Число активних користувачів і шанувальників соціальних мереж прагне до 100% від загальної кількості користувачів всесвітньої павутини. При цьому лідируючі позиції в Рунеті стабільно займає соціальна мережа ВКонтакте. Крім того вона вважається самою масовою — більше 150 мільйонів зареєстрованих користувачів і це без урахування ботів, занедбаних і фейкових акаунтів.

Даний факт не міг бути використаний в рекламних цілях. Сьогодні ВКонтакте пропонує саму зручну рекламу, як для простих користувачів, таких і для рекламних агентств. При цьому найбільшою популярністю користуються банери ВКонтакте. Користувачі ефективно використовують їх для розвитку бізнесу та інформування про події в групах-спільнотах:

1. Банери ВКонтакте

Банер ВКонтакте – статична або анімована картинка з підписом і слоганом, яка водночас є посиланням, клікнувши по якій можна потрапити на сторінку з більш розгорнутою інформацією про продукт, послугу, подію. Ця дія називається «перехід по баннеру».

Реклама в соціальній мережі ВКонтакте представлена двома банерів по лівому краю. Однак прибуток від них здатна перевершити найсміливіші очікування. Цікаво те, що можна розміщувати не тільки рекламні банери В Контакті, розраховані на продаж товару/послуги, але і ті, які будуть цікаві простим користувачам.

Такий гібрид професійної і користувальницької реклами здатний одним пострілом вбити двох зайців. За рахунок нього адміністрація провідної російської соціальної мережі і збільшила цільову аудиторію рекламодавців майже вдвічі:

Банер ВКонтакте - як зробити і розмістити самому

Типи реклами ВКонтакте

Умовно реклама ВКонтакте ділиться на два типи (за способом оплати). Її можна називати цільової і нецільової. Якщо при цільовій рекламі ви платите за переходи по банеру, то при нецільової – за покази. При цьому 1000 показів обходиться набагато дешевше, ніж 1 перехід. Як не крути, але з 1000 показів найімовірніше суб’єкт здійснить мінімум 1 перехід. Тому другий варіант виявляється вигідніше.

Банерна реклама ВКонтакте, як правило, складається з трьох основних частин:

  • Картинка. Тематичне зображення, що характеризує ваш товар/послугу, сторінку у соціальній мережі тощо;
  • Назва. Це може бути гучний слоган, ім’я компанії;
  • Підпис. Коротка запис або унікальна торгова пропозиція (якщо розмір банера дозволить його вмістити).

Правила розміщення реклами ВКонтакте

Провідна російська соціальна мережа застосовує певний набір правил, з якими вам варто ознайомитися перед тим, як розмістити банер. В іншому випадку банер не пройде модерацію:

Банер ВКонтакте - як зробити і розмістити самому

2. Навіщо потрібні банери ВКонтакте?

Крім широкого охоплення аудиторії і високої популярності банерна реклама ВКонтакте має одну дуже важливу перевагу – можливість точного таргетингу. Практично 90 % успіху рекламної кампанії залежить від правильності його налаштування. Адже вас не цікавлять всі учасники ВКонтакте, а лише певна їх частина.

Налаштування ВК дозволять вам самостійно визначити, якій саме частині аудиторії буде відображатися ваш банер. Тут є таргетинг за віком, географії, підлозі і т. д.

Грамотно налаштувавши таргетинг, ви видаліть непотрібні покази, тим самим оптимізуйте бюджету на проведення рекламної кампанії.

Як і у випадку з іншими рекламними майданчиками, важливо зрозуміти, що саме варто просувати через ВКонтакте. Основна мета відвідування соціальної мережі – це спілкування і розвага. Звідси можна зробити висновок, що рекламувати найкраще товари широкого споживання, також може дати хороший результат реклама, що проводиться з метою лідогенераціі. Практично будь узкоспециализированое рекламне оголошення в ВКонтакте приречене на провал.

