Почім статті для сайту? 500 рублів. Однак! А комплексний аудит сайту? Теж 500. Доларів? Ні, «дерев’яних». Жартуєте? Може шаблон для CMS теж 500? Так! Ви знущаєтесь чи я сплю? Ні те, ні інше – це біржа Kwork, де все коштує 500 рублів:

Тільки починаються дивацтва

Якщо ви думаєте, що фіксована ціна на всі послуги, поширювані в рамках даного сервісу, це всі його дивацтва, то глибоко помиляєтеся. Друга і сама дивна «незвичність» біржі – це термінологія, так і вся система надання послуг в цілому. Наприклад, тут все торгують на особливому діалекті – «кворкуют». Чому? Ну, тому що на цій біржі фріланса всі оголошення виконавців називають кворками, а самих авторів – продавцями.

Фрілансери створюють свої кворки, в описі яких вказують, яку роботу і в якому обсязі вони готові виконати за 500 рублів. Точніше, за 400, тому що сто рублів за послуги залишає собі сервіс.

Якщо ви вважаєте, що це багато, то помиляєтеся. На будь-яких інших біржах комісія також складає 15-20%.

Щоб більш наочно вивчити цю незвичайну схему взаємовідносин між замовниками та виконавцями, давайте розглянемо її на прикладі оголошення конкретного фрілансера:

Біржа Kwork – великий оригінал серед собі подібних

Ось ця гарна дівчина (що для копірайтера не головне) напише в рамках одного кворка за 500 рублів статтю об’ємом до 6000 знаків. Праворуч на сторінці наводиться статистика автора: скільки замовлень виконано, скільки позитивних і негативних відгуків автор отримав від покупців і т. д.:

Біржа Kwork – великий оригінал серед собі подібних

Ще однією особливістю роботи даного сервісу є використовувана термінологія: всі замовники іменуються тут «покупцями», а фрілансери – «продавцями».

Нижче на сторінці продавця (дивіться особливості термінології вище) можна ознайомитися з відгуками попередніх клієнтів. В даному випадку всі вони позитивні:

Біржа Kwork – великий оригінал серед собі подібних

Але з-за цього весь профіль може здатися «мішурою», яку сервіс хоче «всучити» довірливими «клієнтам-покупцям». Все-таки давайте ще трохи пориємося і знайдемо що-небудь не таке «позитивне» в профілі автора.

Якщо поглянути в самий низ сторінки, то виявляється, ця красива дівчина заробляє не тільки написанням звичайних текстів, але і створенням «помітний» контенту для лендингов. Тиснемо на іконку цього кворка і отримуємо вже трохи більш реальну статистику по цьому авторові:

Біржа Kwork – великий оригінал серед собі подібних

І, по-моєму, дівчина змінила зачіску. Хоча ця їй теж до лиця!

У цьому кворке статистика продавця (виконавця) виглядає більш реальною, оскільки є один негативний відгук. Так буває, тому що навіть найбільш талановиті автори не завжди можуть писати на «відмінно». А судячи з кількості позитивних відгуків в обох кворках, ця дівчина не тільки красива, а й талановита.

Ознайомитися з прикладами робіт автора можна, перейшовши на сторінку з портфоліо. Для цього слід натиснути на нік фрілансера праворуч іконці (посередині статистики):

Біржа Kwork – великий оригінал серед собі подібних

Особливості ціноутворення

Судячи з усього, біржа Kwork ще той «оригінал». На кожному кроці не перестаєш дивуватися унікальності її функціоналу. Щодо обсягу одного кворка все зрозуміло:

Біржа Kwork – великий оригінал серед собі подібних

Але якщо вам не вистачить зазначеного обсягу (до 6000 знаків), то додатково можна придбати ще 2000 знаків за 200 рублів. Все продумано і зроблено максимально зручно для замовників. У Kwork все як в звичайному магазині, на «полицях» якого виставлені загорнуті в зручну «упаковку» товари. Покупцеві залишається лише простягнути руку і вибрати потрібний обсяг пропонованої послуги.

Асортимент категорій

Що стосується асортименту послуг, що надаються продавцями та їх категорій, то він вражає. Це не тільки різні типи копірайтингу, але і SEO оптимізація, просування, перекази, дизайн і навіть категорія «Оригінальне»:

Біржа Kwork – великий оригінал серед собі подібних

Як бачите, заробіток на Kwork можуть отримувати фрілансери різних спеціалізацій. При цьому покупець може сортувати всі пропозиції не тільки за тематикою, але й за терміном виконання, а також рейтингу виконавців. Це дуже зручно в ситуації, коли терміни горять, і результат потрібен через 1-2 дні.

