Спливаючими називають вікна, які раптово з’являються без дозволу користувача. Вони бувають різними за розміром, можуть з’являтися у верхній частині браузера, прямо посередині, в самому низу.

Користувач заходить на якийсь сайт, починає читати статтю, заради якої він перейшов на цей веб-ресурс, в цей час перед ним раптово виникає якийсь прямокутник з інформацією, закриваючи текст і роблячи прочитання неможливим. Це викликає роздратування і бажання позбутися від нього.

На питання «як прибрати спливаючі вікна» відповість ця стаття.

Різновиди спливаючих вікон

Раптово спливаючі вікна можуть бути:

  • Корисними;
  • не дуже корисними;
  • шкідливими.

Корисні спливаючі вікна використовуються для розширення функціоналу сайту: відображення необхідних підказок, ненав’язливої реклами, навчальної інформації.

Наприклад, з допомогою відкритого віконця програма WOT (Web of Trust), яка є безкоштовною надбудовою до браузеру Mozilla Firefox, попередить про те, що користувач збирається відкрити сайт з поганою репутацією або небезпечним вмістом:

Натиснувши на напис «Детальна інформація про рейтинг», читач ознайомиться з вердиктом багатьох користувачів і зможе вирішити самостійно, що робити далі: «Відкрити сайт», незважаючи на його репутацію, або «Покинути сайт, натиснувши, відповідно, ту чи іншу кнопку.

Щодо корисні спливаючі вікна. Припустимо, що користувач вперше потрапляє на якийсь сайт, ще не встигає з ним ознайомитися, і одразу перед його поглядом з’являється пропозиція підписатися на отримання матеріалів сайту або отримати якийсь інформаційний продукт.

На подібних спливаючих вікнах кнопка закриття (хрестик) або слово «Вихід» можуть бути так сильно завуальовані, що їх неможливо відшукати і дуже складно позбутися раптово сплив вікна.

У такій ситуації користувачеві залишається або прийняти раптово виникло пропозицію, щоб можна було продовжувати знайомство з сайтом, або просто залишити його.

Шкідливі спливаючі вікна може містити привабливу пропозицію, але вести на сайт з шкідливим вмістом. Таке вікно може щось загрозливо вимагати від відвідувача сайту, наприклад, ввести номер телефону.

На жаль, спливаючі вікна досить часто використовуються зі злим умислом, тому можливість їх «спливання» досить часто доводиться блокувати.

У мережі навіть є списки підозрілих сайтів, що поширюють рекламу і віруси за допомогою таких вікон. Потрібно заборонити браузеру їх відкривати, тому що подібні сюрпризи можуть заблокувати роботу комп’ютера.

Існують також спливаючі вікна, які з’являються при спробі закрити сайт. Таким чином, автор сайту просить відвідувача залишитися на сторінці, щоб отримати подарунок. Пригальмовує напис може бути будь-якого змісту, з двома варіантами вибору: піти або залишитися:

Блокування спливаючих вікон – економія трафіку і нервів

Приваблива пропозиція може закінчитися двояко: або користувачеві дійсно запропонують подарунок, або його автоматично перекинуть на шкідливу сторінку. Такі сайти можна вносити в список неблагонадійних, щоб не потрапити на нього в наступний раз, якщо його корисність здалася сумнівною.

Втомившись від раптової появи численних вікон, користувач закономірно задається питанням:
«як заборонити спливаючі вікна», щоб вони не докучали, не відволікали від цілеспрямованих дій на сайті? Відповідь на це питання дана в наступному розділі цієї статті.

Як блокувати спливаючі вікна?

Браузер зазвичай не блокує раптово з’являються вікна, необхідні веб-сайтів для роботи: підписки, продажу послуг. Деякі рекламні банери схожі на спливаючі вікна, але ними не є, їх виникнення браузери перешкодити не можуть.

Найчастіше у всіх сучасних браузерах блокування спливаючих вікон завжди включена за замовчуванням, потрібно лише перевірити, чи не знята, випадково, галочка з цієї опції. Але заборона відкриття не діє на скрипти, написані на мові JavaScript.

Блокування спливаючих вікон в браузері Mozilla Firefox

У верхньому меню браузера потрібно клацнути лівою кнопкою миші по пункту Інструменти, а потім вибрати пункт Параметри:

Блокування спливаючих вікон – економія трафіку і нервів

Потім потрібно вибрати опцію Вміст, ліворуч від напису «Блокування спливаючих вікон» обов’язково підставити галочку. Натиснути ОК:

Блокування спливаючих вікон – економія трафіку і нервів

Напроти цього напису є кнопка Виключення, натиснувши на яку, можна поповнити список безпечних сайтів, для яких дозволено відкриття спливаючих вікон:

Блокування спливаючих вікон – економія трафіку і нервів

Блокування спливаючих вікон в Google Chrome

У правому куті видно кнопка з трьома горизонтальними лініями: потрібно клацнути по ній лівою кнопкою миші, а потім у випадаючому меню вибрати пункт Параметри:

Блокування спливаючих вікон – економія трафіку і нервів

Потім потрібно вибрати самий нижній пункт «Показати додаткові параметри»:

Блокування спливаючих вікон – економія трафіку і нервів

Тепер потрібно відкрити розділ «Особисті дані» — «Налаштування вмісту» — «Спливаючі вікна».
І нарешті, потрібно активізувати напис «Блокувати спливаючі вікна на всіх сайтах (рекомендується)»:

Блокування спливаючих вікон – економія трафіку і нервів

Тут також можливо «Управління винятками»: для надійних, перевірених сайтів слід зробити винятки.