Перед тим, як вставити банер, перевірте є у рекламованої продукції/бренду спільнота, фан-група, паблік. Їх наявність значною мірою підвищить шанси на успіх вашої рекламної кампанії.

Крім того, зверніть увагу на цінову категорію. У соціальних мережах немає сенсу просувати товари, вартість яких перевищує 200 доларів:

Банер ВКонтакте - як зробити і розмістити самому

3. Як розмістити банер ВКонтакте? Шпаргалка для новачків, секрети та поради

Перед тим, як додати банер, перейдіть по посиланню «Реклама» в футері сторінки:

Банер ВКонтакте - як зробити і розмістити самому

Далі тиснемо на «Таргетовані оголошення» і потрапляємо на наступну сторінку:

Банер ВКонтакте - як зробити і розмістити самому

Тиснемо на «Створити оголошення» і бачимо наступний список:

Банер ВКонтакте - як зробити і розмістити самому

Тут потрібно вибрати, що саме ви будете рекламувати: додаток ВКонтакте (IFrame і Flash), співтовариство (паблік, групу або зустріч), відеозапис (з посиланням на сайт рекламодавця) або зовнішній сайт.

Найбільшою популярністю користується останній варіант. Посилання з такого банера ВКонтакте, як правило, перенаправляє користувачів на landing page (посадкову сторінку).

Після того як обраний об’єкт реклами, відривається сторінка налаштувань. Тут ви можете окреслити цільову аудиторію, визначити оформлення і вказати ціну:

Банер ВКонтакте - як зробити і розмістити самому

Формати банерної реклами ВКонтакте

Можна використовувати три типи оголошень:

  • Картинка+текст. Тут можна розмістити банер ВКонтакте 90 65 пікселів з заголовком (25 символів) і описом (60 символів);
  • Велика картинка. Є можливість додати банер розміром 90 на 120 пікселів без опису і з заголовком у 25 символів;
  • Ексклюзивний варіант. Банер на 90 160 пікселів з заголовком до 25 знаків. Головна його перевага полягає в тому, що під час його демонстрації інші оголошення не показуються. Однак і вартість такої реклами в 2 рази вище.

Вибравши потрібний формат і завантаживши дані, слід вказати тематику і підрозділ (географію, демографію, інтереси, освіту і роботу, а також додаткові параметри). У додаткових параметрах можна уточнити операційну систему, тип пристрою, групи ретаргетинга, браузер.

Чим точніше буде налаштована цільова аудиторія, тим краще CTR, а при хорошій відвідуваності і конверсія.

На завершальному етапі установки, перед тим як зробити банер ВКонтакте, вказуємо спосіб оплати (за покази чи переходи), рекламні майданчики (можна вибрати сайти-партнери соціальної мережі), вартість переходу. Присвоюємо рекламної кампанії назву.

Рада! Щоб не «зливати» рекламний бюджет при оплаті за покази, встановіть обмеження (на 1 особу не більше 100 показів), а при оплаті за переходи враховуєте тільки унікальних користувачів.

Тиснемо «Створити оголошення»! І чекаємо, поки воно пройде модерацію. Як правило, вже через пару годин ваші банери ВКонтакте почнуть демонструватися потенційним клієнтам. Тепер ваше завдання — відслідковувати статистику, яку представляє соціальна мережа ВКонтакте і своєчасно приймати рішення щодо поліпшення показників.

4. Як вставити банер в групу Вконтакті?

Давайте розглянемо, як зробити банер у групі Вконтакті.

