У цій статті ми розповімо, як використовувати Google Analytics для планування і ведення ефективного маркетингу. Ви дізнаєтеся, чому аналітика так важлива для успіху бізнесу та отримайте покрокову інструкцію про те, з чого почати.

Навіщо виходити за рамки основних метрик?

Основні показники не дають повної інформації про ROI (повернення інвестицій). Результати обчислення окупності можуть виражатися у збільшенні кількості послідовників, передплатників або клієнтів інтернет-магазину.

Чим більше ви знаєте про взаємозв’язку між різними показниками конверсії, тим ефективнішими будуть ваші кроки:

Google Analytics відображає всі показники вашого сайту, як на приладовій панелі автомобіля

Google Analytics: як приймати правильні маркетингові рішення

Якщо одна з ваших статей в блозі має високий рейтинг у пошуковій системі Google, то це не означає, що це забезпечить виконання всіх поставлених бізнес-цілей.

Як маркетологу, вам необхідно перепрограмувати свій розум на те, щоб бачити те, що дійсно має значення. І це звичайно не те, що відразу впадає в очі.

Потрібно бути ботаніком, щоб отримати вигоду з усього цього?

Не обов’язково. Головне поставити потрібне питання, «струсити» аналітику і знайти відповідь. Як маркетолог, ви повинні знати, як дивитися на ці цифри. Будь-яка дія, що робите, ви можете виміряти і подивитися, чи працює воно, а потім зробити необхідні зміни.

Типові помилки, які маркетологи роблять відносно Google Analytics

Вони завжди зводяться до налаштувань в Google Analytics. Є два або три основні кроки, які необхідно зробити в розділі «Адміністратор» Google Analytics, і які роблять інформацію про ваш сайт більш значущою.

Спочатку потрібно фільтрувати трафік з власного IP-адреси. Поки ви цього не зробите, аналітика сайту «забруднена» вашою власною діяльністю. В розділі «Адміністратор» ви можете створити фільтр для свого IP-адреси:

Google Analytics: як приймати правильні маркетингові рішення

Фільтрувати свій IP-адресу в розділі «Адміністратор» в Analytics

Наступний крок — це правильно визначити цілі.

Визначення цілей і конверсії

Конверсія – це коли відвідувач проявляє активність на сайті. Є різні типи переходів та метрик, заснованих на кількості переглядів, часу перегляду і кількості відвідуваних сторінок.

Мета – це коли користувачі підписуються на розсилку новин, купують продукцію в інтернет-магазині, влаштовуються на роботу або записуються на який-небудь захід. Існує близько 13 різних типів переходів:

Google Analytics: як приймати правильні маркетингові рішення

Приклад подячною сторінки

Люди потрапляють на подячну сторінку через спеціальну форму. Якщо відвідувач хоч раз зайшов на вашу подячну сторінку, Google може визнати цю дію як конверсію.

Важливість цілей і конверсії

Спочатку необхідно налаштувати мети в Analytics для кожного окремого типу конверсій. Для більшості видів бізнесу це буде підписка на розсилку по електронній пошті або формування активної клієнтської бази. Після цього ви почнете отримувати більш достовірну статистику, і зможете приймати обґрунтовані рішення.

Наприклад, якщо ви консультант соціальних медіа, то, можливо, ви могли б встановити кілька цільових дій:

  • Підписка на розсилку новин;
  • Заповнення контактної форми;
  • Придбання товару.

Кожна з цих дій буде мати свій процес. У вас буде окрема форма на сайті для кожного з них, і ви повинні переконатися, що ці дії прості у виконанні. Налаштувати кожну подячну сторінку в якості цільової можна в розділі «Адміністратор»:

Google Analytics: як приймати правильні маркетингові рішення
Аналітика по кожній цілі

Після цього ви побачите джерела трафіку свого сайту, відвідувачів, нових відвідувачів, тривалість сеансів і які з цих показників взаємопов’язані з цільовими діями.

Як знайти найбільш ефективний контент

З показників цілей, які ви встановили, ви почнете розуміти, які з ваших сторінок найбільш затребувані у відвідувачів. Це надзвичайно корисна інформація.

Якщо у вас є блог, на який люди можуть підписатися з будь-якої сторінки, ви повинні дотримуватися всіх кроків, описаних нижче.
По-перше, знайти кількість передплатників на посаду.

