У цій статті мова піде про те, як правильно використовувати анкор для просування і розкручування свого сайту. Де можна запозичити, купити або створити необхідні наживки для пошукових систем.

Відомості для тих, хто починає роботу зі своїм сайтом

Щоб відправити відвідувача вашого сайту на наступну сторінку цього ж або іншого необхідного ресурсу використовуються гіперпосилання або іншими словами анкори. Це написаний текст, оточений спеціальними тегами і атрибут href, ось приклад анкора: написаний текст.

Користувач бачить тільки посилання – написаний текст. Його можна знайти майже на всіх веб-сторінках. Користувач клацає по посиланнях і подорожує від сторінки до сторінки.

Важливо навчиться працювати з анкорами, адже крім того, що переходячи по посиланню відвідувач переноситься в заданий вами напрямок, анкор також враховуються пошуковими системами. Для того щоб опинитися в топі пошукової видачі варто навчитися правильно розміщувати і підбирати анкори.

Грона анкорів

Якщо в тексті на сторінці веб-сайту розміщено деяку кількість анкорів пошукова система збере їх в анкор-лист. З його допомогою пошуковий робот видає списки сайтів. Ті, у яких буде присутній більше посилань з шуканої інформацією, будуть у пріоритеті при їх видачі. Точне входження запиту присутнє в анкорі буде мати найбільш високий вплив при пошуку.

Але тут важливо пам’ятати. Анкор не повинні дублювати один одного, як у тексті, так і по самому сайту. Інакше пошуковий робот склеїть їх в одну посилання, та їх динамічний вага може звестися до нуля, а при великій кількості склейок система вас забанить і накладе санкції.

Порівняйте два приклади:

Розбавлені анкор виглядають природніше і повинні бути як можна більш різноманітні.

Що потрібно знати при написанні анкорів?

Де вирощують анкор? І як вибрати свіженькі і добротні

Приступаючи до написання анкоров, дотримуйтеся основних правил:

 • природність;
 • визначте приблизну кількість конкурентів по заданій тематиці, чим їх більше, тим більше необхідно анкорів;
 • для кожної сторінки вибираємо 2-3 запиту, і працюємо з їх семантичними рядами;
 • використовуємо читабельний і унікальний близько посилальний текст;
 • необхідно грамотне розподіл ваги на засланні, тобто кількість слів, зменшує релевантний вагу, тому не зловживайте порожніми словами, такими як вигуки, частки, сполучники і т. д.
 • відсутність помилок.

Створюємо анкор

Для створення посилання можна самостійно використовувати оптимізатор, вдатися до допомоги бірж, які займаються написанням анкорів або звернутися до послуг копірайтерів. Якщо ж вас цікавить, як зробити анкор власноруч, для початку ознайомтеся з різновидом анкорів:

 • Прямі анкор – це анкор відносяться до високочастотним (ВЧ). Вони складаються з одного або двох слів.
 • Не прямі – складаються з 2-4 слів, середньочастотні (СЧ), служать для розведення ВЧ анкорів.
 • Анкор зі складною структурою – низькочастотні (НЧ), їх завдання полягає в тому, щоб якомога сильніше розбавити ВЧ і СЧ анкори.
Тип анкора Можливий приклад анкора з запитом: «анкор» Опис анкора
1. Тип прямий Анкор — слово або словосполучення, яке вам необхідно
2. Словоформи анкор, анкоров, анкорам, анкорами і т. д. — зміна у відмінку, роді, числі
3. Розбавлення 1 як писати анкор — додано одне або два слова
4. Розведення 2 як правильно складати анкор — додано більше двох слів

Ще один важливий момент. Враховуйте процентне співвідношення прямих входжень і розбавлених. Десь від 25 до 40% — прямих і 60 -75% — розбавлених. З таким підходом ваш анкор-лист буде виглядати природніше, а це плюс до посилальної маси.

З’ясувавши, як правильно писати анкор, розумієш, що це кропітка і тривале заняття. Тому щоб полегшити собі життя власники сайтів використовують ряд допоміжних засобів.

 • Спробуйте такий корисний інструмент як програми генератори анкорів. Візьмемо для прикладу SeoGenerator і введемо у вікно програми потрібні шаблони, натиснувши кнопку генерувати, програма видасть від 20 і більше варіантів унікальних посилань. Примітно, що дана програма здатна згенерувати анкор в такій кількості, в якому вам необхідно. Існує цілий ряд програм і сервісів для генерації посилань – Generating The Web, SEO Anchor Generator, URLCreator, SEOpult.ru, RooKee.ru. WEBeffector.ru і т. д. Але варто відзначити, що це не найкращий варіант, «человекочитаемых» програм поки що не існує, з цього все-таки намагайтеся використовувати генерацію анкорів в ручному режимі.

Де вирощують анкор? І як вибрати свіженькі і добротні

 • Також існують біржі анкоров, де власник сайту, він же замовник, за певну плату може замовити необхідну кількість текстових посилань, а виконавець, він же seo-копірайтер, їх складає. Якщо вам по душі саме цей варіант, то підберіть найбільш підходящу для вас біржу і з її допомогою замініть програми для складання анкорів на інтелектуальні людські можливості.

Біржа Sape

Де вирощують анкор? І як вибрати свіженькі і добротні

Ведуча в інтернет просторі біржа, яка спеціалізується на купівлі-продажу посилань.

Як правильно створювати анкор для сапи?

Виділяється ключове слово з допомогою таких знаків:

#a# ключове слово#/a#

Приклад:

 • Не повний анкор – «дешева #a#італійське взуття #/a#;
 • Повний анкор – «дешева #a#італійське взуття #/a# продається на нашому сайті;
 • Анкор без оточення – «італійське взуття #/a#;
 • Анкор з оточенням – «якісна #a#італійське взуття #/a# найкращих виробників;
 • Розведений анкор – «придбати дешеву #a# італійське взуття #/a# можете з нами.

Рада

Використовуйте для розведення посилань семантичне ядро вашого сайту, а також статистику пошукових систем. Складайте достатню кількість розведених і не розбавлених анкорів. Обрамляйте посилання якісним і природним текстом.

Просування сайту дуже важливий і відповідальний етап успішної роботи. Це покрокова і копітка робота і якщо їй не нехтувати, то хороші результати не змусять себе довго чекати.

Удачі!