Крок 1. Заходимо на сторінку групи:

Банер ВКонтакте - як зробити і розмістити самому

Крок 2. У блоці праворуч вибираємо пункт «Рекламувати спільнота»:

Банер ВКонтакте - як зробити і розмістити самому

Перед тим як зробити банер, визначаємо формат банера переходи або покази. Зберігаємо, і чекаємо, поки банер пройде модерацію:

Банер ВКонтакте - як зробити і розмістити самому

5. Банерна реклама ВКонтакте

Банерна реклама ВКонтакте часто виконує функцію іміджевої підтримки, допомагає розкручувати нові бренди. Однак це не означає, що вона не може бути продає або менш ефективною, ніж контекстна. Банерна реклама сприяє формування лояльної аудиторії, забезпечуючи відкладений попит. Вона поступово формує з користувача потенційного клієнта. Якщо необхідно провести ребрендинг або зайти на ринок з новим товаром, банери ВКонтакте відмінно працюють на впізнавання.

Реклама в Facebook розрахована на старшу аудиторію, Однокласники добре охоплюють регіони. При цьому банерна реклама ВКонтакте – універсальне рішення, що дозволяє просувати бренди та нові товари серед молоді. Вона працює там, де ваші потенційні клієнти відпочивають, і говорить з ними на їх мові, перебуває у сфері їх інтересів.

При створенні банерів важливо враховувати характеристики аудиторії і використовувати особливості фірмового стилю. Чим професійніше створено банер, тим воно помітніше і ефективніше.

6. Як створити банер ВКонтакте для власного сайту, навіщо він потрібен і як його можна використовувати?

Клікабельний банер забезпечує перехід на будь-яку сторінку сайту. При його створенні слід врахувати наступні моменти. Завантаживши банер в медіафайли свого сайту, додайте код в будь-якому місці ресурсу. Наприклад, ви вирішили додати банер ВКонтакте в сайдбар:

Заходимо в віджети і додаємо наступний код:

Банер ВКонтакте - як зробити і розмістити самому

У полі «адреса посилання» вказуємо адресу сторінки, куди потрібно перенаправити відвідувача, після того як він клацне по банеру. «Шлях до картинки» — це посилання на банер. Скопіюйте посилання на картинку і вставте замість «Шлях до картинки».

Тестування – один з найважливіший етапів у реалізації успішної рекламної кампанії. Вибираючи банер для сайту ВКонтакте потрібно передбачати створення декількох заголовків, зображень і текстів. Аналізуйте статистку і вносите зміни в параметри, це дозволить оптимізувати вашу рекламну кампанію:

Банер ВКонтакте - як зробити і розмістити самому

7. Створення банерів для ВКонтакте

Можна обмежитися простим зображенням, однак персоналізація під конкретного користувача та інтерактивність банера дозволить досягти високого результату.

Отже, банер повинен містити інформацію, викликає інтерес, мотиватор на перехід/клік, бути гарним, мати професійне графічне виконання.

Існують кілька способів створення банерів:

  • Замовлення в дизайнера;
  • Самостійне створення в графічному редакторі;
  • Використання спеціальних програм для створення банерів;
  • Створення за допомогою онлайн сервісів.

Одним з найбільш ефективних, простих і швидких способів є створення банерів в режимі онлайн. Для цих цілей можна скористатися таким сервісом, як bannerfans.com. Російськомовний інтерфейс і великий вибір шаблонів дозволять створити цікавий макет.

Спочатку ви вибираєте фон і розмір, потім додаєте напис у вкладці «Текст», зміните стиль, колір і розмір шрифту, а далі працюєте над ефектами (рамками, тінями і т. д.). На завершальному етапі зберігаєте банер в потрібному форматі.

Анімований банер можна створити за допомогою програми Easy GIF Animator. Дана програма надає 20 ознайомлювальних запусків, що дозволить вам створити кілька банерів безкоштовно. Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс дозволить вам швидко впоратися з поставленим завданням:

Банер ВКонтакте - як зробити і розмістити самому

Висновок: Банерна реклама ВКонтакте забезпечує точну настройку цільової аудиторії при досить широкому охопленні. Однак при цьому варто уникати багаторазового показу банера одним і тим самим користувачам. Це може призвести до підвищення вартості переходу, зниження CTR, «съеданию» бюджету. Проблему можна вирішити, встановивши ліміт на кількість завантажень.