Геотаргетинг – це надання конкретного контенту відвідувачам сайтів на основі їх географічного розташування, зазвичай країни або міста, визначення яких відбувається за їх IP-адресою.

Ця техніка існує вже так давно, що стала повсюдною. Google надає результати пошуку, адаптовані до вашого розташування, Amazon пропонує персоналізовані домашні сторінки з рекомендованими продуктами, а eBay — відображає місцеву валюту.

Більш свіжим прикладом місцеположення є сам WordPress. Актуальний реліз 4.8 включає в себе новий віджет панелі інструментів, який відображає майбутні події, адаптовані до вашого географічному положенню:

Використання Google Analytics для визначення місця розташування відвідувачів

Ви можете використовувати Google Analytics, щоб дізнатися більше про своїх відвідувачів і те, звідки вони. Для цього увійдіть в аналітичний сервіс, перейдіть на вкладку Аудиторія> Демографія> Гео> Розташування:

Геотаргетинг контенту в WordPress для персоналізації сайту

Ви побачите карту світу з колірним кодуванням, яка відповідає демографії вашої аудиторії. Трохи нижче — більш докладний аналіз, що включає країни, де знаходяться користувачі, сесії, нових користувачів, показник відмов, транзакції і доходи.

Можна використати цю інформацію, щоб персоналізувати контент на своєму сайті. Наприклад, на основі годинних у наведеному вище профілі Google Analytics, можна:

 • Додати сайт німецький переклад;
 • Виділити більше часу на просування контенту серед американської аудиторії (наприклад, організувати рекламні акції до вихідних днях в США);
 • Повідомити німецьким відвідувачам, що ви збираєте інформацію згідно з законом Євросоюзу про файли cookie;
 • Встановити зв’язок з відвідувачами, вітаючи їх відповідне розташування (наприклад, скажіть «G’Day!» австралійським відвідувачів);
 • Продемонструвати відгуки клієнтів з тієї ж географічної місцевості, звідки користувач;
 • Оповістити відвідувачів з США, Канади, Австралії, Великобританії та Німеччини про те, що ви здійснюєте доставку до їх місцезнаходження.

Використання місцеположення в WordPress

Розглянемо простий приклад використання місцеположення для сайту: відображення вітальних повідомлень відвідувачів з різних країн.

Відображення привітального повідомлення

Припустимо, що ви запустили інтернет-магазин, що спеціалізується на продажах капелюхів. Ваші кепки швидко розпродаються завдяки літньої спеки. Але ще є запас зимових шапок, які припадають пилом на складі. На щастя, зима в Австралії – прекрасна можливість залучити клієнтів в південній півкулі і розпродати запаси.

У цьому прикладі я хочу показати альтернативне привітання на моїй домашній сторінці, яке відображається тільки для відвідувачів з Австралії. Відвідувачі з інших країн побачать стандартне вітальне повідомлення.

Крок 1: Встановлюємо плагіни

Для реалізації цього прикладу ми будемо використовувати кілька безкоштовних плагінів, доступних в WordPress Plugin Directory:

 • Custom Content by Country;
 • Widgets on Pages;
 • Shortcode Widget.

Custom Content by Country – це простий плагін, який застосовує шорткоди для відображення контенту в залежності від місця розташування користувачів. Ми будемо використовувати його для місцеположення контенту. Почнемо з того, що будемо використовувати його для відображення альтернативного привітання.

Я хочу відобразити альтернативне привітання над заголовком теми, тому використовую плагін Widgets on Pages для додавання віджетів в заголовок.

Плагін Shortcode Widget дозволить легко використовувати шорткоди на сайті, без необхідності додавати фільтр в файл functions.php або створювати дочірню тему.

Крок 2: Створюємо спеціалізований віджет

У цьому прикладі місцеположення WordPress я використовую популярну безкоштовну тему Zerif Lite. Ось як вона виглядає відразу після установки:

Геотаргетинг контенту в WordPress для персоналізації сайту

Я хочу відображати індивідуальне привітання замість типового, включеного в тему Zerif Lite. Для цього я скористаюся своїм віджетом.

Спочатку зробимо декілька змін у використовувану тему:

 • Замінимо зображення заголовка;
 • Видалимо зелену кнопку;
 • Замінимо текст червоної кнопки.

Тепер створимо власний віджет для заголовка, використовуючи Widgets on Pages. Перейдіть на вкладку Widgets on Pages > Turbo Sidebars і натисніть Add New Turbo Sidebar.

Дайте віджету ім’я (в моєму випадку це буде «Header Widget») та натисніть Update. Потім скопіюйте наданий шорткод.

