З недавнього часу користувачі стали більш ретельно піклуватися про своїх поштових скриньках. Отже, надсилайте їм якомога менше повідомлень. Існують два типи повідомлень, які можуть поліпшити якість обслуговування відвідувачів і спонукати їх зробити покупку:

 • Повідомлення-повідомлення. Робиться після того, як відвідувач зробив покупку. Цей тип повідомлень дозволяє позбавити відвідувачів від занепокоєння про те, чи дійсно система прийняла замовлення. Ви можете відправити другу повідомлення після того, як замовлення буде відправлений. Це приклад того, як електронний світ може виявитися краще реального: в реальному світі немає сенсу посилати листа з повідомленням, що якийсь пакунок буде доставлений службою FedEx. В електронному ж світі таке повідомлення надійде до покупця набагато раніше, ніж сам пакет із замовленням, і, отже, воно виконує корисну роботу.
 • Повідомлення про події, про яких відвідувач бажає отримувати повідомлення. Наприклад, відвідувач може попросити авіакомпанію надсилати йому повідомлення-повідомлення щоразу, коли ціна на квиток до Парижа буде падати нижче 500 доларів. Це ще один приклад того, як в електронному світі щось працює інакше, ніж у реальному: в реальному світі агентам економічно невигідно займатися подібним відстеженням цін, так як лише деякі клієнти скористаються вигідною пропозицією.

Ключовим аспектом обох прикладів є те, що електронне повідомлення у даному випадку не є спамом». Навпаки, воно містить що-те, що цікаво даному конкретному користувачеві, а саме те, про що він сам попросив, або те, чого він сам очікував. Крім того, обидва приклади показують, як вигідно електронне повідомлення по самій своїй природі: воно надсилається в певний момент часу , і саме в той момент, коли користувач може отримати вигоду від змісту повідомлення.

Але навіть якщо компанія планує поважати час користувачів і відсилати тільки корисні повідомлення і тільки по справі, люди все одно бояться давати свою поштову адресу. Тим не менше, їх можна переконати за допомогою наступних прийомів:

 • На сторінці поряд з полем, куди вводиться поштову адресу, дайте посилання на ваш документ, що описує вашу політику щодо приватності.
  • Або навіть ще краще: якщо документ ну дуже короткий, опублікуйте його прямо поруч з полем, замість посилання.
  • Якщо документ становив ваш юридичний відділ, подбайте про те, щоб його відредагував хто-небудь, хто знає, як писати для людей, не дуже обізнаних у юридичній термінології.
 • Поясніть, як ваша компанія збирається використовувати поштову адресу (наприклад, тільки для того, щоб повідомляти користувачу про статус замовлення).
 • Не забудьте створити чітке поле-мітку (checkbox), відмітка в якому означає згоду користувача отримувати яку-небудь додаткову інформацію.
  • Це поле-мітка завжди за замовчуванням повинна бути порожній, так що користувачі самі ставили в ньому позначку. Навіть якщо ви порушуєте правило і за замовчуванням робите це поле зазначеним, сам факт того, що ви даєте користувачеві вибір, підвищує його довіру до вашого сайту і зміцнює віру в те, що ви будете поважати зроблений вибір.
  • Поясніть, що буде в цих додаткових повідомленнях, і як часто ви їх будете посилати.
 • Якщо ви пропонуєте підписку на розсилку новин, помістіть поруч посилання на приклад такої розсилки, щоб користувачі могли оцінити якість новин і свій інтерес до них.

І нарешті, всякий раз, коли ви посилаєте користувачам повідомлення, які не є прямою відповіддю на їхні запитання, завжди розміщуйте у повідомленні чіткі інструкції про те, як вони можуть відписатися від розсилки.