У кожного активного користувача всесвітньої мережі є велика кількість акаунтів на різних форумах, у соціальних мережах, блогах, платіжних системах, Інтернет-магазинах, не кажучи вже про skype і поштою.

У деяких розділах Google є можливість отримати доступ до декількох сервісів при введенні даних одного аккаунта. Це набагато спрощує процес авторизації, але таке зручність є винятком. Як правило, облікових записів користувача дуже багато, і запам’ятовувати логіни і паролі доводиться у величезних кількостях.

Запам’ятати свої персональні дані не складно, але десятки паролів – досить важко. Деякі користувачі не обтяжують свою пам’ять і ставлять однаковий пароль на всі облікові записи. Але це вкрай ризиковано, так як якщо хтось буде знати один пароль, то зможе проникнути у всі сервіси, в яких він був вказаний. В такому випадку можна попрощатися з конфіденційністю, секретними даними, важливими відомостями і т. д.

Іноді велика кількість логінів і паролів може перетворитися на справжню проблему. Зберігати в голові безліч комбінацій, ідентифікаторів і секретних питань просто неможливо. Звичайно, чудово, якщо ви повністю довіряєте своїй пам’яті, але в деяких випадках, наприклад, у стресовій ситуації, необхідний пароль може просто вилетіти з голови.

Багато користувачі довіряють зберігання цієї інформації звичайному папері. Дійсно, якщо ви запишіть пароль, то вже не забудете його. Але такий метод — порушення правил безпеки. Ваші записи може побачити людина і отримати доступ до вашої особистої інформації. Особливо це стосується даних, що використовуються в Інтернет-банкінгу. Відомості, які пов’язані з фінансовою інформацією, не слід довіряти ніяким носіям. Їх треба твердо запам’ятати!

Важливість інформації, що зберігається кожен визначає сам. Для деяких користувачів велику цінність представляють доступи до skype і пошти, для інших – це мережеві ігри. Що стосується пошти, то це найбільш небезпечне місце для зберігання особистих даних. Саме сюди приходять всі листи з реєстраційними даними, проте мало хто видаляє ці важливі відомості. Зберігати в електронній пошті паролі вкрай не рекомендується, особливо якщо ви використовуєте публічний поштову скриньку. Якщо зловмисники зламають вашу пошту, то всі важливі дані, які там знаходяться, будуть втрачені. Витік паролів може статися і при зараженні комп’ютера вірусом або троянською програмою. Таким чином, шахраї можуть отримати доступ до інформації, яка зберігається у ваших текстових файлах або документах Microsoft Word. З цією проблемою найчастіше стикаються власники ноутбуків, планшетів і комунікаторів.

Щоб надійно захистити паролі, рекомендується використовувати спеціальні програми. Їх головною перевагою є здатність створення власної бази даних, і можливість зашифровувати вміст за допомогою спеціальних алгоритмів. Доступ до інформації, яка міститься в такій базі, можливий тільки при використанні пароля або заздалегідь підготовленого файлу. Це дуже зручний метод, так як в цьому випадку необхідно запам’ятати пароль всього один раз і підтримувати базу даних, вчасно вносячи в неї зміни.

Однією з таких програм є KeePass Password Safe. Вона абсолютно безкоштовна, оснащена зрозумілим інтерфейсом і дуже проста в управлінні.

Особлива надійність подібних програм досягається завдяки використанню криптографічного алгоритму. Більшу зручність використання таких додатків забезпечує механізм синхронізації між декількома комп’ютерами або зовнішніми носіями. Також можна створювати категорії, в яких дані будуть розсортовані по тематиці. Наприклад, можна окремо зберігати поштові клієнти, паролі від операційної системи, сайти, банківські рахунки.

Де зберігати паролі?

Великою перевагою є можливість підключити комбінацію при аутентифікації, яка може бути у трьох варіантах: введення пароля, параметрів облікового запису і ключового слова. Їх можна включати як всі разом, так і окремо.

Найпростішим методом роботи з програмою є доступ до бази за допомогою ключового файлу. Він може зберігатися де завгодно, так як без файлу бази даних не зможе завдати шкоди вашій секретної інформації. Для досягнення найбільшого рівня надійності рекомендується використання і пароля, і ключового файлу.

В наш час від конфіденційності залежить дуже багато, тому таємниця особистої інформації є важливим пунктом у житті багатьох людей. Пошкодження або крадіжка персональних даних може привести до дуже сумних наслідків. Проблеми на роботі, невдачі в особистому житті, сварка з друзями, втрата грошей – це лише мала частина з списку можливих небажаних результатів.

Щоб ваша особиста інформація була в безпеці, необхідно дотримуватися певних правил, завдяки яким ви зможете уникнути витоку паролів та інших важливих даних. Пам’ятайте, що найкращий спосіб зберігання паролів – використання власної пам’яті. Не слід записувати таку важливу інформацію на листочках, у записних книжках, олівцем на моніторі, під столом, на задній стінці шафи і т. д. Зберігати паролі на жорсткому диску комп’ютера або на флешці теж не варто.

Намагайтеся використовувати унікальні паролі. Не передавайте важливу особисту інформацію по телефону і не вводите паролі в присутності сторонніх людей. Запит на оправку пароля, надісланий на електронну скриньку – це стовідсоткове шахрайство. Видаляйте з пошти листа із реєстраційними даними, а також повідомлення з телефону, в яких містяться коди активації і ключі з сайтів. Обов’язково використовуйте антивірусне програмне забезпечення, з регулярними оновленнями не рідше одного разу на тиждень. Погана захист комп’ютера від шпигунських програм і вірусів – часта причина витоку важливої інформації.

Якщо ви будете дотримуватися цих рекомендацій, то ваші особисті дані будуть надійно захищені і не попадуть в чужі руки!

Приклад налаштування і використання менеджера паролів KeePass Password Safe.