Кожен веб-проект розвивається по-своєму: якийсь швидко і стрімко, якийсь довго і розмірено. Але, в кінцевому рахунку, всі приходять до необхідності монетизації, щоб якось виправдати вкладені зусилля і кошти. Один з основних способів отримати прибуток з інформаційного ресурсу – розмістити на його сторінках рекламу.

Найпотужнішим інструментом монетизації (для вебмайстрів) і популяризації (для рекламодавців) виступає банерна реклама, про яку й піде мова в цій статті:

Основні відомості

Насамперед, варто зрозуміти, що таке банер сам по собі. У загальному розумінні, — це графічне зображення, створене в рекламних цілях. В інтернеті це може бути анімована або статична картинка, за якою можна клікнути мишкою (або не можна, якщо банер призначений виключно для показу).

Банерна реклама передбачає розміщення цих самих графічних зображень на сторінках свого сайту. Рекламодавці можуть оплачувати як покази, так і кліків по банеру (дивлячись, як домовилися з власником ресурсу).

Найбільш широкі можливості у наш час надає такий вид графічного представлення реклами, як flash-банер. Технологія flash-анімації дозволяє створювати справжні витвори мистецтва (можна зробити навіть міні-мультфільм). Якщо виготовлення такого банера довіряють професіоналам, то реклама виходить по-справжньому ефективною.

Однак, у порівнянні зі статичними зображеннями, flash-банери важать набагато більше, а тому можуть значно знизити швидкість завантаження сторінки.

Як відомо, місце на сторінках сайту аж ніяк не гумове, і, крім реклами, потрібно поміщати ще й основний контент. Щоб мати можливість використовувати більшу кількість рекламних зображень, застосовується так званий ротатор банерів (спеціальний скрипт, що забезпечує зміну рекламних зображень при оновленні сторінки):

Банерна реклама: розміщуй і просувай

Банерообмінні мережі

Якщо ви хочете просувати свій проект, але не бажаєте платити за це великі гроші, то можете скористатися послугами банерообмінних мереж. Суть їх функціонування зводиться до того, що ви розміщуєте рекламні банери інших проектів на сторінках свого ресурсу, а натомість отримуєте можливість популяризувати свій сайт на інших майданчиках (знову ж за допомогою банерів).

Як приклад, можна привести наступні банерообмінні мережі:

  • TBN;
  • RLE.

Головне правило роботи в них – дотримуватися встановлених правил, а також оплачувати комісію.

Створення банерів

Виготовлення банерів може, як не представляти складнощів, так і обернутися досить непростим завданням. Все залежить від засобів, якими ви вирішите скористатися при створенні банера. В цілому, можна виділити наступні варіанти:

  • Замовити банер. Довіривши роботу професіоналам, ви можете не хвилюватися з приводу коштів, з допомогою яких буде досягнута мета;
  • Використовувати генератор банерів. Деякі онлайн-сервіси пропонують досить просте створення банерів. Як правило, вам знадобиться лише ввести потрібний текст, після чого сервіс згенерує кілька можливих варіантів графічного зображення;
  • Програма для створення банерів. В даному випадку маються на увазі спеціалізовані програми, що дозволяють детально налаштовувати зображення створюване. Для статичних банерів чудово підійде Adobe Photoshop, який надає найширші можливості:

Банерна реклама: розміщуй і просувай

Кращий друг динамічних зображень – програма Adobe Flash:

Банерна реклама: розміщуй і просувай

Проте новачкові працювати з цими програмами буде досить складно, тому, замислюючись про те, як створити банер, слід реально оцінювати свої можливості й уміння.

Поради новачкам

Щоб створення і розміщення банерів пройшло гладко і успішно, новачкам необхідно насамперед провести достатньо часу за вивченням допоміжних матеріалів. Нижче представлені деякі рекомендації, які допоможуть новачкам швидше освоїтися і зрозуміти, що до чого.

  • Розміщуйте помірна кількість банерів. Відвідувачі вашого сайту не повинні потонути в рекламі. Намагайтеся зробити так, щоб вміст знаходився в оточенні банерів, а не навпаки;
  • Використовуйте для банерів спеціально виділені місця. Щоб ефективно керувати розміщенням реклами, заздалегідь розбийте сторінки свого сайту на окремі блоки. Кожен з них буде по-своєму привабливий для розміщення реклами (відповідно, і ціна буде відрізнятися);
  • Використовуйте правильні розміри банерів. Як вже говорилося вище, на першому місці має бути контент. Однак якщо вам платять за кліки по рекламі, то слід зробити так, щоб банери не залишалися непоміченими. Головний банер (найдорожчий) може по ширині збігатися з вашим меню і впадати в око в першу чергу. Інші рекламні зображення не слід робити настільки помітними, інакше іміджу вашого сайту буде завдано шкоди.

Таким чином, банерна реклама – відмінний спосіб монетизації і популяризації веб-ресурсу. Банер для сайту можна створити самостійно або скористатися допомогою професіоналів.