Теги заголовків та мета тег description не піднімуть ваш сайт на вершину результатів пошуку якимось магічним чином. Це підтвердили в Google ще в 2007 році. Однак ці два елементи можуть поліпшити клікабельність і спонукати користувачів переходити по вашому посиланню, а не за посиланням конкурентів. Так чому ж багато ігнорують важливість тегів заголовків і метаописаний?

Теги title і description повідомляють пошукових систем і користувачів, про що саме йдеться на сайті. У них описується зміст кожної сторінки сайту і те, як воно пов’язане з пошуковим запитом користувача. Якщо застосовувати їх з розумом, то вони будуть виступати в якості рекламного гачка в результатах пошуку.

В цей статті ми пояснимо, що таке теги title і метаописания, чому вони важливі. А також як їх писати, щоб мати більше шансів отримати клік.

Що таке теги заголовків і мета-описи?

Теги заголовків і метаописания — це елементи HTML-коду, які розташовуються в заголовку веб-сторінки. Вони допомагають пошуковим системам зрозуміти зміст сторінки. Теги title і meta description відображаються в результатах пошуку (пізніше ми розглянемо кілька прикладів).

Добре написані і привабливі теги description здатні залучити користувачів, які будуть переходити на ваш сайт з результатів пошуку.

Тег title

Тег title — це елемент заголовку веб-сторінки, в якому коротко викладено зміст сторінки. Він відображається в браузерах, результати пошуку та соціальних мережах, таких як Facebook або Twitter. Пізніше ми розглянемо приклади тегів title.

Пошукові системи розраховують знайти в тегах title ключові слова і фрази, які описують, про що йдеться на веб-сторінці. Тому якщо ви створите заголовок, який не відноситься до веб-сторінці, замість нього Google вибере інший заголовок. Звичайно, ви не хочете, щоб так відбувалося. Чому? Оскільки тег title — це чудова можливість збільшити клікабельність вашого сайту. У ньому повинно бути чітке, лаконічне і переконливе узагальнення змісту сторінки.

Ось як виглядає код:

Ваш заголовок

Розглянемо кілька прикладів

В якості прикладу ми будемо використовувати сторінку «Domain Names». Ось як вона виглядає в результатах пошуку:

А ось як вона відображається в соціальних мережах Facebook, Twitter і LinkedIn:

Керівництво з написання заголовків і метаописания для початківців

Метаописание

Тег description призначений для короткого опису змісту веб-сторінки. У той час як довжина тега title обмежена, meta description «займає» більше простору, щоб повідомити користувачам, що ви пропонуєте. Це хороша можливість надати їм переконливі доводи відвідати вашу сторінку.

Ось як виглядає тег description:

Розглянемо кілька прикладів

Подивимося на метаописание сторінки «VPS hosting» в результатах пошуку:

Керівництво з написання заголовків і метаописания для початківців

Як писати теги заголовків і метаописания, щоб отримувати кліки

Нижче наведено кілька порад, мета-тегів description як правильно заповнювати, щоб отримувати кліки.

Загальні поради з написання метаданих

 • Додавайте детальну інформацію про спеціальні пропозиції:

Керівництво з написання заголовків і метаописания для початківців

 • Спонукайте читача до дії і створюйте почуття невідкладності. Особливо якщо спеціальна пропозиція обмежена за часом:

Керівництво з написання заголовків і метаописания для початківців

 • Використовуйте емоційні і психологічні тригери. Більше дізнатися про це можна з керівництва від Moz;
 • Фокусуйте увагу користувача на те, що він отримає в результаті кліка по посиланню. Використовуйте мета тегу description для сайту займенник «Ваш» замість «наш».

Як писати теги заголовків:

 • Заголовок повинен бути тісно пов’язаний з вмістом веб-сторінки;
 • Розміщуйте важливі ключові слова і фрази на початку тега title, щоб вони привертали увагу читача;
 • Пишіть так, щоб вони виглядали природно для користувача і уникайте наповнення ключовими словами;
 • Уникайте дублювання. У кожної сторінки сайту своя тема, тому заголовок повинен бути унікальним;
 • По можливості розміщуйте в кінці заголовка назва вашого бренду;
 • Намагайтеся, щоб заголовок був 60-64 символу або стільки знаків, скільки може вписатися в 512-піксельний дисплей. Якщо заголовок буде довшим, то він буде урізаний, а замість його закінчення демонструватимуться три крапки «…»;
 • Заголовок повинен бути настільки привабливим, щоб у вас було бажання клікнути по посиланню і дізнатися більше про вашу пропозицію.

Як писати метаописания:

 • У кожної сторінки вашого сайту має бути унікальне опис;
 • Створіть викликає інтерес опис, використовуючи ключові слова, безпосередньо пов’язані з основним текстом;
 • Викликайте у читача бажання дізнатися більше. Надавайте стільки інформації, скільки потрібно, щоб пояснити, про що розповідає веб-сторінка. Але не занадто багато, інакше у читача може згаснути бажання дізнатися більше;
 • Включайте в мета теги description і keywords заклик до дії, надаючи користувачеві чіткі інструкції, що потрібно робити, і яку користь він отримає від цієї дії;.
 • Метаописания повинні бути довжиною в 150-154 символу. Якщо вони занадто довгі, пошукові системи будуть «обрізати» зайві символи.

Пару слів про довжині

Хоча ми наводимо приблизний діапазон довжини тегів заголовків і метаописаний, в реальності все набагато складніше. Так як Google використовує розмір в пікселях, а не в символах, щоб визначити, скільки тексту показувати.

Як вибрати правильні ключові слова?

Ключові слова чи фрази, які ви використовуєте в тегах заголовків і метаописаниях повинні бути тісно пов’язані із вмістом веб-сторінки. Тому якщо на посадковій сторінці ви рекламуєте запрошення на весілля, використовуйте ключові слова схожі на «елегантні запрошення на весілля» або «дешеві весільні запрошення».

Оптимізація метаданих

Як переконатися, що теги заголовків і тег meta description працюють добре? Найпростіший спосіб — моніторити кліки в Google Search Console і знаходити сторінки з розумним обсягом, але низькою клікабельністю (CTR). Оптимізуйте метадані для цих сторінок, використовуючи описані вище кроки.

Ніколи не нехтуйте метаданими, постійно стежте за тим, що відбувається з вашим сайтом. Але не вносьте зміни надто часто. Щоб побачити результативність внесених змін, потрібен час. Постійно змінюючи дані, ви так і не дізнаєтеся, що працює, а що — ні.

Клікабельність (CTR) — це корисний показник, але він не єдиний, який вартий уваги. Висока клікабельність і низька середня тривалість перегляду сторінки може вказувати на те, що метадані є привабливими для читача, але на сторінці сайту вони не знаходять того, чого чекають. Це може вказувати на те, що метадані — це клік-наживка, чого слід уникати. Мета полягає в тому, щоб спонукати читача відвідати сайт, а не обдурити лише для того, щоб отримати клік.

Якщо вам потрібно додаткове натхнення в тім, який стиль використовувати в метаданих, зверніться до послуг Google AdWords і дізнаєтеся, що приваблює клієнтів у вашій ніші.

Підводячи підсумки

Теги заголовків та мета тег description мають вирішальне значення в залученні користувачів і клікабельності вашого сайту. Так що не ігноруйте ці елементи, оскільки вони — єдине сполучна ланка між результатами пошуку і відвідувачами вашого сайту.

Переклад статті «A beginner’s guide to writing title and tags meta description that get clicks» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.