Будь-який мало-мальськи серйозний сайт не може обійтися без такого функціонального елемента, як форма зворотного зв’язку. Вона являє собою досить простий скрипт, запустивши який користувач бачить вікно з декількома полями.

У них зазвичай потрібно вказати своє ім’я, адресу електронної пошти, а також поле для відправки текстового повідомлення до адміністрації сайту.

Вищеназване як раз і є єдиним і дуже важливим призначенням, яке виконує контактна форма для wordpress – вона служить для комунікації користувачів з власником або власниками сайту. Звичайно, існують різні способи встановлення контактів – телефон, або хоча б електронна пошта.

Однак дані способи комунікації пов’язані із незручностями, як для відвідувачів, так і для адміністратора, тому оптимальним рішенням є саме форма зворотного зв’язку wordpress.

WordPress є однією з найпопулярніших CMS, в тому числі і через простоту її налаштування. Користувач може без праці додавати свого сайту різний функціонал допомогою спеціальних розширень — плагінів, які в даному випадку надзвичайно легко встановити і налаштувати.

Вибираємо кращі плагіни контактної форми

Так як форма зворотного зв’язку wordpress – дуже затребуване розширення, то і відповідних плагінів для існує величезна кількість. Можна назвати лише найбільш популярні з них.

Ось деякі:

  • Contact Form 7, на прикладі якого далі буде розібраний процес створення форми зворотного зв’язку;
  • Ще один популярний плагін — Contact Form Plugin — він також надзвичайно простий, легко налаштовується і має російську мову інтерфейсу. Його функціонал включає можливість вибору одержувача повідомлення, яким може стати будь-який користувач сайту, а також можливість відправлення файлу у формі;
  • SimpleModal Contact Form – ще одна проста форма зворотного зв’язку. Реалізована вона як екранна форма зворотного зв’язку wordpress, що з’являється в модальному вікні. Плагін також русифікований, реалізована перевірка правильності заповнення полів вводу;
  • Usernoise – дуже легкий плагін, не впливає на швидкість завантаження сторінок, при цьому ще і дуже красивий. Після того, як Usernoise буде встановлено, що на блозі з’явиться плаваюча кнопка, натискання якої викликає появу форми для введення тексту. Причому передбачається вибір типу форми, будь — то питання, побажання або повідомлення.

Створюємо форму зворотного зв’язку в WordPress на прикладі Contact Form 7

Отже, перше, що потрібно зробити – це зайти в панель адміністратора сайту, перейти на вкладку «Плагіни» і натиснути на кнопку «Додати новий».

В самому верху сторінки можна буде побачити форму пошуку, в яку і треба вбити назву плагіна «Contact Form 7»:

Це розширення з’явиться самим першим в результатах пошуку, встановити його можна прямо з цього ж вікна, перейшовши по відповідному посиланню. Далі з’явиться повідомлення, що wordpress форма зворотного зв’язку плагін встановлений, після чого його необхідно активувати.

Після виконання даних дій в меню трохи вище вкладки «Плагіни» з’явиться новий пункт «Contact Form 7». Перейдемо в пункт меню «Додати нову» у вкладці «Contact Form 7».

У вікні буде запропоновано вибрати мову, але оскільки за замовчуванням на сайті вже стоїть російська, то можна просто натиснути на кнопку «Додати», після чого відкриється вікно налаштування форми зворотнього зв’язку.

Спочатку потрібно буде вибрати заголовок для форми. Назвемо її «Зв’язатися з адміністрацією».

Наступний пункт – формування форми зворотнього зв’язку. Простий шаблон користувачам доступний вже за замовчуванням. Зокрема, в ньому представлені поля, в які потрібно буде ввести ім’я користувача, адресу електронної пошти, тему повідомлення і саме повідомлення.

Як бачимо, форма зворотного зв’язку wordpress, плагін якої ми встановлюємо, досить проста, але на більшості сайтів вона виглядає саме так.

При бажанні функціонал даного шаблону можна значно розширити, якщо скористатися додатковими тегами, які можна згенерувати за допомогою випадаючого меню праворуч від вікна шаблону.

Остаточна налаштування плагіна контактної форми

Далі залишиться тільки натиснути на кнопку «Зберегти» у правому верхньому куті вікна і перейти на вкладку «Форми» в меню «Contact Form 7».

У діалоговому вікні можна буде побачити всі створені раніше форми, а праворуч від них – код вставки, скопійований на сторінку, якщо в ній адміністратор хоче бачити форму зворотного зв’язку wordpress, плагін якої вже встановлено:

Форма зворотного звязку wordpress – відмінний спосіб комунікації з відвідувачами сайту

Тепер потрібно створити нову сторінку (меню «Сторінки», пункт «Додати нову»), дати їй назву, наприклад, «Зв’язок з адміністрацією», а в вікно редактора вставити скопійований раніше тег для вставки нещодавно створеної форми.

Зауважимо, що редактор працює в двох режимах: «Візуально» і «Текст». Для вставки коду потрібно вибрати другий режим, натиснувши на кнопку «Текст» над вікном редактора.

Перейшовши з адміністраторської панелі на головне вікно сайту відразу можна переконатися, що у верхньому меню з’явилася кнопка «Зв’язок з адміністрацією», натиснувши на яку користувач потрапляє в тільки що створену форму зворотного зв’язку wordpress:

Форма зворотного звязку wordpress – відмінний спосіб комунікації з відвідувачами сайту

Отже, хоча опис процесу дещо затягнувся, зазначимо, що створення форми, втім, як і установка більшості інших доповнень, надзвичайно прості і не вимагають особливих зусиль.

Таким чином, витративши мінімум часу, адміністратор отримує для свого сайту надзвичайно корисний і необхідний інструмент для комунікації зі своїми майбутніми відвідувачами.

Сподіваюся, що стаття виявиться для вас корисною! Удачі!