На сьогоднішній день перед кожним веб-розробником ставиться завдання перевірки сайту на сумісність з різними браузерами і їх версіями браузерів. Можна, звичайно, встановити на своєму комп’ютері різні браузери і візуально перевірити, як веб-сайт відображається у них.

Проте вже існує безліч автоматизованих інструментів, які дозволяють всебічно протестувати веб-сайт і перевірити, як він виводиться в різних браузерах і на різних платформах і дозволах екрану.

Нижче ми представляємо список безкоштовних і преміум інструментів для тестування кросбраузерності сайту. Починаючи від хмарних платформ та до додатків для стаціонарних комп’ютерів. Ці інструменти допоможуть вам легко перевірити свій сайт на сумісність з будь-якими браузерами, від різних версій Internet Explorer і до більш ніж 300 присутніх на ринку браузерів.

Давайте розглянемо цей перелік.

1. BrowserShots

Browsershots створює скріншоти досліджуваного сайту в різних операційних системах і браузерах. Це безкоштовний веб-додаток з відкритим вихідним кодом, що надає розробникам зручний спосіб перевірити сайт на сумісність з різними браузерами.

Після того, як ви введете адресу ресурсу, він буде доданий в чергу завдань. Різні комп’ютери по всій мережі відкриють ваш сайт, кожен в окремому браузері. Після цього вони зроблять скріншоти і завантажать їх на центральний сервер, де ви зможете подивитися результати.

2. GhostLab

Кращі інструменти для тестування сумісності з різними браузерами

GhostLab пропонує користувачам можливість синхронізованого тестування скролінгу сторінок, клікабельності посилань, перезавантаження сайту і форм для введення даних під різними пристроями. Це означає, що ви зможете протестувати не тільки одну окрему сторінку, але і весь ресурс в цілому.

Ghostlab доступний як під Windows, так і під Mac OS X, інструмент не вимагає установки, так як може миттєво підключитися до будь-якого клієнта з підтримкою JavaScript. За допомогою сервера Ghostlab ви зможете синхронізувати сторінки зі своєї локальної папки, локальним сервером Apache або будь-яким сервером в Мережі з функцією автоматичного перезавантаження для відстеження змін у файлах.

3. BrowseEmAll

Кращі інструменти для тестування сумісності з різними браузерами

BrowseEmAll — це додаток для стаціонарних комп’ютерів, яке включає в себе симулятори десктопних і мобільних версій браузерів. У програмі реалізовані функції автоматизованих аналітичних звітів, створення скріншотів і тестування сумісності.

Після запуску локального програми користувачі можуть вибрати потрібний дозвіл і браузер, а потім перевірити сайт на сумісність без використання серверних компонентів. Також BrowseEmAll містить інструменти для розробників, за допомогою яких можна протестувати елементи сайту і виправити помилки в його структурі.

4. BrowserStack

Кращі інструменти для тестування сумісності з різними браузерами

BrowserStack надає можливість інтерактивного веб-тестування на сумісність з браузерами. Додаток встановлює миттєвий доступ до різних стаціонарним і мобільним браузерам (на даний момент підтримується більше 300 браузерів) з можливістю перевірки локальних та внутрішніх серверів, а також безпеки сайту.

BrowserStack є хмарним ресурсом, це означає, що для програми не потрібна установка, воно вже включає в себе попередньо інструменти для розробників (в тому числі Firebug Lite, Microsoft Script Debugger і багато інших), які можуть використовуватися для швидкого тестування кросбраузерності і налагодження.

5. Browserling

Кращі інструменти для тестування сумісності з різними браузерами

Browserling підтримує тестування ресурсу на сумісність з Internet Explorer, Firefox, Chrome, Opera і Safari (аж до версії 5.1). Розробники можуть завантажити свій сайт і відразу побачити, як він буде виглядати в певній версії браузера.

Browserling не використовує симулятори. Замість цього додаток запускає обраний браузер на віртуальній машині. Завдяки цьому можна отримати дуже точні результати. Додаток створено на основі HTML 5.0, тому запускається прямо в браузері, і працює на будь-якій системі. Результати тестування можуть бути збережені у вигляді зображень або відео.

