Вересень 1999 року. Маячня Табке пише свої «26 кроків до досягнення високого трафіку для сайту» в Світовому Форумі веб-майстрів. Стаття мала дуже багато корисної інформації для оптимізаторів сайтів. Однак багато що змінилося з тих пір, і зараз настав час створити новий, що складається з 26 кроків, план до досягнення високого трафіку для веб-майстрів сучасності. Деякі з принципів, оголошених Табке, досі залишаються актуальними, наприклад, щоденне складання нового контенту та його публікація на сайті.

Сьогодні я хочу вас познайомити з деякими, на мою думку, найважливішими принципами сучасної оптимізації сайту.
Як ви всі, напевно, знаєте, спроби отримати якісний цільовий трафік дуже важкодосяжні, т. к. для досягнення заповітних цілей потрібно проробити воістину важку роботу, бути рішучим. Готові? Давайте перейдемо до нових, адаптованих до сучасної реальності, 26 простим принципам оптимізації сайту, використовуючи які, можна буквально протягом одного року згенерувати достатньо трафіку, щоб зайняти вас бізнесом на довгий, на дуже довгий термін.

1) Вивчення ключових слів.

Перш за все, використовувати інструменти, що дозволяють створити ключові слова і словосполучення для сторінок вашого сайту. Задайте собі ряд типових питань і постарайтеся відповісти на них.
Які ключові слова використовують ваші прямі конкуренти?
Чи існують які-небудь ключові фрази, які володіють значним потенціалом з позиції веб-маркетингу?
Існують такі слова, використовуючи які, ви можете відкрити нові, поки недосліджені області веб-маркетингу?

2) Доменне ім’я.

Якщо ви хочете розкрутити назва (бренд) вашої фірми, тоді вам просто необхідно створити доменне ім’я, що відображає її назва. Наприклад, якщо ваша компанія називається Kawunga, тоді доменне ім’я для такої компанії повинна бути, принаймні, www.kawunga.com. А якщо ім’я вже зайняте, тоді використовуйте словосполучення в доменному імені, наприклад, www.kawungawidgets.com. Не пишіть нічого зайвого, використовуйте не більше, ніж два слова.

3) Уникайте «пісочниць».

Після обмірковування назви вашого майбутнього домену, його слід одразу ж купити і зареєструвати, і чим раніше, тим краще. Прив’яжіть його до якого-небудь хостингу і опублікуйте на ньому, принаймні, одну сторінку, повідомляє деяку довідкову інформацію про вашу фірму і вашої діяльності зі словами, що скоро вийде розширена версія вашого сайту. Переконайтеся, що ваш сайт повністю проіндексовані Google і Yahoo (попередньо не забувши додати заявку на індексування в них або опублікувати посилання на ваш сайт на якому-небудь популярному веб-сайті).

4) Створіть контенту.

Створіть сайт розміром до 30 сторінок з гарним оригінальним контентом. Таким чином, пошуковикам буде, що індексувати на вашому сайті. Це також збільшить ваші шанси потрапити в результати пошуку по численних ключових запитах.

5) Дизайн сайту.

Дотримуйтеся принципу «не женіться за крутизною». Зробіть простий сайт. Використовуйте зовнішній CSS-файл, приберіть зі сторінок код javascript, зберігши його в зовнішні файли, не використовуйте фрейми, не використовуйте флеш, замініть його зображенням. Не слід використовувати перевантажений сайт, пропонуючи його відвідувача. Ваш сайт повинен бути красивим та простим, дозволяючи користувачеві легко знайти те, в чому він потребує.

6) Розмір сторінки.

Чим менше розмір вашої сторінки, тим краще — особливо для домашньої сторінки. Оптимізуйте зображення на сайті, переконайтеся, що сторінки сайту швидко завантажуються. Більшість людей і бізнесменів на Заході потребують високих швидкостях. Якщо ви впевнені, що сторінки вашого сайту вантажаться дуже повільно, можливо, що ви вже потеряте вашого відвідувача, навіть не дозволивши йому дізнатися про вас і вашої діяльності через ваш сайт.

7) Юзабіліті.

Переконайтеся, що на вашому сайті дотримані всі правила хорошого тону. Пам’ятайте, що люди проводять більше часу на тих сайтах, які не зневажають загальні правила дружелюбності до користувачів. Не використовуйте PDF-файли для публікації вашої інформації для читання в режимі online. Змінюйте кольори для посилань, за якими вже був здійснений клацання, і використовуйте хороші інформативні заголовки. Вивчайте різні методи поліпшення юзабіліті вашого веб-сайту. У будь-якому випадку, витрачений час завжди окупиться якісним трафіком з пошукових систем і задоволеними відвідувачами.

8) Оптимізація.

