Не секрет, що одним з основних джерел дає відвідувачів, є пошукові системи. Більше того, саме з пошукачів і приходить основна частина цільової аудиторії. Так як вони ідуть на ваш сайт цілеспрямовано, бажаючи знайти там те, що їх цікавить. Але щоб забезпечити собі хорошу відвідуваність, потрібно щоб ваш сайт був одним з перших в результатах пошукових запитів. А як цього добитися? Одним з вагомих факторів впливає на позиції в пошукових системах є індекс цитування (або ІЦ).
Індекс цитування-це кількість сайтів посилаються на ваш сайт. Тому для розкрутки веб-сайту необхідним умовам є підвищення ІЦ.

Давайте розглянемо декілька, на мій погляд найбільш ефективних способів підвищення індексу цитування.

Розміщення якісного, інформаційного контенту на сайті.

Мабуть, це один із самих надійних способів підвищення індексу цитування. Адже корисна та якісна інформація завжди була і буде затребувана серед власників веб-сайтів. Особливо якщо цей матеріал актуальний і досить цікавий. Тому намагайтеся більше публікувати корисного матеріалу, не забувши при цьому написати на сайті, що інформацію можна використовувати з обов’язковим зазначенням посилання на сайт.

Оренда посилань.

Якщо заради створення непоганого індексу цитування ви готові витрачати гроші, то даний спосіб вам напевно підійде.
Ви просто знаходите веб-майстрів, які за певну суму і на певний час, розмістять у себе на сайтах посилання на ваш сайт. Все досить просто і зрозуміло. Природно, при виборі сайтів враховуйте: ІЦ сайту, і його тематичну спрямованість.

Обмін посиланнями.

Це один з сымых поширених способів збільшення ІЦ. Ви предлогаете обмінятися посиланнями, або баннерами сайтам схожої тематики.
Для більш якісного обміну, потрібно дотримувати наступні правила:
1. Сайт з яким ви вирішили обмінятися посиланнями, не повинен знаходитися на безкоштовному хостингу. Виняток: сайт, який описаний в каталозі Яндекса.
2. Бажано, щоб індекс сайту з якими ви обмінюєтеся був якомога вище.
3. Здійснюйте обмін з сайтами схожої тематики.
4. Не міняйтеся з сайтами безпосередньо, Яндекс може це помітити і обнулити ваш ІЦ. Міняйтеся за таким принципом: ви посилаєтеся на сайт «А», сайт «А» посилається на сайт «В», сайт «В» посилається на вас.

Створення кнопки сайту.

Один з можливих способів стимулювання веб-майстрів посилатися на вас — це створення своєї кнопки для сайту. Її можна придумати за допомогою графічного редактора, наприклад того ж Photoshop. Створіть привабливу кнопочку і розмістіть у себе на сайті. З обов’язковим зазначенням коду. А поруч напишіть щось на кшталт: «Якщо вам сподобався наш сайт, ми будемо дуже вдячні, якщо ви розмістите цю кнопку у себе на сайті.

Пишим відгуки.

Спробуйте написати кілька позитивних відгуків: сайтів, інтернет-магазинів про товари, які вони продають. Вказавши відкликання URL свого сайту. Оскільки, всі вони зацікавлені у збільшенні продажу своїх товарів, то звичайно з радістю добовляют позитивні відгуки до себе на сайт. І цілком можливо, що разом з відкликанням вони опублікують і ваш URL.

Написання статей.

Наступний спосіб трохи трудомісткий, але як показує практика — досить ефективний. Отже, для його здійснення вам необхідно написати свою власну, унікальну статтю. Бажано, щоб тема статті збігалася з тематикою вашого сайту. А її розмір був не дуже великий: 500-600 слів.
Після того, як статтю написали, необхідно знайти сайти, які її опублікують. Для цього зайдіть в будь великий, тематичний каталог, наприклад в каталог Яндекса. Виберіть розділ зі своєю тематикою. З’явилися сайтів, краще відразу вибирати ті, що на перших сторінках (в них найбільший індекс цитування). На цих сайтах, берете їх адреси електронної пошти, і починаєте писати листи адмінам.
В листах ви просите опублікувати свою статтю при цьому обов’язково вказавши пряме гіперпосилання на ваш сайт. Потім вкладаєте цю статтю, вказуєте URL свого сайту, і відправляєте.

Ну і на останок, мій вам рада.
Намагайтеся більше часу приділяти підвищенню індексу цитування. І результат не змусить себе довго чекати. Вже досить скоро, ви зможете відчути всю користь від виконаної роботи.