Не довіряйте інтернет-маркетологам! Одному власнику вони з інтернет-магазину сайт знайомств зробили. А дружина про це дізналася і так дала йому по голові качалкою, що він мережевим маркетингом зайнявся. Ось така конверсія сайту вийшла! Але конверсія може не тільки викликати головний біль, але і бути порятунком від неї.

А це не боляче?

Ні, це не боляче, а навіть корисно. Конверсія – це один з показників, що використовуються в інтернет-маркетингу для підрахунку популярності і оцінки успішності роботи конкретного ресурсу.

Конверсія обчислюється на основі співвідношення загальної кількості відвідувачів до кількості користувачів, що зробили на ресурсі певну ефективну дію. Класифікація ефективних дій безпосередньо залежить від роду діяльності інтернет-ресурсу. Це може бути:

 • Купівля;
 • Замовлення послуги;
 • Реєстрація;
 • Залишений коментар;
 • Перехід за посиланням;
 • Перегляд відео;
 • Прослуховування аудіо даних;
 • Завантаження розміщеного контенту:

Розглянемо приклад того, як порахувати конверсію сайту, займає продажами:

Припустимо, що інтернет-магазин відвідують близько 1000 унікальних користувачів в день. Але всього 5-7 (в середньому 6) з них роблять покупки. У цьому випадку конверсія цього ресурсу дорівнює:
6 покупок/1 000 відвідувачів * 100=0. 6%.

Аналогічно розраховується цей показник і для звичайних сайтів. Тільки замість кількості покупок підставляється число користувачів, що зробили інше ефективне дію (перехід за посиланням, скачування і т. д.).

Для інтернет-магазинів, що працюють в межах Рунета, мінімальним вважається показник у 0,7% конверсії. Успішним вважається рівень, починаючи від 3%. У деяких випадках конверсія може підвищуватися до 7-10%. Такий стрибок може пояснюватися лише зростанням загального попиту на певну групу товарів.

Сайти, що займаються продажем автомобільних покришок онлайн, відзначають підвищення попиту на зимові моделі гуми в жовтні – листопаді. Причому ця тенденція залишається безумовної вже не перший рік.

Дуже складно назвати ефективний показник конверсії ресурсу. Все залежить від кількості коштів, які були витрачені на організацію роботи сайту. Сюди входять витрати на розкручування і просування, вартість розробки та обслуговування ресурсу.

У будь-якому випадку, якщо витрачено більше коштів, ніж отримано, то конверсія сайту не ефективна. Тому рано чи пізно постане питання, як збільшити конверсію сайту.

Що впливає на показники конверсії?

Ось кілька основних факторів, що впливають на ефективність ресурсу:

 • Seo – оптимізація сайту для пошукових систем. Від неї залежить індексація ресурсу в пошукових системах і його доступність для користувачів. Сюди входять: правильне насичення контенту ключовими словами, висока унікальність тексту і низький відсоток нудоти. Також пошукова оптимізація здійснюється на основі показників цитування сайту іншими ресурсами (ТІЦ і ІЦ). Вони обчислюються на основі кількості і ваги посилань, що вказують на джерело з інших сайтів:

Конверсія сайту або чому у власників мережевих ресурсів часто болить голова

 • Реклама – від неї залежить популярність сайту. Навіть якщо він наповнений хорошим контентом або пропонує товари за низькими цінами, ефективність діяльності ресурсу без реклами буде низькою. Тому що потенційні покупці (користувачі) просто не дізнаються про існування цього сайту.

Поняття реклами сайту та його пошукової оптимізації тісно переплетені один з одним. Часто для просування ресурсу в пошуковій системі використовуються суто рекламні методи (розміщення анонсів статей, прес-релізів тощо). Тому в межах інтернету прийнято розглядати обидва поняття в межах одного контексту.