У файлах теми додайте шорткод там, де ви хочете показати альтернативний текст. Я хочу відобразити текст в заголовку, тому в темі Zerif Lite відредагую файл big_title.php і заміню рядок:

zerif_big_title_text_trigger();
на наведену нижче рядок:
widgets_on_template(«header_widget»);

Натисніть Update File, щоб зберегти зміни, внесені в установки місцеположення.

Крок 3: Додаємо шорткод в віджет для відображення індивідуального зображення в привітанні

Перейдіть в Custom Content > Content by Country і натисніть на опцію «Enable Content by Country Feature» («Дозволити контент по країнам»). Типово цей параметр вимкнено.

Потім перейдіть в Appearance> Widgets. Тут ви знайдете новий віджет «header_widget». А також побачите новий Shortcode Widget, зазначений у розділі доступних віджетів.

Перетягніть Shortcode Widget на header_widget. В області вмісту вставте шорткоди для віджета Custom Content by Country. Ось мій приклад:

[CBC show=»y» country=»au»]Brr! It’s cold outside!
Let’s warm up your noggin![/CBC]
[CBC show=»n» country=»au»]Looking for a great hat?
Sale on now![/CBC]
Геотаргетинг контенту в WordPress для персоналізації сайту

Перший шорткод відобразить «Brr! It’s cold outside! Let’s warm up your noggin!» відвідувачам з Австралії, оскільки для «show» встановлено значення «y» (yes).

Другий шорткод відобразить «Looking for a great hat? Sale on now!» усім відвідувачам, які знаходяться не в Австралії, так як я встановив для «show» значення «n» (no).

Натисніть «Зберегти». Ось як це виглядає на стороні клієнта:

Геотаргетинг контенту в WordPress для персоналізації сайту

Сторінка містить друге вітальне повідомлення для відвідувачів не з Австралії, тому що я перебуваю в Канаді. Якщо у вас є VPN, увімкніть його і вкажіть місце де-небудь в Австралії:

Геотаргетинг контенту в WordPress для персоналізації сайту

Виглядає добре! Але очевидно, що потрібно якесь стильове оформлення місцеположення для сайту.

Крок 4: Додаємо стилі CSS

Оформлення, яке додає плагін Custom Content by Country, досить нехитре. Відкрийте файл CSS основної або дочірньої теми і додайте наступні рядки для простого оформлення:

.cbc_content {
color:#ffffff;
font-size:80px;
}

Тепер поновіть інтерфейс, щоб побачити, як він виглядає:

Геотаргетинг контенту в WordPress для персоналізації сайту

Це дуже простий приклад того, як геотаргетинг контенту, представленого на WordPress-сайті, може працювати з персоналізованим контентом. А також того як відображати на сайті контент для відвідувачів з різних країн.

Геотаргетинг контенту за допомогою плагінів

Доступно безліч інших плагінів для додавання функції місцеположення в WordPress:

Geolify (преміум): це платне SaaS-рішення дозволяє застосувати геотаргетинг до всього вмісту сайту, включаючи перенаправлення, посилання, контент, спливаючі вікна, панелі сповіщень, зображення, JavaScript.
GEO my WordPress (безкоштовний): цей плагін працює з постами, сторінками і налаштованим типами записів. Він також працює з BuddyPress, тому учасники можуть додати своє місце розташування.
WP Geo (безкоштовний) дозволяє встановити фізичне місце розташування користувача і вставити цю інформацію за допомогою карти Google.
GEO my WP (преміум): плагін пропонує розширені можливості для місцеположення контенту, включаючи опції для користувацьких типів і BuddyPress, автоматичне заповнення адрес Google Places, найближчі місця та поточне місце розташування користувача.
GeoIP Detection (безкоштовний): плагін надає інформацію про географічне положення, що визначається за IP-адресою, яку потім можна використовувати в темах. Призначений для розробників, які потім можуть застосувати цю інформацію.
GeoTargeting Lite (безкоштовний): плагін місцеположення використовує шорткоди для відображення контенту користувачам на основі їх географічного розташування.
Geotargeting WP (преміум): цей API-сервіс дозволяє розробникам запускати геотаргетинг вмісту для будь-якої частини сайту, включаючи записи, сторінки, користувацькі типи повідомлень, такі як продукти WooCommerce, віджети, меню і файли шаблонів.

Висновок

Націлювання на WordPress-сайті забезпечує простий спосіб персоналізації контенту для користувачів на основі їх розташування. Приклад у цій статті показав, які можливості з’являються при використанні декількох безкоштовних плагінів. Я рекомендую вам поекспериментувати з націлюванням на місцеположення на своїх сайтах, щоб побачити, чого можна досягти!

Переклад статті «Geo-Targeting WordPress Content to Personalize Your Site» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.