6. Browsera

Кращі інструменти для тестування сумісності з різними браузерами

Browsera повідомляє користувачів про можливі проблеми з розміткою в різних браузерах, які інструмент знаходить під час тестування сайту. В результаті ви отримуєте детальний звіт по сторінкам, на яких існують потенційні проблеми. Більш детально вивчити проблеми можна на скріншотах сторінок з виділеними проблемними місцями.

7. IE Netrenderer

[IMG=http://codegeekz.com/wp-content/uploads/net-renderer.jpeg]

IE Netrenderer дозволяє перевірити, як сайт виглядає в різних версіях IE, а також як він виводиться для високошвидкісного дата центру, розташованого в Німеччині. Просто введіть URL-адресу сайту в полі, і отримаєте результат. IE Netrenderer здатний одночасно, в режимі реального часу обробляти велику кількість запитів, так що це неймовірно швидкий сервіс.

Унікальний режим змішаного накладення та визначення відмінностей допомагає визначити навіть самі незначні невідповідності при виведенні сторінок в різних версіях Internet Explorer.

8. Litmus

Кращі інструменти для тестування сумісності з різними браузерами

Litmus дозволяє здійснювати тестування на сумісність з різними браузерами. Після того, як ви введете адресу свого сайту, Litmus покаже, як він відображається в найбільш популярних веб-браузерах. Функція валідації посилань дозволяє верифікувати всі посилання, а також перевірити, не занесені URL-адреси, на які посилаються ваші сторінки, у чорний список.

Гнучка настройка дозволяє додавати в проекти тестування членів команди, клієнтів і партнерів, без обмежень за кількістю користувачів або набору тестів, а також з повним доступом до всіх функцій.

9. Multi-Browser Viewer

Кращі інструменти для тестування сумісності з різними браузерами

Multi-Browser Viewer є популярним програмним забезпеченням для тестування кросбраузерності на стороні клієнта. MultiBrowserViewer також пропонує користувачам різні інструменти розробки, такі як перевірка HTML, автоматичні виправлення і перевірка синтаксису. Продукт доступний на п’яти мовах і є однією з небагатьох подібних програм, які можуть працювати в автономному режимі.

10. Testing Bot

Кращі інструменти для тестування сумісності з різними браузерами

TestingBot забезпечує просте тестування на сумісність з браузерами з допомогою Selenium, вручну або в автоматичному режимі. Програма підтримує більше 100 версій браузерів і операційних систем. Ручне тестування дозволяє вам за допомогою хмарного сервісу перевірити сумісність сайту з будь-яким браузером.

Ви також можете запустити в хмарному сервісі автоматичне тестування, вказавши, сумісність з якими браузерами ви хочете перевірити, час початку і тривалість тесту.

11. Spoon

Кращі інструменти для тестування сумісності з різними браузерами

Spoon — це платформа для розробки, тестування та розгортання в ізольованих контейнерах додатків і служб Windows. Платформа Spoon складається з декількох робочих блоків, основним з яких є віртуальна машина.

Робоча середа контейнерів Spoon забезпечується з допомогою Spoon Virtual Machine або SVM, а також швидко розвертають API ядра операційної системи, що включають файлову систему реєстру, процеси і підсистеми розділів. Програми, що виконуються в контейнері, взаємодіють з віртуальної файлової системи, реєстру і середовищем процесів, що надається SVM, а не з локальної машиною.

12. Cross Browser Testing

Кращі інструменти для тестування сумісності з різними браузерами

CrossBrowserTesting підтримує автоматичне створення скріншотів, тестування сторінок, розміщених на локальному хості, можливість перевірки сумісності з різними мобільними платформами. Через сервіси аутентифікації CrossBrowserTesting може використовуватися для тестування веб-сайтів, які закриті шлюзами авторизації.

Це дозволяє розробникам перевіряти розділи сайтів, які недоступні для інших інструментів тестування. CrossBrowserTesting підтримує всі основні браузери і мобільні операційні системи.

Переклад статті «Best Cross Browser Testing Tools» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.