Використовуйте ключові фрази, які ви вибрали для оптимізації сайту, в теге title (найважливіший елемент), в заголовках (де можливо) і в самому тексті сторінки. Переконайтеся, що текст сторінки відповідає темі вашої ключової фрази. Якщо ви продаєте різні дрібні корисні пристосування для чого-небудь, тоді і пишіть про них, а не просто вставляйте одне ключове слово в текст іншого змісту.

9) Глобальні посилання.

Глобальні посилання — це посилання, які не змінюються, знаходяться на кожній сторінці і служать для доступу до головних розділів сайту з різних сторінок — свого роду якась глобальна навігація на сайті. Дуже часто глобальні посилання розташовані в лівій частині сторінки, іноді вгорі і внизу сторінки. Такі посилання мають бути на кожній сторінці вашого сайту. Я звичайно створюю панель з глобальними посиланнями вгорі сторінки, а також і внизу. Вибирайте, що вам більше підходить.

10) Заголовки.

Використовуйте жирні заголовки. В Інтернеті люди переглядають тексти, але не читають їх, тому все, на що вони звертають свою увагу, — це заголовки. Якщо ваші заголовки не відображають своїх цілей, то вони не дозволять відвідувачам зацікавитися вашим контентом.

11) Карта сайту.

Створіть карту вашого сайту з посиланнями на кожну сторінку сайту. Підтримуйте її сучасному стані, постійно оновлюйте посилання на ній. Цей спосіб дозволить пошуковим павукам повністю проіндексувати ваш веб-сайт.

12) Контент.

Додавайте кожні 2-3 дні по 200-500 слів на ваш сайт. Завжди створюйте оригінальний контент і не копіюйте чужий. Чим більш оригінальний і цікавий ваш контент, тим більше людей прочитають його, поставлять посилання на нього і, найважливіше, вони повернуться до вас знову в пошуках цікавої інформації.

13) Тільки «біла» оптимізація.

Уникайте методів «чорної» оптимізації. Цей метод полягає в отриманні високої релевантності пошукових систем по відношенню до вашого сайту.
Багато користувачів вдаються до використання заборонених методів реалізації оптимізації сайту. Сюди може входити і наповнення сторінки порожніми ключовими словами, і генерування doorway-сторінок, невидимого тексту, клоакинга і т. д.

Люди, які використовують методи чорної оптимізації, зазвичай отримують короткий ефект від подібних дій. Дуже швидко ці методи можуть розкритися пошуковими системами, в результаті чого сайт може бути видалений з бази пошукової системи.

14) Аналіз конкурентів.

Хто на вас посилається? Використовуйте Yahoo, щоб побачити зворотні посилання на ваш сайт. Наприклад, наберіть що-то на кшталт: link:http://www.yourdomain.com в Yahoo. Намагайтеся отримати посилання на ваш сайт з інших сайтів ваших прямих конкурентів.

15) Публікація.

Публікуйте ваш сайт в каталогах наступних типів:

В Dmoz і Yahoo;
Каталогах по темі схожих з вашою (якщо є платні каталоги — платіть, якщо у вас є гроші, але тільки, якщо ціна обґрунтована);
В каталоги, які відносяться регіонально до вашого сайту; якщо ви плануєте працювати в регіонах, тоді публікуйтеся в жовтих сторінках (оскільки такі сторінки використовують пошукові системи для пошуку в регіонах).

16) Блоги.

Почніть вести блог про вашу діяльність і пишіть нові записи, принаймні, раз на тиждень. Дозволяйте вашим користувачам коментувати або навіть краще, якщо ви дозволите їм писати свої записи в ваш блог. Цей метод може створити додатковий контент на вашому сайті, який буде стимулом повернутися на ваш сайт.

17) Посилання з інших сайтів.

Просто надішліть посилання на ваш сайт на інших сайтах, пропонуючи власникам цих сайтів різні вигідні для них умови. Однак не слід витрачати на це багато часу. Якщо ваш контент цікавий і оригінальний, то, можливо, що вони самі знайдуть ваш сайт і поставлять на нього посилання звичайним чином.

Уникайте обопільного обміну посиланнями, різних линкопомоек та інших способів отримання ненатуральних посилань. Вони, може бути, нічого серйозного вам не зроблять, але Google перевіряє, коли ви отримали посилання, скільки вона там знаходиться, хто посилається на сайт, який посилається на вас, де ви снідаєте, де живете і т. д. (але не в такій мірі, але все ж…).

18) Статистика.

Переконайтеся, що на вашому сервері використовується хороша програма для відображення статистики. Використовуйте її! Якщо у вас немає доступу до такої програми, тоді заплатите за неї або використовувати інші платні аналоги. Без знань інформації про користувачів вашого веб-сайту, ви втрачаєте одну з найважливіших функцій, яка допомагає покращувати ваш сайт.

