Останнім часом в рунеті, та й не тільки, все більш популярним стає контекстна реклама сайту. Дійсно, контекстна реклама досить ефективний спосіб просування сайту. У цій статті ми розглянемо, що ж таке контекстна реклама і опишемо чотири системи контекстної реклами, які працюють в Інтернет.

Що таке контекстна реклама?

Всім відомо, що відвідувачі з пошукових систем «найкращі» і бажані. Саме вони зазвичай потрапляють під визначення цільова аудиторія, дістати яку мріють власники будь-яких сайтів. Але, на жаль, не у всіх виходить зайняти високі позиції в пошукових системах. А так хочеться! Особливо комерційних сайтів, прибуток яких безпосередньо залежить від кількості цільових відвідувачів, що відвідали даний сайт. В першу чергу саме таким сайтам, які приносять прибуток, і призначена контекстна реклама.

Контекстна реклама — це платна, текстова реклама, яка показується за ключовими словами при пошуку. Ви задаєте конкретні ключові слова і словосполучення, і ваше оголошення буде відображатися на сторінці пошуку тільки тоді, коли пошуковий запит включає дані, вибрані вами ключові слова. Таким чином, перше безсумнівна перевага контекстної реклами в тому, що вона привертає пошуковий, цільової трафік.

Другим великим плюсом контекстної реклами є те, що тут ви платите не за покази оголошень, а за реальних відвідувачів, тобто за кліки. Погодьтеся, за результат платити набагато краще? Тим більше, що в контекстній рекламі ви самі встановлюєте ту ціну, яку ви будете платити за кожен клік по вашому рекламному оголошенню. Існує просте правило: чим вище ви встановлюєте ціну кліка в порівнянні з ціною конкурентів по тому ж пошуковому запиту, тим на більш вигідному місці в результаті пошукової видачі буде ваше оголошення. Ну, а якщо конкурентів за вибраними словами зовсім немає, то просто встановлюєте мінімально можливу ціну за клік і користуєтеся всіма перевагами кращого місця за мінімальні гроші.

Наведу невеликий розрахунок. Середня ціна кліка в контекстній рекламі зараз становить близько 0,12$. Припустимо, що тільки 0,5%-1% (такі реальні дані, але в кожній області вони можуть варіюватися) від усіх відвідувачів сайту купують товар або замовляють послугу. Тоді потрібно витратити десь в середньому від 6$ до 12$ на контекстну рекламу, щоб продати 1 одиницю товару або послуги. А що заважає включити дану суму в ціну самого товару або послуги? Ось вам і ще один метод просування своєї продукції.

Варто відзначити, що даний розрахунок суто індивідуальний для кожної організації. Передбачається, що відвідувачі сайту цільові, тобто зацікавлені в пропонованому товарі або послузі.

Ну, а тепер познайомимося з системами контекстної реклами, які працюють в Інтернет.

Система контекстної реклами «Бігун»

Бігун — піонер російської контекстної реклами. Система працює з 2002 року. На даний момент система працює з такими великими сайтами як www.aport.ru, www.mail.ru, www.refer.ru, www.km.ru, www.sotovik.ru «За кермом» (www.zr.ru) і багатьма іншими.

Система дуже зручна у використанні. Безліч функцій управління роблять систему простий у використанні. Широка статистика з можливістю вивантаження її в Excel — дуже зручна річ, якщо вам необхідно звітувати про проведеної рекламної компанії.

Мінімальна ціна кліка в системі всього 5 центів. Є можливість автоматичного перекладу оголошень на кращі місця. Тобто система за вас буде автоматично піднімати ціну за клік до того рівня, який необхідний для знаходження вашого оголошення на кращому місці.

В системі існує 9 способів поповнення рахунку. Є й оплата за допомогою системи WebMoney — дуже зручно і швидко.

Як можна зрозуміти, не всі відвідувачі з цієї системи будуть пошуковими, т. к. оголошення транслюються не тільки в пошукових системах. Відповідно, трафік буде вже не таким якісним, як з пошукових систем. Але можна скористатися і націлених визначити де будуть відображатися ваші оголошення, яку кількість разів і т. д. Але це вже за додаткову плату.

