Пошукова оптимізація — це комплекс робіт над сайтом і зовнішніми факторами для досягнення найкращих позицій в пошукових системах у відповідності з вибраними ключовими словами. Цей метод оптимізації дозволяє досягати високих позицій в результатах видачі пошукових машин по профільних запитах (ключовими словами) і тим самим залучати величезну частина цільових відвідувачів.

В даний момент єдиним шляхом завоювати Інтернет-простори, є оптимізація і просування сайту в пошукових системах. З кожним роком число користувачів Інтернету, а, отже, пошукових систем зростає. А це означає, що пошукова оптимізація приносить все більше і більше вигоди власникам сайту. Згідно зі статистикою, близько 85% користувачів шукають інформацію за допомогою пошукових машин, які забезпечують від 70% до 85% від загальної відвідуваності ресурсу.

Основні етапи оптимізації та пошукового просування:

 • аналіз ресурсу;
 • складання семантичного ядра для пошукової оптимізації;
 • оптимізація сайту: тексти, навігація, код;
 • пошукове просування сайту: реєстрація сайту в каталогах, дошках оголошень і форумах, робота з посиланнями ранжируванням.

Пошукову оптимізацію можна поділити на внутрішню і зовнішню.

Внутрішня оптимізація сайту направлена на роботу з самим сайтом. До неї відноситься:

 • Складання семантичного ядра сайту.

  Семантичне ядро являє собою сукупність запитів (ключових слів), змістом яких відповідає інтернет-ресурс. Семантичне ядро створюється з урахуванням специфіки сайту з найбільш поширених і відповідних ключових слів. За таким списком ключових слів відстежується просування сайту.

 • Правильно підібрані ключові слова стануть ефективною зброєю у конкурентній боротьбі. Є кілька рекомендацій з використання ключових слів на сторінках інтернет-ресурсів.

  Поради з використання ключових слів:

  • Завжди використовуйте більше одного слова при виборі ключових фраз. Дослідження показали, що більшість людей вводять в рядок пошуку фразу, що складається з 2-х слів і більше.
  • Уникайте самих популярних ключових слів, тому що Вашому сайту доведеться конкурувати з мільйоном інших подібних сторінок, серед яких ті, що належать більш потужним компаніям.
  • Оптимальна частотність ключових слів — 5%. Використання більшої кількості ключових фраз може перетворити ваш документ у спам.
 • Оптимізація сторінок сайту.

  У неї входять роботи з html-кодом і текстами (контентом) сторінок. При оптимізації html-коду проводиться редагування безпосередньо html-коду, корекція META-тегів заголовків, описів сторінок сайту, виділення потрібних частин сторінки спеціальними тегами. Всі тексти сторінок аналізуються і коригуються у відповідності з ключовими словами.

 • Основні чинники ранжирування, на які треба звернути увагу:

  • Теги title — заголовки сторінок сайту, найбільш важливий фактор, на який слід звернути увагу. У заголовки сторінок необхідно прописувати слова, за якими ви плануєте провести оптимізацію сайту, але не слід забувати про те, що текст, що міститься в заголовку сторінки, буде видаватися в результатах пошуку. Отже, заголовок сторінки повинен бути інформативними і привабливо виглядати, адже з більшою ймовірністю користувач обере саме такий опис сторінки. Поширена помилка — використання одного заголовка для всіх сторінок сайту. Для кожної сторінки заголовок повинен розроблятися окремо, згідно з вмістом сторінки.
  • Тег meta name=»description» content=»опис сторінки» — практично ніяк не впливає на ранжирування сайту, однак це опис сторінки буде видаватися, якщо ваш сайт буде знайдений за посиланням, тому все ж варто скласти грамотне опис сторінки і включити його в даний тег.
  • Теги заголовків h1-h6 — грають дуже велику роль при ранжуванні сайту. Рекомендується включати ключові слова в ці теги. Також можна оформляти дані теги за допомогою стилів CSS, але в межах розумного, тобто заголовок h1 повинен бути основним заголовком сторінки, h2 — підзаголовком і т. д. При спробі включити весь текст на сторінці в даний тег, ваш сайт може бути взагалі виключена з результатів пошуку, так що рекомендуємо вам користуватися цими тегами обережно і не зловживати ними.
  • Теги акцентування b, i і їм подібні — рекомендується виділяти ключові слова на сторінці даними тегами, це може дати перевагу при ранжуванні сайту.
  • Щільність ключових слів на сторінці — відношення кількості ключових слів і словосполучень до повного текстового обсягом сторінки. Рекомендованої щільністю є, за різними даними, від 5% до 7%.
 • Оптимізація структури сайту.

  Зміна внутрішніх посилань на сторінки, створення карти сайту, для того щоб пошуковий робот зміг проіндексувати всі сторінки.
  Після таких робіт пошуковим роботам буде простіше і зручніше працювати зі сторінками, що прискорить їх індексацію.

 • Рекомендації по структурі сайту:

  • Використовуйте текстові посилання на всі сторінки сайту з необхідними ключовими словами, використовуйте прямі посилання виду: , пошукові системи дуже добре розпізнають такі посилання, використання складних скриптів, таких як Java, PHP і т. п. для формування посилань краще не використовувати.
  • При наявності великої кількості сторінок на сайті, зробіть карту сайту, можна навіть розбити її на кілька сторінок так, щоб одна сторінка не містила більше 50 вихідних посилань (це ускладнює роботу пошукового робота).
  • Дотримуйтесь «правилом трьох кліків», тобто всі сторінки сайту повинні бути доступні користувачеві на відстані 3-х кліків від головної сторінки.
  • Намагайтеся не використовувати на сторінках сайту велику кількість flash і графіки, сторінка не повинна дуже багато важити.

  До зовнішньої оптимізації відносяться дії по підвищенню «дружності» до пошукових систем і авторитетності (популярності) інтернет-ресурсу. Щоб збільшити популярність сайту потрібно врахувати такі фактори як:

 • Посилання з сайтів з великим тіц і PageRank.
  Такі посилання є якісними і володіють великою вагою, що впливає на позиції сайту в результатах пошуку.
 • Тексти описи посилань.

  Текст посилання, що містить ключові слова, сприймається пошуковою системою як додаткова рекомендація, що підтверджує відповідність пошуковому запиту, що впливає на ранжирування сайту.

 • Посилання на тематичних сайтах.
  Крім тексту посилань пошукові роботи враховують загальний інформаційний вміст посилається сторінки сайту і при схожості тематик дають таких посиланнях більшу вагу.
 • Односторонні посилання.
  Пошукові системи намагаються відстежувати взаємні посилання, тому віддають перевагу одностороннім посиланнями, вважаючи їх більш оригінальними і цінними.
 • Уникання «поганих» посилань.
  З тих пір як збільшення ссылочности стала одним з важливих факторів ранжирування, число сайтів «каталогів посилань» зросла. Пошукові системи негативно ставляться до численних каталогах сайтів і намагаються знецінити такі посилання або не враховувати їх зовсім.