Найбільш помічена чорна методика пошукової оптимізації це спаминг ключовим словами. Деякі веб-майстри розміщують цілу партію переслідуваних ключових слів у їх сайтах, тільки щоб підвищити відношення щільності ключового слова. Наповнення ключових слів впоперек сторінки не рекомендується, бо це знижує довіру користувачів. Веб-майстри не повинні цілком зосередиться на стосунків щільності ключових слів, але прагне до читабельність сторінки.
Інший метод полягає в тому, щоб приховувати суттєве вміст від користувача, використовуючи блоки відділення. Ця методика, часто використовується веб-майстрами коли вони хочуть приховати від відвідувача ланцюжок тексту містить ключові слова, але видимі для пошукових ботів, що може дати велику вагу сторінки. І знову – це погана методика SEO – оптимізації, яку потрібно уникати.

Doorway сторінки містять високу кількість релевантного контенту, також використовується для досягнення перших місць у видачі пошукового сервера (SERP). Ці сторінки мають тільки одну мету, направити трафік до іншого сайту. Робити це не рекомендується, так як doorway сторінки не містить ніякої цінної інформації для користувача, а лише є «звалищем» ключових слів.

Деякі веб-майстри воліють мати повністю FLASH-сайти, оскільки це більш привабливо для користувачів Інтернету. FLASH-сайт не буде індексованим пошуковими системами, а отже і не буде з’являтися на сторінках результату пошукової системи. Це погано особливо для тих, хто повинен залучити трафік з пошукових систем до свого сайту.

На закінчення, веб-майстер повинен слідувати за рекомендаціями, забезпеченими різними пошуковими системами, щоб гарантувати, що їх сайт твердо дотримується інструкцій. Поки, що зміст Вашого сайту, показане користувачеві ідентичне тому що бачить пошуковий бот, у нього будуть проблеми з індексацією пошукові системи.