Піднімаючи свій сайт на WordPress, кожен вебмайстер прагне обійтися як можна меншою кількістю плагінів, щоб уникнути програмних конфліктів і зайвого витрачання ресурсів сервера. Зрозуміло, не кожен користувач WordPress є за сумісництвом гуру PHP, щоб самостійно запрограмувати всі додаткові функції сайту.

На щастя, є достатня кількість плагінів, які відмінно сумісні один з одним і не перетворять вашу інсталяцію WordPress в неповороткого монстра, а навпаки, допоможуть їй працювати на піку ефективності.

Кожен плагін з наведеного у цій статті списку був перевірений мною в реальних інтернет-проектах. Ці плагіни доповнять ваш сайт необхідними функціями і полегшать його обслуговування.

Отже, зустрічайте: найнеобхідніші WordPress-плагіни 2014 року!

Akismet

Найнеприємніше наслідок популярності вашого сайту – поява великої кількості спаму в коментарях. На щастя, цю проблему легко впорається Akismet.

Akismet супроводжує WordPress з найперших версій і фактично став синонімом слова «антиспам» для всіх WordPress-адміністраторів.

WordPress SEO від Yoast

Десять кращих плагінів для WordPress – версія 2014 року

Ви можете бути неперевершеним гуру пошукової оптимізації, чиї сайти миттєво злітають в рейтингах, або ж простим адептом, мріє про пришестя Google-бота; у будь-якому випадку вам не обійтися без SEO-плагіна.

Плагін від Yoast дозволить вам контролювати всі аспекти подання матеріалів вашого сайту пошуковим машинам: мета-теги, ключові слова, обмеження для ботів і багато іншого. Окремо зазначу функцію динамічної генерації карти сайту, яка дозволить регулярно відправляти дані про ваш сайт в Google, Yandex чи Bing в автоматичному режимі:

Десять кращих плагінів для WordPress – версія 2014 року

Що ще чудово в плагіні WordPress SEO, так це те, що він автоматично аналізує кожну опубліковану вами сторінку, дає оцінку її пошукової привабливості і підказує, як її поліпшити. Наприклад, він може порадити використовувати конкретні ключові слова в заголовках.

WP-DBManager

Десять кращих плагінів для WordPress – версія 2014 року

Однією з частих проблем в роботі сайту на WordPress є засмічення бази даних чернетками та ревізіями публікацій. Зростання бази даних уповільнює роботу WordPress-сайту. WP-DBManager дозволяє позбутися від зайвих даних одним кліком.

Disqus Comment System

Десять кращих плагінів для WordPress – версія 2014 року

Один з ознак успішного сайту – активна дискусія з читачами. Чим більше читачів приходять, щоб залишити свою думку про публікації, тим швидше росте ваша популярність.

Disqus – це плагін, що дозволяє читачам авторизуватися на вашому сайті за допомогою облікових записів Google+, Twitter, Facebook, а також самого Disqus. Також користувачі можуть голосувати за коментарі один одного, що ще більше підвищує їх залученість у роботу вашого сайту.

WP Smush.it

Десять кращих плагінів для WordPress – версія 2014 року

Оптимізація швидкості роботи WordPress – один із найсерйозніших викликів початківцям адміністраторам сайтів. Не останню роль тут відіграє оптимізація зображень. Зрозуміло, в ідеальному випадку веб-майстер повинен вручну стиснути кожен файл перед завантаженням на сайт.

Але при роботі з великою кількістю зображень такий підхід стає неможливо реалізувати. І тут в нагоді стане такий плагін, як Smush.it. З його допомогою ви зможете змінити розміри зображень в цілій галереї одним кліком миші. Крім прискорення сайту, Smush.it допоможе заощадити трафік і дисковий простір.

VaultPress

Десять кращих плагінів для WordPress – версія 2014 року

Безпека – найважливіший аспект роботи сайту. Є сотні плагінів, які обіцяють зробити ваш сайт безпечним для відвідувачів. Але, на мою думку, VaultPress робить цю роботу краще за всіх. Плагін дозволяє періодично проводити резервне копіювання вашого сайту і сканувати його на наявність шкідливого коду.

У разі виявлення підозрілих фрагментів в контенті сайту або в коментарях ви зможете внести зміни в базу даних сайту в один клік. Простота і надійність цього плагіна заощадить немало часу і нервів.

W3 Total Cache

Десять кращих плагінів для WordPress – версія 2014 року

Будь-який користувач WordPress рано чи пізно стикається з необхідністю оптимізувати роботу сайту. Використання комплексного кешуючого плагіна W3 Total Cache допоможе підвищити продуктивність WordPress у багатьох аспектах. Плагін забезпечує керування кешуванням, як на стороні сервера, так і на стороні клієнта (браузера).

Кешування на стороні клієнта означає, що користувачеві не доведеться кожного разу завантажувати сторінку вашого сайту цілком. Перше звернення може зайняти додатковий час, але браузер при цьому збереже зображення, стилі, скрипти і інші довгоживучі ресурси вашого сайту на диску, що значно прискорить всі подальші звернення.

W3 Total Cache також стисне і об’єднає дрібні файли стилів і скриптів, що допоможе вашому сайту працювати швидше.

Regenerate Thumbnails

Десять кращих плагінів для WordPress – версія 2014 року

Цей плагін не призначений для щоденного використання, але його назву варто запам’ятати на той випадок, коли при перемиканні тим всі картинки-превью на сайті починають виглядати дивно або перестають поміщатися у відведені їм місця. Не впадайте в паніку: ситуація легко виправляється одним натисканням на кнопку.

Плагін Regenerate Thumbnails миттєво очистити кеш превью і знову згенерує його з повнорозмірних зображень. Процес може зайняти хвилину-другу, але це в будь-якому випадку швидше і простіше, ніж вручну перезавантажувати всі фото на сайт.

Contact Form 7

Десять кращих плагінів для WordPress – версія 2014 року

Більшість сайтів здорово виграють від розміщення форми зворотного зв’язку, яка дає відвідувачам можливість висловити своє судження, вказати на помилки або задати питання автору. На жаль, не всі теми для WordPress мають вбудовану форму зворотного зв’язку.

Contact Form 7 – мабуть, кращий плагін, який реалізує цю функцію. Ви зможете налаштувати будь-яке поле і створити досить складні форми для спілкування з відвідувачами без необхідності вручну редагувати розмітку і код. Contact Form 7 дозволяє розмістити форму у будь-якому куточку сайту за рахунок використання шорткода.

Contact Form DB

Десять кращих плагінів для WordPress – версія 2014 року

Зазвичай при заповненні форми зворотного зв’язку на електронну адресу адміністратора сайту відправляється повідомлення з введеними даними. Але іноді цей спосіб комунікації не є найзручнішим. Ви можете віддати перевагу зберегти дані форми в базі даних для подальшої обробки. У цьому випадку вам допоможе плагін Contact Form DB.

Цей плагін може накопичувати отримані дані в таблиці на сайті, а коли дані вам знадобляться, дозволить експортувати їх у файл формату CSV і обробити в електронній таблиці. Цей плагін сумісний з різними формами, включаючи Contact Form 7, Fast Secure Contact Form, Gravity Forms і Jetpack Contact Form.

Переклад статті «10 Must Have WordPress Plugins – 2014 Edition» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.