Як правило, для того, щоб встановити і налаштувати сервер Apache, а також підключити до роботи PHP, бази даних MySQL і Perl, необхідно, по-перше встановити кожен з цих програм окремо, а по-друге — налаштувати конфігураційний файл, щоб це все працювало в комплексі.

Для новачком встановлення та налаштування Apache є досить складним процесом, тому з метою економії часу та зручності користування сервером був розроблений так званий комплекс «Денвер», який включає в себе необхідний набір дистрибутивів, що використовується Web-розробниками (програмістами та дизайнерами) для налагодження сайтів на «домашній» (локальній) Windows-машині без необхідності виходу в Інтернет.

Комплекс «Денвер» складається з наступних елементів:

* Apache: виконувані файли, дистрибутивні та адаптовані конфігураційні файли.

* PHP: виконувані файли, модуль для веб-сервера Apache, дистрибутивний і адаптований конфігураційний файл, бібліотека GD — поки без підтримки формату GIF.

* MySQL: виконувані файли, файли повідомлень про помилки російською та англійською, база даних mysql.

* Панель управління базою даних MySQL — phpMyAdmin, а також скрипт, спрощує додавання нового користувача MySQL.

* Perl: виконувані файли.

* Емулятор sendmail (налагоджувальна «заглушка», що складається приходять листи в /tmp); підтримується робота з PHP і Perl.

* Система автоматичного пошуку віртуальних хостів і оновлення системного файлу hosts, а також конфігурації Apache. Завдяки їй додавання нового віртуального хоста або домену третього рівня) полягає в простому створення каталогу /home (див. по аналогії з вже існуючими хостами) і перезапуску комплексу. Всі зміни вносяться в конфігураційні та системні файли автоматично, але ви можете керувати цим процесом за допомогою механізму шаблонів хостів (див. /usr/local/apache/conf/httpd.conf за детальними роз’ясненнями).

При встановленні пакету «Денвер» створюється віртуальний диск, який буде підключаться при запусе операційної системи. Всі файли на цьому диску рассположены за аналогією з системою Unix:

* /etc — містить файли запуску, призупинення та зупинки сервера.

* /home — власне всі хости сервера. Для додавання віртуального хоста (домену) необхідно просто створити каталог в даній папці з необхідним назвою.

* /tmp — зокрема, тут зберігаються листи, відправлені через сервер Apache.

* /usr — всі встановлені програми комплексу, а також файл конфігурації сервера.

Базовий комплекс пакету «Денвер» розповсюджується БЕЗКОШТОВНО, і ви можете скачати за адресою http://www.denwer.ru/dis/latest