Система контекстної реклами «Яндекс.Директ»

Яндекс директ як контекстна реклама з оплатою за клік, почала діяти в листопаді 2003 року. До цього, система працювала з оплатою за покази. Всі оголошення показуються тільки в пошуковій видачі Яндекса, тому можна сказати, що відвідувачі з даної системи контекстної реклами будуть якісніше, ніж з системи Бігун.

Порівняно з системою Бігун, система Яндекс.Директ виглядає по спартанськи. Нічого зайвого. Тільки те, що дійсно необхідно. Звичайно, в деяких місцях хотілося б великих можливостей. Але нічого не поробиш, доводиться миритися.

Мінімальна ціна кліка в системі 10 центів. В системі передбачено 3 способи поповнення рахунку. На жаль, немає способу поповнення через WebMoney, зате є за допомогою системи Яндекс.Гроші.

Є в системі унікальна і дуже корисна можливість — це таргетинг по містах. Причому, абсолютно безкоштовний. Хочете, щоб ваше оголошення показувалося тільки жителям вашого міста — просто вкажіть це в налаштуваннях компанії і все. Звичайно, відвідувачів буде менше, зате рекламна компанія ефективніше.

Система контекстної реклами «Mail.ru»
27 квітня компанія Mail.ru офіційно оголосила про початок продажу контекстної реклами на своєму пошуковому сервісі (Поиск@mail.ru).

Поиск@Mail.ru — порівняно новий проект компанії Mail.ru однією з лідерів російського інтернет-ринку. Новий пошуковий сервіс на порталі @Mail.ru був запущений влітку минулого року і весь цей час демонстрував щомісячний приріст кількості користувачів. На сьогоднішній день аудиторія пошукової системи становить близько 600 тис. користувачів в тиждень, які переглядають близько 4 млн. сторінок з результатами пошуку.

На даний момент в пошуковій системі Mail.ru до продажу пропонуються 2 рекламних місця: банер 468х60, що розташовується прямо над результатами пошуку, і рекламне місце (банер або текстовий блок) 200х300, праворуч від результатів пошуку. Рекламні місця продаються по ціновій моделі — «за тисячу показів» (CPM).

Система контекстної реклами «Google AdSense»

Компанія Google оголосила на початку надання нової послуги в області розміщення контекстної реклами в березні 2003 року. Служба контекстної реклами Google AdSense призначена для невеликих і середніх веб-сайтів і покликана полегшити їх власникам розміщення найбільш релевантних рекламних посилань. Участь в програмі Google AdSense безкоштовно, але поки доступно лише для власників англомовних сайтів. Для участі необхідно подати заявку в Google, скориставшись спеціальною онлайнової формою.

Якщо в Google схвалили заявку, то власник сайту зможе зайти в систему AdSense, використовуючи вибрані при подачі заявки логін і пароль, і отримати HTML-код для розміщення реклами. Цей код потім необхідно розмістити на сторінках сайту, після чого на сторінці з’являться рекламні посилання.

При бажанні можна налаштувати фільтри, щоб виключити появу на сайті небажаної, на думку його власника, реклами. При цьому рекламні блоки рекомендується розміщувати на текстових сторінках, так як для визначення тематики сторінки Google AdSense використовує тільки текстову інформацію. Якщо не враховувати цю особливість, то релевантність реклами буде низькою. Це невигідно, так як гроші за рекламу власник сайту буде отримувати в залежності від числа переходів по рекламних посиланнях.

У разі, якщо щомісяця сторінки сайту проглядаються більш 20 млн. разів, то власник такого ресурсу може розраховувати на ряд додаткових послуг: індивідуальне обслуговування, включаючи технічну підтримку і допомогу в оптимізації сайту, більш потужні фільтри і більш гнучкий формат рекламних блоків. Варто нагадати, що служба контекстної реклами для web-сайтів була представлена Google в березні 2003 року. З того часу рекламні посилання з’явилися на багатьох популярних сайтах, включаючи Slashdot, ABC.com, Lycos і багатьох інших.