Gravity Forms — це преміум плагін, який дозволяє керувати, верстати і підключати форми на вашому WordPress сайті. Я використовую його протягом декількох років на декількох сайтах, і все це час до плагіну постійно додаються нові функції, розширюючи набір дій, який ви можете зробити:

Для простих форм це навіть трохи занадто. Але для чогось більш складного це відмінний вибір. У цій статті я розповім про те, як використовувати плагін Gravity Forms і для чого він краще всього підійде.

Gravity Forms зсередини

Gravity Forms охоплює всі елементи форм: від їх подання до повідомлень. Він має інтерфейс з функцією drag and drop для створення форм з великою кількістю полів на вибір. Перелік можливих полів включає в себе: адресу електронної пошти, ім’я, вибір файлу для завантаження, випадаючі списки, капчу і багато іншого. Просто візьміть потрібне поле, перетягніть його в редактор форм, а потім налаштувати його значення.

Gravity Forms також дозволяє налаштувати умовну логіку таким чином, щоб деякі поля показувалися користувачеві, наприклад, тільки якщо вибрати певний варіант з випадаючого меню. Це корисно для більш складних форм дерев:

Gravity Forms: Відмінне рішення для форм на WordPress

Налаштування значень полів

Ви можете додати форму на свій сайт, використовуючи шорткод або виклик функції, тобто ви можете включити її в окремі записи, сторінки, або вбудувати в свій шаблон. Плагін також підтримує віджети, якщо ви хочете закріпити форму бокової панелі.

Gravity Forms бере на себе всю необхідну перевірку даних на стороні сервера, які потрібні при відправці форми. Плагін перевіряє, чи дійсний адресу електронної пошти, правильно заповнена чи капча, чи правильно заповнені всі обов’язкові поля, а також перевіряє безпеку даних.

Це, безумовно, найважча частина роботи, якщо б ви створювали форму самі. Існує багато потенційних можливостей для атак через поля форми, навмисних чи випадкових.

Існує також безліч спам-ботів, готових скористатися будь-якими недоліками при розробці форми. Gravity Forms забезпечує безпеку і протидіє спаму, навіть без додаткових заходів, таких як капчі.

І, нарешті, Gravity Forms має досить складну настроювану систему повідомлень. За замовчуванням, всі дані надіслані через Gravity Forms зберігаються у базі даних і можуть бути переглянуті через панель адміністрування WordPress.

Але ви також можете налаштувати повідомлення по електронній пошті, щоб різні люди могли отримувати інформацію про те, що через форму була введена нова інформація, а також ви можете задати шаблон повідомлень по електронній пошті для кожної форми.

Ви навіть маєте можливість надсилати повідомлення на різні адреси електронної пошти, залежно від того, яку відповідь був обраний у формі:

Gravity Forms: Відмінне рішення для форм на WordPress

Настроювання шаблону електронної пошти

Таким чином, Gravity Forms подбає для вас практично про все. Плагін призначений для вирішення великої кількості різноманітних завдань, він містить дуже багато прихованих функцій, призначених для певних областей застосування. Трохи пізніше ми поговоримо про це детальніше.

Але налаштовується все це насправді досить просто, і ви дуже швидко можете створити свою першу функціональну форму.

Налаштування

Gravity Forms насправді побудований таким чином, щоб навіть новачки могли досить просто розібратися з усіма налаштуваннями. Крім того, розробниками підготовлена дуже докладна документація. Так що особливо довго зупинятися на цій темі я б не став, я просто наведу короткий огляд того, як почати роботу з плагіном.

Ви можете приступити до створення першої форми, як тільки встановіть і активуєте Gravity Forms, а також зареєструєте ліцензію. Для цього вам потрібно перейти в розділ Forms -> New Form в панелі адміністрування WordPress. Ви потрапите в редактор форм, де зліва буде ваша порожня форма, а праворуч список можливих полів. Ви можете відразу почати додавати поля, перетягуючи їх у редакторі форм.

Кожне поле має набір опцій, що відповідають цьому типу поля. Іноді від вас потрібно просто вказати одне значення і встановити/прибрати прапорець, який визначає, що це поле обов’язкове для заповнення. Інші типи будуть мати більш складні опції з умовною логікою або набором значень.

Форма може містити стільки поля, скільки вам потрібно. Звичайно, ви повинні намагатися робити їх максимально лаконічними для зручності користувачів:

Gravity Forms: Відмінне рішення для форм на WordPress

Настроювання структури форми

Далі вам потрібно перейти на сторінку «Параметри форми«, де ви можете налаштувати деякі глобальні параметри для всієї форми. Вони включають в себе назву і опис форми, а також налаштування для зовнішнього вигляду. У вас також є можливість додати у форму клас CSS, якщо ви хочете розробити її стилі самостійно.

У нижній частині сторінки налаштувань форми є можливість активувати «анти-спам пастку«, яка, щоб боротися зі спам-ботами, використовує приховане поле і є трохи більш зручною, ніж капча. Вона досить ефективна в боротьбі зі спам-ботами, крім того, вона невидима для користувачів. Тому я рекомендую включати цю функцію в більшості випадків.

Існує також вкладка «Підтвердження«, де вам пропонується налаштувати повідомлення, яке виводиться після того, як була форма успішно відправлено. Або ви можете вибрати опцію, при якій користувач буде перенаправлятися на задану сторінку.

Остання вкладка — «Повідомлення«. Тут ви можете налаштувати, хто буде отримувати повідомлення про те, що через форму були відправлені дані. Я вважаю, що цей розділ дійсно відрізняє Gravity Forms від інших плагінів.

