Локальний сервер Denwer надзвичайно популярний, тому у користувачів виникає маса питань по його установці і настройці. У цій статті, крім усього іншого, розглядаються та можливі проблеми при роботі з денвер.

Будь-який сучасний сайт проходить досить тривалий етап розробки, що включає як створення і доведення «до розуму» шаблону, так і наповнення його контентом.

Весь цей процес, звичайно, повинен бути прихований від майбутніх відвідувачів сайту, тому ця робота проводиться не на віддаленому, а на локальному сервері, в якості якого виступає власний комп’ютер розробника з встановленим на ньому спеціальним програмним забезпеченням. Найчастіше таким програмним забезпеченням є саме Denwer.

Строго кажучи, локальний сервер необхідний для розробки серйозних проектів – динамічних сайтів, для роботи яких необхідно використання php або Perl-скриптів.

Прості односторінкові сайти, що працюють тільки на HTML і CSS, можуть бути створені і успішно протестовані прямо в браузері.

Чому Denwer використовують частіше?

Як ми вже з’ясували, локальний сервер являє собою спеціалізоване програмне забезпечення, встановивши яке на свій комп’ютер, веб-майстер може розробляти свій сайт, не виходячи в Інтернет.

Подібних платформ для розробки сайтів сьогодні існує досить багато, серед них є популярним локальний сервер Denwer. Тому і питання про те, як запустити денвер, у користувачів виникають часто.

Даний пакет інструментів для веб-розробника відрізняється універсальністю і гнучкістю налаштування. Він включає в себе HTTP-сервер Apache, препроцесор PHP, компонент PHPMyAdmin для управління базами даних, інтерпретатор Perl і ще велика кількість важливих і корисних компонентів.

До безперечних плюсів Denwer можна віднести надзвичайну легкість і швидкість установки пакета, а також те, що всі файли Денвера після установки розташовуються в одній-єдиній папці Webservers.

До питання про те, як оновити денвер, слід сказати, що інсталятор не лізе в реєстр операційної системи, тому перенести всі ваші локальні проекти разом з базами даних на інший комп’ютер або диск можна простим копіюванням папки локального сервера.

Так само просто Денвер і віддаляється — ніяких слідів після видалення його папки в системі не залишається, після чого можна завантажити оновлений інсталяційний пакет з офіційного сайту і провести установку заново.

Головний же недолік Денвера — можливість установки виключно в операційній системі Windows.

Отже, ще раз коротко відзначимо ключові особливості локального сервера Denwer:

 • базова версія Denwer легко розширюється новими збірками і модулями;
 • бази даних управляються за допомогою повнофункціональної панелі PHPMyAdmin;
 • є можливість одночасної роботи з будь-якою кількістю сайтів;
 • передбачена можливість установки старих версій PHP4, MySQL4, що може бути корисно розробникам, якщо з поточною версією localhost denwer сайт не працює;
 • функціонал сайту на локальному сервері повністю аналогічний функціоналу на віддаленому сервері будь-якого хостинг-провайдера. Це дозволяє повністю протестувати сайт перед заливкою його на віддалений сервер.

Покрокова інструкція по установці денвера

Для тих, хто не знає, як користуватися денвером, зазначимо, що перевагою останнього є надзвичайна простота установки.

Для того щоб встановити даний інструмент розробника, необхідно виконати наступні дії:

 • Завантажити інсталяційний пакет;
 • Після запуску інсталятора з’явиться діалогове вікно. Ніяких вишукувань на зразок красивих ефектів і графічного інтерфейсу під час встановлення ви не побачите, доведеться задовольнятися чорним віконцем командного інтерпретатора;
 • В ході установки пакета користувачеві доведеться відповісти на нескладні запитання щодо того, чи слід розміщувати ярлики на робочому столі, чи потрібно створювати віртуальний диск і якою буквою його назвати. На всі питання краще відповідати ствердно, особливо це стосується початківців веб-майстрів;
 • По завершенні установки в папці «Мій комп’ютер» ви побачите віртуальний диск (за замовчуванням він буде позначений буквою Z), який є дзеркалом папки Webservers.
 • Ви не знаєте, як запустити сайт на денвері? Просто працюйте в папці C:WebServershomelocalhostwww.

  Наступний крок – налаштування локального сервера

  Одним з переваг денвера є простота його налаштування. Як налаштувати денвер правильно, ми розповімо нижче. Якщо використовувати налаштування за замовчуванням, можуть виникнути проблеми при установці об’ємних розширень, або при імпорті великої бази даних.

  Стандартні налаштування обмежують обсяг завантажуваних файлів всього лише двома мегабайтами. Щоб зняти це обмеження, необхідно відредагувати в звичайному текстовому редакторі файл php.ini (розташовується в папці usrlocalphp5).

