Важко уявити сучасний світ реклами та комерції без тексту. Діяльність практично будь-якої фірми починається з пропозицій про співпрацю. Щоб продати ваш товар або послугу вам потрібна реклама, ви повинні інформувати людей, грамотно використовувати PR… Все це — комерційний текст. Текст, прямо або побічно, спрямований на продаж. Комерційний текст охоплює досить багато різновидів тексту, необхідних вашої компанії, починаючи від ділової переписки, і закінчуючи рекламною кампанією. Широко поширена продаж текстів. Вартість тексту залежить як від виду тексту, так і від професіоналізму і досвіду того, хто їх пише. Написанням комерційних текстів займаються копірайтери. Саме у сферу їх діяльності і входять рекламні та pr статті, слогани, та інші види комерційного тексту. Успіх компанії багато в чому залежить від відносин з партнерами, тому ділове листування особливо важлива. Бізнес текст такого роду вимагає повного розуміння специфіки, як вашої діяльності, так і діяльності своїх партнерів, для того щоб не виникало жодного непорозуміння, і співробітництво було найбільш продуктивним. Ви повинні зацікавити компанію, якій пропонуєте співробітництво, як і на потенційного клієнта, з яким ви пропонуєте ваш товар або послугу. Але комерційні пропозиції відрізняються від рекламних статей і будь-яких інших статей, спрямованих на потенційного клієнта. Тут вам доведеться проявити свої ділові якості і навички, переконати керівництво компанії в тому, що ви серйозний і надійний партнер. Зробити це самому деколи досить складно, хоча б із-за того, що, можливо, ви не можете чітко викласти і оформити вашу пропозицію в письмовому вигляді, та ще й так, щоб воно виглядало найбільш привабливим серед безлічі інших. Тому ви просто можете купити такий бізнес текст. Продаж текстів широко поширена і пошук компанії, яка взялася б за вашу ділову переписку не займе у вас багато часу. Однак, зверніть увагу на вартість тексту і не звертайтеся до першої-ліпшої компанії. Хоча і важливість ділового листування не викликає сумнівів, ціна на послуги такого роду буває сильно завищена.

Як уже говорилося в попередніх статтях про рекламних текстах та pr статтях, вам необхідно досліджувати ринок, дослідити цільову аудиторію, перш ніж оприлюднювати будь-якої комерційний текст. Адже він визначає ваші відносини з клієнтами і партнерами, впливає на вашу репутацію в очах громадськості, так і, знову ж таки, в очах партнерів і потенційних партнерів.

Комерційний текст – це також резюме або опис вакансії. Якщо ваша компанія не є широко відомою провідною компанією в якій-небудь області, то грамотне і привертає увагу опис вакансії для вас дуже важливо, щоб зацікавити здобувачів і змусити їх відгукнуться саме на вашу пропозицію. Ну а якщо ви власник дуже великої і відомої компанії, то грамотно складене опис вакансії для вас просто необхідно, інакше ваш імідж буде зіпсовано. А кожен промах веде до збитків.

Як ви бачите, весь текст, виданий від імені компанії – це комерційний текст. І він має дуже багато форм і призначень, і будь-яка неточність в тексті не обійдеться вам даром. За помилки компанії платите ви, і ніхто інший, тому будь-який комерційний текст слід готувати дуже ретельно і необхідно консультуватися з фахівцями, які підкажуть вам, в якому напрямку рухатися при створенні того чи іншого тексту. Нагадую, що ви можете купити будь-який комерційний текст і доручити професіоналам цю роботу, залишивши собі можливість сконцентруватися на управлінні вашою компанією. І пам’ятайте також, що всі ваші слова треба підтверджувати ділом, інакше далеко ваш бізнес не піде і навіть найкращі тексти, написані кращими професіоналами, не врятують вас.