19) Плати за клік (PPC).

Увійдіть в Google Adwords, Yahoo Search Marketing. Витрачайте гроші на те, щоб люди приходили на ваш сайт. Цей спосіб створить стійкий потік відвідувачів на ваш сайт, створюючи особливі умови, які дозволяють перетворити відвідувачів у ваших клієнтів. Вам не потрібно бути першим, вам навіть не потрібно бути п’ятим, тільки переконайтеся, що ваш сайт знаходиться на першій сторінці результатів пошуку по ключовому запиту. Тоді ціна, вкладений в рекламу, окупить себе сама.

20) Озирніться навколо.

Будьте поінформовані про те, що нового відбувається у сфері, в якій ви працюєте. Наприклад, якщо новий продукт з’явиться лише в новому сезоні, то вам слід писати про нього вже зараз. Спробуйте стати його першим розповсюджувачем. Пошукові системи і численні посилання на ваш сайт нагородять вас.

21) Статті.

Пишіть на кожного тижня нову статтю і публікуйте її, де тільки знаєте (з зворотнім посиланням на ваш сайт). Помістіть також цю статтю і на ваш сайт. Цей спосіб дозволить не тільки збільшити кількість посилань на ваш сайт, але й збільшить кількість відвідувачів на вашому сайті. А що найголовніше — люди, які прийшли на ваш сайт по таких посиланнях, будуть вже бачити вас експертом в тій області, в якій ви працюєте. Вони будуть шукати ваш сайт, вводячи в пошукову систему ваше ім’я.

22) Вивчайте трафік.

Після 30-90 днів роботи сайту, у вас вже буде достатньо результатів, щоб вивчати вашу статистику. Переглядаючи статистику, дайте відповідь на наступні питання:

Звідки приходять відвідувачі?;
Які пошукові системи вони використовують?;
Що вони вводять в пошукову систему?;
Які сторінки вашого сайту відвідуються найбільше?;
На які сторінки входять користувачі з пошуковиків?;
З яких сторінок вони йдуть з вашого сайту?;
Якими шляхами вони досліджують ваш сайт, через які проходять?

23) Перевірте вашу розкрутку.

Після 3 — 4 місяців перевірте наявність вашого посилання в каталозі Dmoz.org і в будь-яких інших каталогах, реєстрацію в яких ви проходили. Якщо посилання на ваш сайт не була додана, тоді спробуйте зареєструватися знову, а ще краще — напишіть листа адміністратору того каталогу, який відмовив вам у публікації посилання і запитайте його, чому він це зробив. Також спробуйте знайти ще кілька каталогів, публікація посилання в яких дасть найбільший ефект вашого сайту, і увійдіть до них.

24) RSS-фіди.

RSS (Real Simple Syndication or Rich Site Summary) стає потужним інструментом для інтернет-маркетолога. Ви можете швидко і просто додавати новий контент на ваш сайт. Канали статей дуже часто оновлюються, так що ви можете дати вашим відвідувачам (і пошуковим машинам) те, що вони хочуть — новий контент. Ви можете використовувати RSS для того, щоб розкручувати новий контент, такий як: нові статті, блоги, прес-релізи і т. д.

25) Прес-релізи.

Прес-реліз — це записаний діалог між вами і журналістом будь-якій галузі ЗМІ (газети, радіо, телебачення, журнали) для того, щоб робити нові заголовки новин. Прес-реліз створюється для того, щоб анонсувати публікації нової статті або нової інформації про компанії та про продуктах, вироблених у ній. Якщо ваш прес-реліз досить цікавий, журналіст може написати цілу статтю про вас і про те, що ви у вашому прес-релізі висвітлюєте. Перед тим, як ви дізнаєтесь, посилання на ваш сайт може бути опублікована, наприклад, в газеті New York Times.

26) Постійно оновлюйте інформацію.

Пам’ятайте, що вам потрібно, як мінімум, писати 2 — 3 статті в тиждень. Я про це згадав коротко, але, цілком можливо, що цей пункт є найголовнішим в цій статті. Пишіть статті! Без нового контенту ваш сайт дуже швидко впаде в результатах видачі пошукових систем. Для того, щоб залишитися на першій сторінці результатів видачі пошуковика, ваш контент повинен залишатися свіжим, сучасним і найцікавішим в тій області, в якій ви працюєте.

Дотримуйтесь цих 26 кроків, і я впевнений, що протягом року ваш сайт стане успішним. Значно збільшиться кількість трафіку на ваш сайт, збільшуючи успіх вашої справи.

Так що починайте писати, допишитесь до перших позицій в результахах видачі пошукової системи.