  У рядку upload_max_filesize=2M слід змінити параметр 2 на 32, тим самим обмеживши обсяг завантаження 32-ма мегабайтами.

  При цьому в рядку post_max_size=8M вісімку слід замінити цифрою 64, так як цей параметр визначає максимальний обсяг переданих даних, і він обов’язково повинен бути в два або навіть в три рази більше обмеження за обсягом завантажуваного файлу.

  Якби всі користувачі виконували дані рекомендації, то розмов про те, що не працює денвер, було б менше.

  Початок роботи з локальним сервером

  Для того щоб почати роботу з локальним сервером, потрібно запустити денвер, клікнувши подвійним клацанням по іконці «Start Denwer» на робочому столі, відкрити браузер і в адресному рядку набрати адресу http://localhost/denwer/.

  Якщо відкриється вікно, таке ж, як і на картинці нижче, то ваш локальний сервер успішно запустився. Якщо ж з’являються повідомлення про помилки, то це означає, що денвер не запускається:

  Докладне керівництво по установці і настройці Denwer

  Далі слід перевірити працездатність всіх модулів встановленого пакету. Робиться це також досить просто.

  На відкритій раніше сторінці http://localhost/denwer/ знайдіть розділ «Тестування Денвера» і в таблиці даного розділу перейдіть по всьому наявному посиланнями, кожна з яких активує один зі встановлених модулів.

  Якщо проблем немає, можливості майбутнього сайту на локальному сервері буде повністю відповідати тому, що ви отримаєте на віддаленому сервері хостинг-провайдера:

  Докладне керівництво по установці і настройці Denwer

  В першу чергу перевірте працездатність PHP і зайдіть в сервіс адміністрування баз даних – PHPMyAdmin.

  Якщо ви не знаєте, як зайти в phpmyadmin denwer, просто натисніть на відповідне посилання в тій же таблиці:

  Докладне керівництво по установці і настройці Denwer

  Для того щоб почати розробляти новий проект на локальному сервері, потрібно просто створити нову папку, наприклад, Moy_Sayt.ru в директорії C:WebServershomelocalhostwww. Її ім’я буде відповідати назві вашого сайту.

  Надалі, щоб відкрити локальний сайт, в браузері необхідно буде прописати назву даної папки після http://localhost/, наприклад, http://localhost/Moy_Sayt.ru/.

  Що робити, якщо денвер не заробив?

  Після підключення локального сервера браузер в деяких випадках видає повідомлення, що не запускається денвер. Основна причина найчастіше полягає в його блокування вашим антивірусним пакетом або брандмауер.

  В цьому випадку доведеться самостійно вирішити вихідне з’єднання для сервера по протоколу TCP на 80 і 443 порти для http та https відповідно. (Розташовується воно зазвичай за адресою C:webserversUSRlocalapacheBINhttpd.exe).

  До речі, ці ж порти може займати і популярний додаток Skype, тому на час роботи з локальним сервером його краще вимкнути.

  Проекти, аналогічні Denwer

  Хоча денвер є одним з найбільш популярних, гнучких і простих інструментів для веб-розробника, іноді корисно ознайомитися і з аналогічними рішеннями, також надають в розпорядження користувача повноцінний локальний сервер для розробки сайтів.

  Так, наприклад, аналог denwer XAMPP пропонує не тільки набір інструментів для локального сервера, але і повноцінну графічну оболонку, якої, як було раніше зазначено, Denwer не є. Тому багато розробників надають перевагу саме XAMPP.

  Відзначимо також, що після встановлення даного пакету віртуального диска не створюється. (Нагадаємо, що Denwer за замовчуванням створює новий диск Z, але від цієї опції при установці можна відмовитися).

  Також при наявності бажання має сенс звернутися до пакету VertrigoServ. У нього також входить веб-сервер Apache, PHP, MySQL, SQLite, SQLiteManager, PHPMyAdmin (утиліта для адміністрування БД MySQL), а також Zend Optimizer (для підвищення продуктивності активних процесів).

  Замість висновку

  Як бачите, встановлення та налаштування локального сервера Denwer – процес простий і досить швидкий. Навіть початківець веб-майстер знаючи, як встановити денвер, зможе виконати всі маніпуляції максимум за чверть години, після чого приступити безпосередньо до створення власного сайту будь-якого рівня складності.

  При цьому функціональність ресурсу, ні швидкість його роботи в локальному середовищі не відрізнятимуться від того, що в наслідок веб-майстер побачить в Мережі, перенісши створений сайт з комп’ютера на віддалений сервер.

  Удачі, Вам!