Ви створили новий оригінальний проект, розмістили на хорошому хостингу, перевірили кожну сторінку сайту на помилки, поставили лічильники, але вони день за днем показують тільки Ваші заходи, а також заходи Ваших друзів і колег. Що робити? Невже нічого не можна зробити? Можна!

Якщо Ви впевнені, що Ваш сайт виглядає так, що не відштовхує своїм виглядом, Ви можете починати…

 • Розміщення опису сайту в розсилках-оглядах Мережі. Такі розсилки Ви можете знайти в розділі «Інтернет»-«Огляди» на http://subscribe.ru ; в розділі «Інтернет» на http://content.list.ru/cat_5.html ; на сервісі http://maillist.ru . У разі сприятливого збігу обставин опис Вашого сайту побачать до 100 тисяч передплатників цих розсилок. При складанні листа ведучому розсилки не слід обмежуватися тільки фразою «Гей, ти глянь мій линок!!» (прим.автора — це реальний приклад одного з листів отриманого мною недавно). Крім посилання на сайт обов’язково включіть опис сайту складеного так, щоб виставити на перший план особливий зміст сайту, його родзинку. Велика ймовірність, що воно в такому вигляді буде використано провідним розсилки. У разі потрапляння В огляд Ви можете реально отримати від 150 до …. нових відвідувачів тільки за один день. Не робіть все в один день, Вам потрібен не вибух на добу, а постійне підживлення, поки не запрацюють інші прийоми.
 • Реєстрація в каталогах і пошукових системах. Цей метод забезпечить Вас постійним трафіком, але станеться це не так швидко. Приблизно, цей процес розтягується на 2-3 місяці. Слід розрізняти каталоги і пошукові системи. Каталог — це подоба телефонної книги в Мережі редагована людьми які заходять на сайт, редагують опис і додають опис в каталог. Пошукова система — це автоматичний механізм заснований на аналізі змісту кожної сторінки і ранжирування результатів пошуку. Тут людей-редакторів вже немає. При реєстрації в каталогах Ваша головна задача — скласти грамотне опис сайту, яка б об’єктивно відображала зміст сайту, і не містило б різноманітних закликів. Наприклад: «Самий крутий сайт заходь сюди не пошкодуєш!!!!!!!!» При реєстрації Вашого сайту в пошукових системах зверніть увагу на конкретні рекомендації щодо забезпечення високої позиції Вашого сайту. Не вірте тому, що додавання тегів keywords і description виведе сайт на перші позиції за всіма цими словами.
 • Обмін посиланнями з іншими сайтами. Цей метод принесе Вам цільову аудиторію, але в теж час потребує дуже серйозної роботи по відбору сайтів. Зазвичай посилання розташовуються в 2-х місцях: на головній сторінці сайту (зазвичай внизу), а також на окремій сторінці «Посилання». Таким чином Ви зможете мати можливість пропонувати обмін посиланнями різних сайтах в залежності від кількості відвідувань. Не секрет що можна домовиться з помітно більшим сайтом на обмін на умовах: Ви на головній сторінці, а вони на сторінці «Посилання». Намагайтеся відбирати сайти за якістю контенту, а не по відвідуваності, велика відвідуваність може бути «подкрученной».
 • Банерна реклама. На Заході це давно минулий етап розвитку інтернету. Застосовувати банерну рекламу має сенс тільки для більш-менш розкручених проектів. Якщо Ваша відвідуваність знаходиться на рівні 5-10 чоловік в день, то миттєвий показ навряд чи приверне нових відвідувачів, спробуйте спочатку попрацювати без показу банерів, щоб створити актив показів. Існує 2 класу мереж: Загальні та спеціалізовані. Точність впливу на потенційного відвідувача забезпечується наявністю націлювання, тобто можливості вибору категорії сайтів де буде відображатися Ваш банер. Проблемою спеціалізованих мереж є вигоряння банерів, тобто зниження результативності по залученню відвідувачів. (показник CTR — відношення кількості натиснень на банер до числа його показів. Найкращим вибором буде поєднання банерів загальної і спеціалізованої мережі.
 • Підпис до повідомлень електронної пошти. Вам слід додати адресу і короткий опис сайту в Ваш підпис у е-мейл повідомленнях. Прийом не так ефективний, як інші, але якщо Ви регулярно берете участь у дискусійних аркушах,- ефект може бути більш істотним.
 • Web-Кільця. Це різновид обміну посиланнями. Сенс його в тому, що Ви розміщуєте на своєму сайті набір посилань виду » Next» «Previous» «+5» -«5» що забезпечує цільову аудиторію з інших сайтів, які беруть участь у кільці. На жаль, в Рунеті web-кільця практично не працюють.
 • Написання власних статей. Якщо Ваш сайт є контент-проектом, тобто він містить інформацію по конкретній темі, то спробуйте почати писати авторські статті з цієї тематики. Потім пропонуйте більших проектів розміщувати їх у себе, посилання на Ваш сайт при публікації буде забезпечена. При пересиланні статей редактору не посилайте файл як вкладення, а помістіть текст в тіло повідомлення. Перед статтею зробіть невелику анотацію про зміст статті.
 • Відкриття власної розсилки. Будь грамотно розкручуваний сайт рано чи пізно підходить до усвідомлення наявності власної розсилки. У Рунеті існує чимало сервісів, які надають таку можливість: http://content.list.ru http://maillist.ru http://subscribe.ru http://virtuals.atlant.ru . Для проби сил як не можна краще підходить http://content.list.ru. Намагайтеся зробити зміст розсилки оригінальним, не обмежуйтеся тільки новинами сайту. Це допоможе Вам створити цільову аудиторію для свого сайту.
 • Перераховані вище методи відрізняються ступенем ефективності, швидкістю прояву результатів, витратами часу. Але найважливіше, що вони реальні для застосування навіть для початківців. Дерзайте і не сидите, склавши руки. Цю статтю вже читають і Ваші конкуренти.

  Удачі!