Блокування спливаючих вікон в Opera

Натиснути головну кнопку «Opera» зліва. Потім вибрати «Налаштування» — «Загальні налаштування»:

Блокування спливаючих вікон – економія трафіку і нервів

Тепер потрібно знайти напис «Вкажіть, як чинити зі спливаючими вікнами» і вибрати пункт «Блокувати запрошувані»:

Блокування спливаючих вікон – економія трафіку і нервів

Варто відзначити, що в браузері Opera за швидку настройку відповідає клавіатурна клавіша F12. При її натисканні спливає віконце, в якому також можна встановити блокування:

Блокування спливаючих вікон – економія трафіку і нервів

Важлива примітка:
Для різних версій браузерів налаштування можуть злегка відрізнятися, команди можуть називатися трохи інакше. Але знайти місце, де можна задати блокування спливаючих вікон, в будь-якому браузері, не складно! Потрібно лише бути гранично уважними при виставленні налаштувань!

В інших браузерах також є подібні налаштування. Відповідь на питання «як відключити блокування спливаючих вікон» також простий: в налаштуваннях веб-оглядачів потрібно зняти відповідні галочки, — блокування спливаючих вікон буде відключена.

Деякі спливаючі вікна можуть бути дуже настирливими, вони з’являються періодично, відволікаючи від читання або перегляду відеоролика, закриваючи екран монітора. Щоб цього не відбувалося, можна використовувати спеціальні програми, що дозволяють відключити їх виникнення.

Популярні програми та плагіни для блокування спливаючих вікон

1. Найпопулярнішим плагіном блокування реклами і докучливих спливаючих вікон по праву вважається Adblock або його нова модифікація Adblock Plus. Це розширення є кращим вирішенням питання «як прибрати спливаючі вікна реклами», воно спеціально написано для кожного популярного веб-браузера і встановлюється як його доповнення.

Наприклад, в браузері Mozilla Firefox, потрібно вибрати в меню інструменти пункт Доповнення:

Блокування спливаючих вікон – економія трафіку і нервів

Потім ввести в пошукову рядок ключову фразу Adblok:

Блокування спливаючих вікон – економія трафіку і нервів

Після того, як програма відшукає це додаток, потрібно дати команду його встановити. Після чого програма буде блокувати всю небажану рекламу. Крім того потрібно додатково використовувати правильні підписки для AdBlock: Антиреклама, Антипорно. У багатьох браузерах це додаток також легко встановлюється.

2. Дуже зручно використовувати для підвищення захисту спеціальні програми фаерволлы (мережеві екрани), які стежать за безпекою відвідуваних сайтів, наприклад Outpost Firewall.
3. Досить популярний додаток для веб-браузерів під назвою No Script блокує скрипти JavaScript. No Script з’являється в меню, що викликається правою кнопкою мишки. Воно дозволяє заборонити або дозволити відображення елементів JavaScript для різних сайтів. Як показує практика, дане доповнення трохи уповільнює роботу браузера, надмірно багато забороняючи дії сайтів, але підвищує безпеку:

Блокування спливаючих вікон – економія трафіку і нервів

4. Програма проти спливаючих вікон під назвою Ad Muncher блокує автоматичне відтворення музики на сторінках сайтів, видаляє фонові картинки, збільшує швидкість завантаження сторінок, економить трафік. Не дає відправляти інформацію про браузерах, блокує adware/spyware, має понад 2000 фільтрів, і добре справляється зі своїми функціями. Її досить часто називають програмою-мисливцем.
5. Flashblock блокує завантаження і автоматичне відтворення Flash-роликів, докучливої Flash-анімації, істотно економить трафік.
Програм, які блокують спливаючі вікна, дуже багато, можна вибрати будь-які платні, умовно-безкоштовні, безкоштовні. Вони дійсно здатні додатково захищати браузери і комп’ютери користувачів:

Блокування спливаючих вікон – економія трафіку і нервів

Якщо ж нічого не допомагає, і користувача весь час перекидає на порно сайти або інші шкідливі сайти, то потрібно перевірити свій комп’ютер на наявність і активність шкідливих програма. Є велика ймовірність дії фішингової посилання, яка здійснює перенаправлення. Потрібно видалити вірус з комп’ютера, щоб остаточно усунути проблему.

Удачі Вам!