 • Дизайн – як і людини, сайт зустрічають спочатку «по одягу». Якщо ресурс «одягнений» в непоказний і тьмяний дизайн, то далі головної сторінки користувач може і не піти.
 • Система навігації – повинна мати простий та інформативний інтерфейс, щоб користувач розумів, де він знаходиться. Заблукавши хоча б раз у «лабіринтах» сторінок, відвідувач може залишити ресурс назавжди:

Конверсія сайту або чому у власників мережевих ресурсів часто болить голова

 • Достовірність наведених даних – відвідувач повинен повністю бути впевненим в компетенції сайту. Це збільшує довіру користувачів до ресурсу і сприяє підвищення конверсії сайту.

Ціна на товар в інтернет-магазині повинна бути однакової до і після оформлення покупки.

Засоби моніторингу конверсії сайту

Існує кілька веб-сервісів від популярних пошукових систем. Ці інструменти володіють широким спектром лічильників і засобів для збору аналітичної інформації про відвідувачів та їх діях на сайті. На основі зібраних даних формується безліч схем і графіків.

Також ці дані дозволяють оцінити ефективність дизайну сторінок порталу, виділити найбільш популярний товар або розділ. А також простежити всі переходи, які користувач виконав на ресурсі, і звідки прийшов на сайт. Ось цей інструментарій:

 • Google Analytics:

Конверсія сайту або чому у власників мережевих ресурсів часто болить голова

 • Яндекс Метрика:

Конверсія сайту або чому у власників мережевих ресурсів часто болить голова

Крім цих двох потужних засобів для моніторингу користувацької активності можна використовувати різні лічильники, які інтегруються в дизайн ресурсу. Їх другорядна роль полягає у візуальній розкрутці сайту.

Відвідувач, який зайшов на сайт, швидше за все, зверне увагу на дані подібного лічильника. І чим більше буде там відображено, тим вище буде рівень довіри відвідувача сайту.

Конверсія сайту або чому у власників мережевих ресурсів часто болить голова

Збільшення конверсії сайту – секрети та поради

Тепер стало зрозуміло, від чого залежить рівень конверсії і як його можна підрахувати. Але що можна зробити, щоб збільшити конверсію сайту. Ось кілька професійних порад:

 • Структуризація інформації – не слід перевантажувати користувача надмірним об’ємом даних. Всю другорядну та довідкову інформацію краще помістити в окремий розділ або в кінець сторінки;
 • Мінімізація дій – необхідно звести до мінімуму кількість маніпуляцій, що повинен зробити користувач для здійснення ефективної дії (реєстрація купівля, скачування та інше);
 • Мінімум особистих даних – не треба вимагати від відвідувача при здійсненні ефективної дії введення великої кількості особистих і контактних даних. Це може викликати зворотний ефект і відмова користувача від дії.

Якщо мова йде про інтернет-магазин з продажу жіночої косметики, то не варто вносити в форму реєстрації поле для вводу дати народження або віку.

 • Зворотній зв’язок – на ресурс повинен бути розділ, в якому користувач може залишити свій відгук, побажання або запитання. Причому це бажано не тільки для комерційних сайтів, але і для невеликих блогів. Для великих представницьких сайтів наявність контактних даних, розміщених в «добре проглядається» області, є обов’язковим;
 • Публікація статистичних даних про діяльність ресурсу – прийнятно для великих комерційних сайтів. Така відкритість підвищить рівень довіри клієнтів;
 • Часто оновлюваний вміст – контент успішного сайту має оновлюватися не рідше декількох разів у тиждень;
 • Оптимізація завантаження контенту – намагайтеся не насичувати контент важкими зображеннями. Це позбавить користувачів від очікування завантаження сайту при повільному з’єднанні з інтернетом.

Звичайно, це не повний список практичних порад щодо того, як підвищити конверсію сайту. Але навіть дотримання цього мінімального переліку правил дозволить збільшити популярність ресурсу і матеріальний ефект від його роботи:

Конверсія сайту або чому у власників мережевих ресурсів часто болить голова

Коли рівень конверсії сайту підвищився

Підвищення конверсії сайту – це лише «вершина айсберга». Тепер основні зусилля повинні бути направлені на підтримання досягнутого результату. Тобто на те, щоб підтримувати рівень популярності ресурсу та довіри користувачів на стабільно високому рівні. Так що головний біль тільки починається…