З чого починається створення сайту?

Таким питанням задається майже кожен початківець. З цього приводу було написано чимало статей, витрачено чимало нервів. Однак, головний недолік, як початківців, так і вже досвідчених веб-майстрів, які займаються створенням сайтів, є нехтування цим чинником, інколи є ключовими в процесі створення сайтів.

Тут я не буду розповідати про те що і як писати і малювати, на ці теми вже написано чимало хороших статей. Головна суть мого оповідання – довести до Вас психологічні моменти поведінки відвідувачів на Вашому сайті залежно від розташування на нього тексту і графіки. Я сподіваюся, що факти і спостереження, наведені мною у даній статті, допоможуть Вам значно підвищити Ваші Інтернет-продажі і збільшити відвідуваність проекту.

Помічено, що в нашій країні більшість користувачів Інтернету – мислячі переважно зоровим чином (в середньому 60-70%). Мислячих переважно відчуттями 20-30%. Меншість складають користувачі, які визначають відповідні факти – 10-20%.

На основі цих даних я намагався вичавити все можливе, в результаті вийшла майже безпрограшна схема побудови сайту.
Отже, якщо Ваш логотип ще не знайомий користувачам, додайте його у верхньому правому куті. Таке розташування сприяє несвідомого запам’ятовування. Якщо ж Ваш логотип відомий основній масі відвідувачів сайту, тоді найкраще місце для нього – верхній лівий кут.

Для любителів розташовувати стовпці меню ліворуч і праворуч від тексту, наступна порада для Вас. Розташовуйте зліва знайомі пункти меню, праворуч маловідомі, або тільки що з’явилися. Це твердження вірно і для сайтів, в яких текстова інформація поділена на дві частини.
Нарешті, найважливіша частина Вашого сайту – це низ сторінки («підвал»). «Підвал» користується заслуженою повагою серед web-майстрів, проте не всі вміють його правильно використовувати.

Пропоную скористатися наступним рішенням, який я вдало використовую досить давно:

Праворуч розміщується переважно кількісна інформація адреси, телефони та інші координати для зв’язку.
Центр можна приділити посиланнях на інші ресурси.
Ліва частина для нас вкрай цікава. Використовуйте її під банери і рекламні слогани. В цій частині сайту вони будуть користуватися особливим успіхом.

І головне. Створення сайтів– це творча робота, що вимагає від дизайнера викладки і фантазії, тому не бійтеся експериментувати, тоді Ви зможете знайти свій, індивідуальний підхід до відвідувачів Вашого сайту і досягти величезних висот у Вашій діяльності.

Удачі.

Стаття підготовлена студією веб дизайну WebКурс http://www.webkurs.ru.
Будь-яке копіювання, розповсюдження та передрук матеріалу лише з посиланням на сайт.