитися думкою про вашому бізнесі прямо на вашому сайті, і багато з них мають зручні механізми модерації, на відміну від Yelp! або Google+, де ви найчастіше не можете вибирати, яку думку відображати, а яке – ні.

Неважливо, заснований ваш бізнес на продажі в Інтернеті або зосереджений в офлайні – відгуки і рецензії додадуть вашому сайту завершеність і допоможуть придбати лояльних клієнтів.

WordPress-плагіни для рецензування та складання рейтингів

Представляємо список кращих на наш погляд плагінів, призначених для рецензування та складання рейтингів. Всі ці плагіни на даний момент підтримуються і оновлюються.

Їх функції багато в чому збігаються, але кожен має якусь відмінну рису. Надаючи вам такий великий вибір, ми сподіваємося, що кожен з вас знайде саме те, що йому потрібно.

WeReview – WordPress Review Site Builder

Незважаючи на те, що в назві цього продукту є слова «конструктор сайтів», WeReview насправді є плагіном для WordPress. Цей плагін має власний тип запису і шорт-коди для побудови естетичного і легко настроюється сайту оглядів.

За словами автора плагіна, WeReview сумісний з будь — WordPress-темою, так що ви не зіткнетеся з проблемами при його впровадженні у вже працюючий сайт. Після установки і активації плагіна в панелі адміністрування WordPress з’явиться новий пункт: «Reviews» («Рецензії»):

Щоб додати рецензію, виберіть пункт «Add new» («Створити») у новому меню і введіть дані вашої рецензії у формі. Цей процес багато в чому схожий на створення простої публікації, але результат буде більш схожий на рецензію, ніж якщо б ви скористалися звичайним редактором публікацій:

Кращі WordPress плагіни для рецензування та складання рейтингів

Як бачите, WeReview створює вражаючу сторінку з добре помітними кнопками дій для миттєвої конверсії. Просто, але потужно! Відмінний вибір для тих, хто хоче негайно інтегрувати рецензії в свій сайт.

Polldaddy Polls & RatingsP

За допомогою цього плагіна ви можете вбудовувати в свій WordPress-сайт опитування, огляди та рейтинги безпосередньо з сайту Polldaddy.

Плагін був створений командою Automattic, яка забезпечила високу якість і відмінний рівень підтримки. Тільки врахуйте, що для його роботи вам потрібен обліковий запис на Polldaddy або WordPress.com. Функціональність і гнучкість цього плагіна воістину вражають.

Кращі WordPress плагіни для рецензування та складання рейтингів
(Створення опитування з вибором стилю для відображення в вашому блозі)

Після установки і активації не забудьте зайти або зареєструватися на Polldaddy і взяти там свій API-ключ. Скопіюйте ключ, потім поверніться в панель адміністрування вашого WordPress-сайту, виберіть пункт «Settings» (Налаштування) і вставте ключ в поле «Polls» («Опитування»). Тепер ваш плагін повністю працездатний.

У меню панелі адміністрування ви помітите новий пункт: «Feedback» («Зворотний зв’язок»). Вибравши цей пункт, ви отримаєте форму для створення опитування або рейтингу. Ви можете додати рейтинг у будь-який пост і навіть відобразити його безпосередньо під заголовком.

І опитування і рейтинги стануть в нагоді вам в тому випадку, якщо ви хочете мати прості, але дієві методи отримання зворотного зв’язку від ваших відвідувачів. Якщо це – саме те, що вам потрібно, спробуйте Polldaddy Polls & Ratings.

Google Places Reviews Lite

Якщо ви популярні на Google Places і хочете відобразити це на своєму сайті, цей плагін просто створений для вас.

Кращі WordPress плагіни для рецензування та складання рейтингів
(Вибір темною або світлою теми)

Плагін Google Places Reviews запитує інформацію з Google Places, авторизуясь в Google Places API за допомогою ключа.

Інформація відображається у спеціальному віджеті, який має три колірні теми для більш повної інтеграції в ваш сайт. Цей плагін допоможе вам відобразити думку аудиторії про вас, не змушуючи відвідувачів сайту писати рецензії або ставити оцінки.

kk Star Rating

Цей плагін безумовно є одним з найбільш цікавих рейтингових плагінів в каталозі WordPress. На відміну від переважної більшості плагінів, що дозволяють помістити в пост оцінку, створену автором поста або взяту з будь-якого джерела, kk Star Rating дає відвідувачам сайту можливість оцінити вашу публікацію в «зірковій» системі:

Кращі WordPress плагіни для рецензування та складання рейтингів

Цей плагін має й інші цікаві можливості. Наприклад, він підтримує Google Rich Snippets. Це означає, що Google проіндексує рейтинг вашої публікації і відображає його в результатах пошуку:

Кращі WordPress плагіни для рецензування та складання рейтингів
(Приклад використання Rich Snippets у видачі Google)

Плагін дозволяє налаштовувати кількість «зірок», які використовуються в оцінці. Також у комплекті є спеціальний віджет для відображення посилань на пости з найвищим рейтингом в окремому блоці вашого сайту.