Крок 1: Конверсії > Цілі> Зворотний шлях до мети
Крок 2: Встановіть фільтр: «Крок, що передує мети». Ось, як це буде виглядати:

Google Analytics: як приймати правильні маркетингові рішення
Google Analytics: як приймати правильні маркетингові рішення

Встановіть фільтр

Крок 3: Сортувати за «Досягнуті цілі». Це буде виглядати наступним чином:

Google Analytics: як приймати правильні маркетингові рішення

Сортувати по «Досягнуті цілі»

Крок 4: Тепер потрібно експортувати ці цифри в таблицю. Потім потрібно вивчити кількість переглядів сторінок усіх ваших повідомлень.

Крок 5: Поведінка> Вміст> Всі сторінки
Крок 6: Встановити фільтр: показати тільки блозі. Звіт буде виглядати приблизно так:

Google Analytics: як приймати правильні маркетингові рішення

Можна побачити кількість переглядів кожної сторінки

Крок 7: В таблиці відсортуйте загальна кількість передплатників за кількістю переглядів сторінок. Тепер у вас є статистика по конверсії кожного запису блогу:

Google Analytics: як приймати правильні маркетингові рішення

Ось як виглядає звіт

Сторінки з найвищим рейтингом переглядів не завжди ті, що з самою високою конверсією.

Як використовувати Google Analytics для реалізації своїх розрахунків

Тепер, коли ви знаєте, який контент більш цікавий, ви можете почати просувати його різними способами. Наприклад, розташуйте найкращий контент на передових позиціях, використовуйте його в соціальних медіа або розташуйте посилання на нього на інших ресурсах. Ви також можете створювати більше матеріалів по найбільш популярним серед користувачів темами.

Щоб перевірити джерела трафіку, варто переглядати звіт по каналах. Тим не менше, якщо ви подивитеся звіт «ИсточникКанал», він покаже вам відповідні сайти, багато з яких є соціальними мережами. Після того, як ваші цілі налаштовані, на правій стороні ви побачите, що роблять користувачі.

Наприклад, люди, які приходять безпосередньо з Facebook на сайт Orbit Media, щоб підписатися на розсилку новин, майже ніколи не стають послідовниками:

Google Analytics: як приймати правильні маркетингові рішення

Важливо порівнювати ставки з кількістю

Перегляд «голих» цифр вводить в оману. Наприклад, якщо 5% ваших відвідувачів з конкретної соціальної мережі роблять яку-небудь дію, ви думаєте, що ви виграли «джек-пот». Якщо йдеться про 20 відвідувачів, то у вас немає достатньо даних, щоб прийняти обґрунтоване рішення.

Якщо ви хочете відстежити конверсію конкретної посилання або посади, то слід використовувати Google URL Builder. З його допомогою ми отримаємо звіт з кампанії. Він покаже вам кількість людей, клацнули на твіт або посилання, для створення якої ви використовували Google URL Builder:

Google Analytics: як приймати правильні маркетингові рішення

Використовуйте Google URL Builder, щоб перейти на певну посилання або твіт

Якщо ви не хочете заглиблюватися в Google Analytics, є простий спосіб, як додати звіти на вашу «приладову панель, і зробити так, щоб звіт по електронній пошті сам прийшов до вас.

Відкриття тижня

Нещодавно наші сервери в Social Media Examiner були використані в якості зброї для нападу на інші сервери по всьому світу. Ми цього не помітили.

Щоб переконатися, що ваші сервери чисті, я рекомендую вам використовувати плагін Anti-Malware за GOTMLS.NET. Після його встановлення ви можете виконувати сканування. Він працює як антивірус на комп’ютері, за винятком того, що знаходиться всередині WordPress. Спочатку вкажіть йому каталоги для сканування, а потім запустити процес:

Google Analytics: як приймати правильні маркетингові рішення

Використовуйте плагін Anti-Malware, щоб переконатися в чистоті ваших серверів

У них є програма оновлення визначень, яка випускається регулярно. Ми запустили її на всіх наших сайтах, і шкідлива програма була знайдена навіть на старих блогах, які ми не використали протягом довгого часу.

Так що якщо у вас виникли проблеми з продуктивністю на вашому блозі, то може бути, що він використовується для вихідних атак. Я сподіваюся, що ви перевірити це.

Переклад статті «Google Analytics: How to Make Smart Marketing Decisions» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.