Примітно, що вся ця інформація доступна покупцям без реєстрації. Замовник може прийняти рішення, досконально вивчивши «вітрину». Вважаємо, що це є правильним і ефективним маркетинговим ходом.

Всі користувачі інтернету (в тому числі і замовники) неохоче залишають свої контактні дані. Так як деякі не дуже «принципові» ресурси можуть використовувати їх для подальшого просування, намагаючись дотиснути» потенційного клієнта різними поштовими розсилками, дзвінками і SMS.

Задоволений продавець – запорука якості «товару»

Якість роботи виконавців на будь-якій біржі фріланса безпосередньо залежить від їх задоволеності функціонал сервісу та наданими умовами проживання». Чим комфортніше фрілансер відчуває себе на біржі, тим більш якісний «товар» він виробляє. Ця аксіома доведена вже не раз.

При цьому будь-який замовник також мріє знайти «комфортний» для себе ресурс, на якому він зможе отримати якісний і унікальний «товар». Причому вартість виконання замовлень (при виборі сервісу) не завжди є ключовим фактором. Виходячи з цієї догми, давайте подивимося, що Kwork надає фрілансерам і чим їх «приманює». Судячи по величезній кількості продавців, цей «супермаркет» у них в пошані.

Цікаво, що біржа надає виконавцям максимум свободи і позиціонує себе як «ефективну» вітрину для демонстрації можливостей і просування своїх послуг:

Біржа Kwork – великий оригінал серед собі подібних

Примітно, що розмір заробітку на Kwork безпосередньо залежить від самого фрілансера. Для цього біржа надає продавцям не тільки свободу, але й спеціалізований функціонал, який є унікальною фішкою» цієї біржі.

Фрілансер сам відповідає за оформлення своєї сторінки. Також реалізована можливість розширення набору інструментів, доступних за замовчуванням. Підвищення «середнього чека» за рахунок надання унікальних наборів послуг:

Біржа Kwork – великий оригінал серед собі подібних

Як бачите, на біржі Kwork «мешкають» задоволені виконавці, які максимально зацікавлені у просуванні свого «кворка». Це гарантує високу якість виконання робіт.

Заходимо всередину

Давайте перевіримо «прозорість» вітрин цього сервісу. Зареєструємося на біржі в ролі «покупця» і подивимося, що Kwork являє собою зсередини. Для цього тиснемо на посилання «Реєстрація», яка розташована у правому верхньому куті сторінки:

Біржа Kwork – великий оригінал серед собі подібних

Після цього з’являється спливаюча форма. В ній вказуємо, що ми створюємо профіль покупця. Потім вводимо адресу електронної пошти або авторизуватись через соціальні мережі:

Біржа Kwork – великий оригінал серед собі подібних

У наступному вікні вказуємо логін, який буде відображатися в біржі фріланса і пароль до створюваного аккаунту:

Біржа Kwork – великий оригінал серед собі подібних

Після цього на вказану електронну скриньку прийде лист з посиланням, по якій слід перейти для підтвердження:

Біржа Kwork – великий оригінал серед собі подібних

Відчуття

  • Прозорість «вітрин» сервісу 100% — всередині Kwork такий же, як і ззовні. Тобто нічого не приховує;
  • Можливість перетворитися з «покупця» у «продавця» – і все це з одного облікового запису;

Біржа Kwork – великий оригінал серед собі подібних

  • У кворках продавці можуть розміщувати відео з YouTube – для деяких категорій товарів» дана опція є досить корисною. З її допомогою продавець зможе наочно продемонструвати особливості своїх робіт;
  • Категорія «Цікаве і незвичайне» — включає в себе вітрини продавців «оригінального жанру». Наприклад, складання родоводів, розіграшів, привітань і навіть написання листів.

Біржа Kwork – великий оригінал серед собі подібних

Біржа kwork – це як мінімум «оригінальний жанр серед подібних сервісів. А як максимум – інноваційна і ефективна модель побудови відносин між замовником і фрілансером.

При цьому фіксована вартість послуг не є домінуючою характеристикою сервісу, а швидше «оригінальною». Основна особливість біржі – це високий рівень комфорту, який сервіс забезпечує обом сторонам процесу. І це головне!