Хоча ви можете насторожено ставитися до самої ідеї дозволити кожному жителю Мережі оцінювати ваш блог, це, безумовно, має свої плюси.

Подібна система рейтингових оцінок дозволить вам стежити за думкою відвідувачів, визначати, що їм подобається на вашому сайті, а що – ні, і на які теми вам треба зосередити свою письменницьку увагу, щоб стати популярнішою. Більш того, високий рейтинг допоможе вам залучити трафік з Google.

Author Post Rating

Цей плагін дозволяє виставити оцінку публікації в «зірках». Але, на відміну від kk Star Rating, цей плагін дає право оцінювати публікації не всім відвідувачам, а тільки автору:

Кращі WordPress плагіни для рецензування та складання рейтингів

Чи ви хочете виставити оцінку того, що є темою вашого поста, або оцінити безпосередньо на свій пост – плагін Author Post Raiting доведеться вам до душі в обох випадках. Ви можете вибрати, де відображати рейтинг:

  • в публікаціях або на сторінках;
  • у верхній частині публікації;
  • у підвалі публікації;
  • в будь-якому місці публікації за допомогою шорт-коду.

Після установки і настройки плагін буде показувати в кожній публікації метабокс з можливістю виставити їй оцінку (від 1 до 5 «зірок»). Вам не потрібна оцінка в пості? Просто не ставте її, і ніяких зірок у користувача частини сайту відображатися не буде.

Як бачите, ідея плагіна досить проста, тому і опцій у нього небагато. Але якщо вам не потрібні інші можливості налаштування, ви можете віддати перевагу цей плагін за його простоту.

WP Customer Reviews

Цей плагін робить саме те, що позначено в його назві: дозволяє людям рецензувати публікації на сторінках вашого сайту:

Кращі WordPress плагіни для рецензування та складання рейтингів

WP Customer Reviews дозволяє користувачам створювати рецензії з рейтинговою оцінкою, подібні до тих, що зустрічаються на сайтах на зразок Amazon. Але це ще не все.

Якщо ви володієте якимось підприємством і хочете дозволити вашим клієнтам оцінити його роботу на вашому сайті, ви можете скористатися цим плагіном. А оскільки вводяться відвідувачами дані модеруються, ви зможете вибрати, які відгуки показати, а які – приховати.

Незважаючи на розвинену функціональність, код плагіна дуже компактний, що робить цей безкоштовний плагін особливо привабливим.

WP Product Review Lite

Цей плагін дозволить вам розмістити рецензію на який-небудь продукт всередині вашої публікації найбільш простим способом, без використання шорт-кодів:

Кращі WordPress плагіни для рецензування та складання рейтингів
(Приклад використання WP Product Review в публікації)

Плагін має функцію введення міні-версії рецензії, символічного відображення плюсів і мінусів рецензованого продукту і відображення промо-посилань з імпортом ціни з сайту-продавця:

Кращі WordPress плагіни для рецензування та складання рейтингів
(Кінцевий результат використання WP Product Review)

Всі параметри шрифтів і кнопок в WP Product Review можна змінювати для того, щоб найкращим чином вбудувати цей плагін в ваш сайт.

Цей плагін також підтримує Google Rich Snippets, що додає солідності посиланнями на ваш сайт в результатах пошуку. Це один з моїх улюблених плагінів, не в останню чергу завдяки його безоплатності.

Taqyeem

Цей плагін розроблений TieLabs – елітним автором з сайту CodeCanyon. Цей плагін має вищий рейтинг на CodeCanyon. Враховуючи видатну якість і великий список функцій, не дивно, що цей плагін так високо оцінений:

Кращі WordPress плагіни для рецензування та складання рейтингів

Як бачите, Taqyeem дозволяє вставити витяги з рецензії в будь-яку вашу публікацію. Коротка версія рецензії створюється там же, де і сама публікація, і може бути переміщена в будь-яке місце. Рецензії відображаються веб-шрифтами Google, вбудованими в плагін. Кольори та інші властивості віджета Taqyeem легко налаштовуються.

Віджет може відображатися в будь-якій галузі сайту, від шапки до підвалу. Плагін також підтримує Google Rich Snippets. Це платний продукт, але з урахуванням всіх його функцій $16 зовсім не здаються високою ціною.

WP Review

Створений розробниками сайту MyThemeShop, цей плагін дуже прямолінійний як у використанні, так і в частині одержуваних з її допомогою результатів:

Кращі WordPress плагіни для рецензування та складання рейтингів
(Приклад використання опцій WP Review при створенні публікації)

Плагін здатний використовувати три типи рейтингів: «зоряний», процентний і у вигляді пунктів. Він має нескінченну кількість колірних схем для спливаючого елемента, що показує витяги з огляду на вашому пості.

