Для тих, хто хоче навчитися самостійно локально робити сайти, програмувати, використовуючи мови: php, sgi, так ще з підтримкою бази даних (mysql). Все це Ви зможете, якщо встановити локальний сервер на своїх комп’ютерів.

У цій статті я не даю докладних інструкцій і коментарів, так як це вийде цілий талмуд. Я сам не супер-мупер користувач, так і в програмуванні на рнр тільки початківець, так що прошу не пишіть мені листи з проханням підказати щось. Я сам не так багато знаю.

Для чого ж потрібен цей локальний сервер?

Він потрібен щоб локально на комп’ютері, не виходячи в Інтернет, тестувати скрипти на php, sgi. Для тих, хто взагалі ні бум-бум, підкажу. Наприклад,Ви вже володієте html, Сѕѕ. Ви хочете самостійно зробити сайт і розмістити на платному сервері, де, природно, є підтримка php, cgi, база даних mysql. Цей сайт будете часто оновлювати. На ньому будуть розміщені: багатосторінкова фотогалерея, списки, архів і т. д. Проблем як би жодних, але з часом, коли сайт разростется, його буде все складніше обслуговувати, оновлювати і т. д. Наприклад, ви змінили головне меню сайту (додали ще одну посилання) і з жахом розумієте, що доведеться перезакачать всі сторінки, де є це чортове меню. Звичайно, можна використовувати меню на скрипті java, і змінивши тільки один файл *.js, вирішити всю проблему. А якщо потрібно додати фото в фотогалерею, додати нові записи в багатосторінковий список, то тоді що? В такому разі Вам потрібно освоювати мову програмування на рнр». Його Вам з головою вистачить на перших порах.

З допомогою мови «рнр» Ви зможете створити:

— багатосторінкові фотогалереї, списки + меню
— архіви + календар
— веб-форми для підписки відвідувачів на новини Вашого сайту
— блокову структуру сайту (header, footer, content, menu) для полегшення поновлень на сервері вашого провайдера і багато іншого

Зручність програмування на рнр привабливо тим, що Ви пишете сторінок на html, а всередині коду тільки в потрібних місцях вставляєте скрипти . Можна взагалі все писати на рнр, тут немає обмежень. Ви самі робіть як хочете, просто політ файнтазии!
Ті, хто в програмуванні так само ні бум-бум, то Вам прийдеться його освоювати, інакше не може бути.

Є інший спосіб для початківців. Для більш швидкої практичної навчання, в Інтернет є дуже багато різних ресурсів безкоштовних скриптів на рнр. Ви можете завантажувати їх, відкривати і переглядати як вони написані. Це Вам допоможе набагато швидше освоїти рнр.

Ще я Вам порекомендую знайти хорошу літературу, так як це також важливо. Наприклад, я починав з книги Ларрі Ульмана — «Основи програмування на РНР». Це самовчитель. Електронна адреса видання: http://www.dmkpress.ru

Отже почнемо

Відмінний сервер, який називається — appserv-win32

Сайт: appserv open project http://www.appservnetwork.com/
Там на першій сторінці відразу можна побачити які версії «appserv»

Що входить в пакет appserv-win32 — 2.4.1

  • php 4.3.8
  • apache 1.3.31
  • mysql 4.0.20
  • zend optimizer 2.5.3
  • phpmyadmin 2.6.0-rc1
  • perl 5.8.4

Замітка. Можлива проблема для тих, у кого стоїть windows 98. appserv може не встановиться.
А ось інший сервер — Денвер — 2 — встановиться. Але він менш прогресивний ніж appserv і багато лається в броузер.Їх відмінності я опишу нижче в тексті.

Відразу попереджаю. Щоб юзати сервер у Вас повинні бути хоча б мінімальні знання в використанні Сервера так і в програмуванні.
Тому, ДЛЯ ПОЧАТКІВЦІВ, рекомендую почати з Денвер — 2 http://web.dklab.ru
На цьому сайті досить докладна інформація про установці і використанні Сервера Денвер-2. Та й взагалі, якщо Ви тільки почали займатися освоєнням роботи на локальному сервері, то на сайті http://web.dklab.ru Ви знайдете непогану підтримку. На їх форумі можна знайти практично будь-яку відповідь на виниклу проблему.

Для тих, хто юзає «Денвер-2»

Я починав з Денвер(а), але перейшов на appserv-win32.
Цей сервер працює стабільно і без глюків.

Ті, хто хоче локально юзати готові безкоштовні сайти і непогані форуми:
php-nuke, phpbb і в цьому дусі — appserv-win32 — ПРОСТО ЗНАХІДКА.

Після інсталяції Сервер буде знаходиться (за замовчуванням) у c:appserv
Щоб подивитися як він работеает:

Завантажте Ваш браузер і введіть: http://localhost (тисніть enter)
Завантажиться сторінка локального сервера з меню. Якщо завантажиться, то все працює.

Робоча тека для поміщення в неї сайту, скриптів для роботи в цьому сервері: c:appservwww

Наприклад, Ви завантажили який-небудь безкоштовний простенький скрипт на рнр.
Раззиповав архів у папку, Ви наприклад, називаєте папку, в якій цей скрипт — testscript
Цю папку Вам потрібно вставити в www.

Вийде ось що: c:appservwwwtestscript

Запускаєте броузер і вписуєте адресу: http://localhost/testscript/

Якщо в папці testscript немає файлу index.php, який запускається за замовчуванням, то вам потрібно прописати повністю адресу. Наприклад, в папці є файл calendar.php ось Ви і пишете повністю адреса: http://localhost/testscript/calendar.php

Вуаля!!! Якщо все зробили правильно, то все повинно працювати, якщо ні, то спробуйте поставте інший який-небудь безкоштовний скрипт. Тільки при скачуванні таких скриптів обов’язково дивіться вимоги до нього.
На сторінці для скачування скрипта завжди є супровідна інформація. Якщо її немає, то в скачаном архіві, швидше за все є текстовий файл, де є така інформація. Там повинно бути зазначено, що скрипт вимагає лише наявності РНР-модуля. Якщо там написано, що ще необхідна база даних mysql, то не скачивайте якщо у Вас немає досвіду роботи з базою даних.

Якщо Ви захочете встановити відразу два сервера, то вони будуть між собою кусатися.
Але можна вирішити і цю проблему.

Щоб встановити два сервера (appserv-win32 і Денвер-2) Вам потрібно: спочатку, природно, встановити Денвер-2, потім appserv-win32.
Якщо Ви запустите appserv-win32, то він буде запускатися без проблем. А ось Денвер не буде.

Щоб все таки запустити Денвер, то Вам потрібно перейменувати 2 файлу, з-за яких відбувається конфлікт.
Наприклад, просто додайте який-небудь символ на початку файлу ( #): php4ts.dll став #php4ts.dll

Якщо у Вас стоїть winxp, то шлях до файлів такий:

  • php4ts.dll (знаходиться в папці: c:windowssystem32)
  • my.ini ((знаходиться в папці: c:windowsmy.ini)

Після того, як Ви закінчили роботу в Денвері, Вам знову потрібно перейменувати вищевказані 2-ва файлу назад, щоб запустити appserv-win32. Незручно, але що поробиш.

Нюанси

Якщо Ви хочете юзати cgi-скрипти, то краще використовувати Денвер. Правда потрібно обов’язково встановити додатковий модуль activeperl.

У appserv-win32 щоб юзати cgi-скрипти, потрібно змінювати шлях до інтерпретатору perl.