Швидкість індексації сайту є головним питанням для багатьох вебмастерів. Далі ми розглянемо способи для прискорення індексації ресурсу пошуковими системами.

Варто зауважити, що швидкість індексації не вимагає значних вкладень. Пройти її можна безліччю безкоштовних способів. Один варіант прискорення до вподоби Яндексу, інший Гуглу, тому комплексне застосування вітається.

Активна індексація без фінансових вкладень

 • Правильна структура ресурсу. Встановлюйте меню ресурсу так, щоб від головної сторінки до самої глибокої можна було дістатися за три кліка. Якщо не дотримуватися цього правила індексація затягнеться на довгий час. Не забувайте про це ніколи.
 • Внутрішня перелінковка ресурсу. Потрібна для швидкої індексації внутрішніх сторінок сайту за короткий відрізок часу. Адже пошуковик переглядає всі знайдені сторінки на сайті за внутрішніми посиланнями. Не забувайте про цей аспект.
 • Карта сайту. Не лінуйтеся обзавестися картою сайту, зокрема для великого сайту необхідною мірою буде створенням sitemap.xml попередньо зареєструвавшись в кабінеті у відділі вебмастера. Полазив по інтернету можна знайти спеціальні програми і генератори sitemap.xml. Далі, виберіть варіант карти ресурсу за кодом html і розмістіть не глибше першого кліка від головної сторінки сайту. Карта допоможе отримати швидку індексацію внутрішніх сторінок ресурсу.
 • Реєстрація в офісі вебмастера Гугла і Яндекса. Офіс вебмастера пропонує багатофункціональний контроль над сайтом. Не додавайте туди різні сателіти, якщо не хочете швидкого бана.
 • Додавання в пошукачі. Займіться додаванням свого ресурсу у всі пропоновані пошуковики.
 • Реєстрація в рейтингах. Увійдіть в Рамблер ТОП100, Mail, Livelnternet. Пошуковики стежать за рейтингами. Наприклад, Рамблер топ100 прискорить індексацію ресурсу.
 • Відвідувані каталоги. Надішліть заявку для реєстрації в відвідувані каталоги. У кожної пошукової системи вони різні у Гугла — DMOZ, у Яндекса — Яндекс.Каталог та Майла – Каталог@Mail.ru. Потрапити в них не просто, але нехтувати заявкою не варто, в майбутньому ви можете отримати траст сайту, якщо вас зареєструють.
 • Написання статей. Вірний спосіб прискорити індексацію сайту. Напишіть статті для суміжних сайтів, яким могли б бути цікаві ваші статті. По суті, це теж саме, що і каталог посилань. Тільки для цього потрібно дуже постаратися адже написати таку кількість статей не всім під силу.
 • Соціальні закладки. Займіться додаванням свого ресурсу в відвідувані сервіси закладок. Пошукові машини добре їх індексують. Також в закладки може бути додана внутрішня сторінка ресурсу, чого не допускається в каталогах.
 • Ресурси питань і відповідей. Є дуже актуальним серед користувачів інтернет-павутини. Контент постійно освіжається, тому пошуковики постійно там гуляють. Особлива увага приділяється спаму, тому грамотність в діях повинна неухильно дотримуватися. Не суньте своє посилання в кожну відповідь. Дайте відповідь на кілька питань, і встановіть свою посилання на самому повному коментарі. Це добре допоможе для швидкої індексації. Для реєстрації: питання і відповіді Google, відповіді на Mail.ru.
 • Коментування у блогах. Актуальні та відвідувані блоги часто проглядаються пошуковими машинами, і будь-який ваш коментар розцінюється як для прискорення індексації. Спам не дозволяється, пишіть коротко і змістовно. Посилання вставляйте у відповідні поля, а не в коментар. Знайти популярні блоги не важко — достатньо забити в пошуковик «рейтинг блогів».
 • Для блогу вітається RSS-трансляція, потрібно додати RSS-стрічку в популярні RSS-каталоги. І готово, ваші анонси розмістяться на різних сайтах.
 • Форуми. Реєструйтеся на декількох відвідуваних форумах і додайте до нього кілька повідомлень. Підпису додайте назву свого ресурсу. Пам’ятайте, де скупчується велика кількість користувачів, не минуемо приваблює пошукових роботів. Не забудьте написати в профілі назви вашого ресурсу. Часто профілі не закриті для індексації.
 • Блог на сайті. Один з головних помічників в індексації сайтів. Встановіть CMS WordPress, з важливою функцією пінгування пошукачів сервіси. При появі нової статті плагін дасть знати пошуковцям про новий матеріал у блозі. Пошуковики будуть постійно повертатися на ваш ресурс і незабаром проіндексують його. Розміщуйте блог в папці вашого сайту.
 • E-mail розсилка. Даний варіант перспективний для швидкої індексації ресурсу. Скористайтеся актуальним сервісом Subscribe.ru. Вашим завданням є організувати першу розсилку з розміщенням посилання на ресурс. Потім розсилку розміщують в особистому блозі, який допоможе у індексації. Ця павутина призведе бажаних відвідувачів.
 • Можливість безкоштовно завести блог. Практично кожен користувач інтернету знає сервіси для безкоштовного створення блогів: LiveJournal, Blogger, Yandex та інші. І ви повинні покликати їх на допомогу. Обов’язково заведіть дружбу з блогерами – пошуковик це оцінить.
 • Європейські мережі Bebo і Digg. За їх сприяння павук Гугла знайде вас протягом години. Правда, з вас відмінна стаття англійською з розміщенням посилання=)
 • Це ще не всі варіанти прискорення індексації сайту. Існують безліч платних методи, наприклад, купівля посилань. І зовсім не важливо, в якій системі ви їх отримаєте. Важливо оновлювати контент і не просто набором статей, а продуманим і актуальними ЗМІ.

  P. S. Якщо ми не розглянули якийсь із методів, просимо вас дописати в коментарях.