Крім усього іншого, він є найбільш простим у використанні плагіном подібного типу і підтримує таку популярну функцію, як Google Rich Snippets:

Кращі WordPress плагіни для рецензування та складання рейтингів
(Приклад відображення «зоряного» рейтингу у підсумковій публікації)

Коротка версія огляду виділяється налаштованим квітами і стилем. Цей плагін надзвичайно легко встановити і набудувати, що робить його відмінним вибором для тих, хто хоче вбудувати в свій сайт потужний засіб для створення рейтингів і рецензій, але не хоче занурюватися в документацію.

Reviewer

За трохи більш ніж $20, ви отримуєте всі мислимі функції, які тільки можуть бути в плагіні для WordPress. Крім звичайних для таких випадків функцій написання рецензії, підкреслення плюсів і мінусів і виставлення оцінок, цей плагін включає в себе інструменти для створення таблиць порівняння, які так допомагають споживачам вибрати потрібний товар або послугу з великого числа можливих варіантів:

Кращі WordPress плагіни для рецензування та складання рейтингів

Плагін має в своєму комплекті 9 різних шаблонів для виведення рецензій. Більше того, є можливість легко спроектувати нові шаблони.

Якщо ви створюєте нову або модифікуєте наявну тему спеціально для вашого сайту, ви можете додати в неї секцію «Reviewer», щоб стилізувати висновок плагіна. Потім ви можете помістити плагін в будь-яку область вашого сайту за допомогою шорт-кодів або скористатися пунктом «Insert Reviews and Tables» в меню автора.

Оскільки цей плагін має багаті можливості для налаштування, його освоєння може зайняти деякий час. Тому автор плагіна створив на своєму сайті живу демонстрацію, щоб допомогти користувачеві розібратися з усіма функціями. Спробуйте, перш ніж купити!

Comment Rating Field

Додайте цю просту, але корисну можливість область коментарів вашого сайту. Використовуючи цей плагін, ви дасте користувачам вашого сайту можливість поставити оцінку прямо у коментарі до публікації:

Кращі WordPress плагіни для рецензування та складання рейтингів

Все дуже просто: користувач оцінює посаду за п’ятибальною шкалою, і його оцінка з’являється поруч із залишеним їм коментарем у вигляді зірок. Якщо ж користувач не ввів оцінку, зірки не з’являються.

Це не дуже зручний спосіб оцінки, якщо ви хочете мати точну цифру. Але він досить наочний і допомагає залучити користувачів до обговорення і отримати від них зворотний зв’язок.

Author hReview Lite

Author hReview – це ще один чудовий плагін, який дозволяє отримати інформацію про публікації у форматі hReview і AggragateRating згідно з рекомендаціями Schema.org щодо взаємодії між сайтами і семантичного Інтернету:

Кращі WordPress плагіни для рецензування та складання рейтингів
(Приклад налаштування плагіна в адміністраторської частини сайту)

Цей плагін досить простий, але він чесно виконує заявлені функції. Якщо вам потрібно більше налаштувань і варіантів оформлення, то вам пощастило: автор пропонує розширену версію плагіна за невелику плату, і в цій версії є все: від додаткових налаштувань до шаблонів виводу.

Book Review

На завершення нашого огляду розглянемо один специфічний нішевий продукт. Book Review дозволяє створювати прості, але візуально привабливі книжкові рецензії:

Кращі WordPress плагіни для рецензування та складання рейтингів

Ви можете налаштувати колір фону і рамки рецензії, додати дані про книгу, фото обкладинки та посилання на цю книгу в онлайн-магазині. Якщо ви регулярно пишете про книги в своєму блозі, цей плагін напевно доведеться вам до душі.

Висновок

Якщо ви ще не використовуєте на своєму сайті ніяких спеціальних засобів для відображення рецензій, оглядів, рейтингів і порівнянь, пора вибрати що-небудь з тільки що розглянутої нами списку. Більшість протестованих нами плагінів можна використовувати безкоштовно, тому ви можете скуштувати їх, поки не зустрінете саме те, що потрібно.

Хто б ви не були – блогер, власник малого бізнесу, веб-професіонал – ви обов’язково знайдете свої плюси у використанні цих коштів на своєму сайті. Рейтинги і рецензії привертають увагу, а увагу – золото.

Багато з перерахованих вище плагінів сприяють також взаємодії користувача з сайтом, що забезпечує нас необхідними зворотним зв’язком з нашою аудиторією. Простіше кажучи, рейтинги та рецензування – це круто, так чому б не використовувати їх?

Переклад статті «A Look At Some Of The Best Rating & Review Plugins For WordPress» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.