Замість того, щоб стандартно отримувати повідомлення на адресу електронної пошти адміністратора, ви можете створити низку повідомлень, які будуть приходити на електронну пошту тим зареєстрованим користувачам, яких ви вкажете. Ці повідомлення можуть бути досить складними, так і дуже простими, ви можете використовувати для них умовну логіку.

Це означає, що в залежності від відповідей користувача, листи можуть відправлятися на різні адреси електронної пошти. Ви також можете налаштувати зміст повідомлення, використовуючи кілька шорткодов, щоб додати в них дані, введені через форму:

Gravity Forms: Відмінне рішення для форм на WordPress

Зміна параметрів за замовчуванням для кожної форми

Останній крок — це власне додавання форми на сайт. Ви можете зробити це, натиснувши на кнопку «Додати нову форму«, яка буде розташовуватися поруч кнопкою «Додати медиафайл» в редакторі записів, а потім вибрати потрібну форму. Або, ви можете використовувати шорткод [gravityform id=»X»], щоб вбудувати форму вручну. Крім того, ви можете використовувати функцію PHP gravity_forms() в файлах шаблонів.

Існує також віджет Gravity Forms, який можна використовувати для додавання форми в бічну панель. Кожний з цих методів включає ряд параметрів, таких як можливість включати і вимикати AJAX або редагувати назву та опис. Gravity Forms містить інформативні підказки, завдяки яким процес створення вашої першої форми не займе багато часу.

Додаткові можливості

Gravity Forms вже працює деякий час на багатьох сайтах, тому плагін вже встиг обзавестися новими функціями, створеними завдяки зверненнями користувачів. Таким чином, Gravity Forms оновлюється більш просунутим функціоналом.

Gravity Forms тепер підтримує багатосторінкові форми, які можуть бути встановлені шляхом додавання поля розриву сторінки. Також в ньому тепер включені індикатори прогресу, виводяться у вигляді прогрес-бару або покрокового покажчика. Для довгих форм ви можете додати вказівки для користувачів, щоб вони знали, що їм потрібно ще зробити:

Gravity Forms: Відмінне рішення для форм на WordPress

Як виглядає багатосторінкова форма

Плагін також дозволяє налаштувати платежі, таким чином, форми можуть бути використані для продажу товарів через сайт. Це, звичайно, не спеціалізоване рішення для електронної комерції, але він дозволяє задавати різні ціни, в залежності від вибору користувача, а також має надбудови, які дозволяють встановити зв’язок з Stripe або PayPal.

Говорячи про додаткові функції, варто згадати, що Gravity Forms має трирівневу структуру цінової політики, що базується на вартості річної ліцензії. Базовий пакет поставляється з декількома простими доповненнями, дозволяють задати інтеграцію з Aweber, Campaign Monitor або Mailchimp.

Найдорожча ліцензія включає в комплект поставки набір додатків, які дозволяють створювати не тільки форми. Ви можете використовувати Gravity Forms для створення конкурсів, опитувань або голосувань.

Також доповнення дозволяють збирати через форми онлайн підписки. Що стосується електронної комерції, крім платіжних шлюзів, таких як Stripe, PayPal і Authorize.netви також можете запропонувати купони, які будуть використовувати через форми, або інтегрувати форму безпосередньо з Freshbooks.

Gravity Forms також може бути інтегрований зі сторонніми додатками, такими як Twilio і Zapier, так що ви можете використовувати форми для подання різноманітних послуг. Для самих просунутих користувачів можуть бути необхідні певні доповнення, які входять у вартість ліцензії для розробників.

Розробники мають у своєму розпорядженні безліч способів підключити різні функції на різних стадіях процесу, а також налаштувати, що саме і де буде відображатись користувачу.

Чесно кажучи, мені не доводилося дуже часто використовувати ці функції і фільтри, як правило, досить мені налаштувань Gravity Forms за замовчуванням.

Тим не менш, бекенда плагіна містить десятки звернень і фільтрів, а також інших можливостей для розширення. Для розробників інтерфейсів підтримується чимало подій JavaScript, які запускаються процесами форми, таким чином, що зміни можуть бути внесені в DOM прямо на ходу.

Одним словом, якщо ви запитаєте, чи є Gravity Forms дійсно просунутим плагіном, відповідь буде — однозначно так. Команда розробників постійно додає нові функції, і цей преміум-плагін дійсно варто того, щоб придбати його.

Висновок

У минулому я описував Gravity Forms швидше, як платформу, а не окремий плагін. Він може бути використаний для збору даних для різних цілей: від зворотного зв’язку до інтернет-магазину.

Він просто пропонує безліч інструментів, які допоможуть вам зробити це. Для деяких рішень, як, наприклад, повноцінний сайт електронної комерції, це не обов’язково найкраще рішення. Але плагін, звичайно, може бути адаптований під будь-яке використання.

Крім того, Gravity Forms представлений на ринку. А це означає, що його розробники знають, як забезпечити підтримку та оновлення плагіна, не роблячи його занадто складним. Їм також вдалося знайти кількох великих партнерів, ви можете перейти на сайт Gravity Forms і знайдете там оптимізовані теми форм від провідних розробників тим і магазинів.

Зрештою, плагін повинен виправдати заплачені за нього гроші. Якщо вам потрібна проста контактна форма, можливо, для вас буде краще і дешевше пошукати альтернативний варіант. Але якщо вам дійсно потрібно забезпечити простоту заповнення форм та їх налаштування під конкретні цілі, я настійно рекомендую вам Gravity Forms.

Переклад статті «Gravity Forms: A Complete Forms Solution for WordPress» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.