Банери

Банер вміщується на сторінці веб-видавця і має гіперпосилання на сервер рекламодавця. Однією з найважливіших характеристик банера є відношення числа кліків на банер до числа його показів. Так, якщо банер був показаний на якій-небудь сторінці 1000 разів, а натиснули на нього і, відповідно, мали шанс потрапити на сайт 50 чоловік, то відгук такого баннера дорівнює 5%. За статистикою середній відгук («click/through ratio», CTR) у баннерів, використовуваних у WWW, — близько 1%, і спостерігається тенденція до його поступового зниження. Зрозуміло, якщо в баннера відношення числа кліків до числа показів не 1%, а 5%, то за те ж число залучених на Ваш сайт відвідувачів Ви заплатите в п’ять раз менше або у стільки ж разів менше покажете чужі банери (в разі обміну).

Але CTR не є абсолютним гарантом ефективності банера. Баннер може бути красивим і що інтригує, що змушує користувача клікнути на нього. Але почавши завантаження сайта і, приблизно, зрозумівши, куди він потрапив, користувач може з легкістю натиснути кнопку «back» на своєму браузері.

Використовуючи на банері затягають, але мало стосовні до справи текст і картинки, Ви, можливо, знайдете більше заінтригованих відвідувачів, але, з іншого боку, втратите дійсно зацікавлених у Вашому сервісі, а отже, по-справжньому цінних користувачів.

По-справжньому ефективний банер повинен бути добре виконаний художньо і технічно (неякісний дизайн відразу говорить про несолідність рекламованого сервера/послуг), а також бути оригінальним (запам’ятовуватися), можливо бути що інтригує (будити цікавість), але одночасно давати представлення про характер рекламованого сервера/послуг і створювати їхній позитивний імідж.

Як збільшити відгук банера

Відразу хочу помітити, що більшість приведених нижче рад направлено виключно на збільшення відгуку (CTR банера. Якщо Вам потрібні «правильні відвідувачі» (дійсно зацікавлені в товарах/послугах Вашого сервера) чи, наприклад, Ви робите ставку на іміджеву рекламу, то простого проходження нижчеподаним радам явно недостатньо, а іноді просто протипоказано. CTR не є абсолютним показником ефективності банера.

Чарівна фраза — «Click Here»

Найпростіший спосіб збільшити кількість кліків на баннер — попросити про це користувача. За статистикою, банери, що містять слова типу «click here», «жми сюди», «visit now», «enter» мають відгук на 30% більше, ніж без них. — Також збільшує відгук використання на банерах елементів інтерфейсу. Таких, наприклад, як кнопки, смуги прокручування, check-бокси та ін. Причому більшість подібних банерів, які зустрічаються зараз в Рунеті — банери-«обманки» зроблені в GIF-форматі, де жоден з елементів інтерфейсу не працює.

Клацають на них більшою мірою новачки, ті хто не може їх розпізнати і, насправді, намагається не перейти на сайт рекламодавця, а взаємодіяти з елементами меню. Зрозуміло, взаємодії не відбувається, а користувач переноситься на сайт рекламодавця. З-за такого «обману», банери з елементами інтерфейсу заборонені в ряді російських банерних мереж і сайтів.

Банери, які маскуються під контент сайту

Іноді дизайнери поміщають елементи банера на прозору підкладку. Графічний формат GIF це дозволяє. В результаті — на будь-якому сайті він виглядає не як банер, а як просто набір елементів на сторінці, і сприймається відвідувачами не як реклама, а як рекомендації власників сайту або як посилання на один з внутрішніх розділів. Знову ж таки, подібні банери заборонені багатьма веб-видавцями.

Ніщо людське йому не чуже
Зробіть баннер загадковим, нехай користувач буде заінтригований:

Що вони цим хотіли сказати?

Куди веде банер?
Сексуально-еротичні мотиви сильно збільшують відгук баннера.
Але, як вже говорилося вище, більшості рекламодавців важливі не стільки кількість відвідувачів, скільки їх якість. Заінтригований відвідувач може з легкістю натиснути кнопку «back» на своєму браузері. Дійсно зацікавлені у Вашому сервісі люди, які не може «купитися» на подібну рекламу.

Розмір баннера (піксели)

Чим більше банер, тим більше відгук на нього. Великі банери більш помітні, вони можуть більш ефектно і інформативно впливати на користувача.

Розмір баннера (байти)

Якщо користувач піде до закінчення завантаження, буде вже зовсім неважливо, наскільки банер був барвистий і круто анімований. Крім цього, багато служб по обміну баннерами лімітують його розмір. Наприклад, не більш 15 кілобайт.

Використання анімації

Рух приковує погляд. Те ж стосується анімованих банерів. По статистиці відгук у них на 25% вище, ніж у статичних побратимів. Саме складне тут — домогтися максимальної ефектності при невеликому розмірі файлу зображення. Анімовані банери гарні ще й тим, що часто дозволяють донести рекламне повідомлення більш ефективно. Наприклад обігрувати сюжети «питання-відповідь», «проблема-рішення» і т. д., розгорнуто (за кілька кадрів) розповідати про переваги рекламованого об’єкта і т. д.

Зображення

Намагайтеся використовувати зображення, а не тільки гру тексту та кольору. Зображення приковують увагу користувача і можуть доповнювати зміст рекламного слогану. За інших рівних умов варто віддавати перевагу зображенням людей (краще жінок, тому що велика частина користувачів Рунета — чоловіки).

Кольори

Використовуйте яскраві кольори — вони залучають до себе погляд користувача. Підберіть оптимальне поєднання кольорів для банера. Нижче наведено список деяких поширених колірних поєднань в порядку поступового погіршення сприйняття їх користувачем:

* синій на білому;

* чорний на жовтому;

* зелений на білому;

* чорний на білому;

* зелений на червоному;

* червоний на жовтому;

* червоний на білому;

* помаранчевий на чорному;

* чорний на пурпуровому;

* помаранчевий на чорному;

* чорний на пурпуровому;

* помаранчевий на білому;

* червоний на зеленому.

Тестування банерів

Спробуйте запустити у показ відразу трохи однотипних баннерів, незначно змінити текст, додайте/прибирайте якісь риси. Іноді навіть мінімальні коригування тексту чи композиції баннера дають значну зміну CTR. Перевірте ці баннери якийсь час, після цього можна прибрати ті, котрі мають більш низький CTR у порівнянні з іншими.