Якщо ви витратили час на вивчення контент-маркетингу, то чули про арбітраж трафіку. Вірусні сайти часто використовують арбітраж трафіку в якості основної моделі монетизації. Так чому б і вам не зробити те ж саме?

Що таке арбітраж трафіку?

Арбітраж трафіку — це коли ви купуєте трафік на свій сайт за низькою ціною, щоб продати його іншій компанії за більш високою ціною.

Як це працює?

Як виглядає приклад арбітражу трафіку? Перший крок – потрібно залучити трафік на сайт за низькою ціною. Наприклад, можна придбати рекламу з оплатою за клік, яка коштує всього 0,01 долара за кожен перехід.

Коли з’явився трафік, наступний крок — продати його. Продаючи трафік за більш високою ціною, ніж та, яку заплатили за нього, ви отримаєте прибуток. Можна зробити це, продавши місце на цільовій сторінці. Якщо платять 0,3 долара за кожен клік по оголошенням, розміщеним на вашій сторінці, то можна витратити до $ 0,29 за кожен клік, який купуєте.

Де знайти дешевий трафік

Стратегія арбітражу трафіку базується на те, щоб привернути на сайт велику кількість трафіку, не витрачаючи на нього великі гроші. Це непросте завдання. Але є багато способів зробити це.

Як ми вже згадували, реклама з оплатою за клік — найкращий варіант. Це пов’язано з тим, що ви платите за рекламу тільки тоді, коли хтось переходить по ній. Є кілька варіантів, де можна придбати таке рекламне місце. Реклама в Facebook може бути хорошим варіантом, оскільки соціальна мережа надає інструменти оптимізації і адаптації рекламних оголошень для певних аудиторій.

Отримання трафіку з допомогою вмісту

І користувачі, і сайти стають розумнішими. Наприклад, Facebook змінив свій алгоритм, щоб боротися з «принадами для кліків». І самі користувачі почали скептично ставитися до повідомлень, призначеним для залучення і заробітку на арбітраж трафіку.

Ось чому контент так важливий. Якщо є привабливий контент, люди будуть цікавитися ним. Згадайте переліки BuzzFeed або короткі замітки ViralNova. Цей контент цікавий читачам, що в кінцевому підсумку призводить до зростання трафіку.

Використання соціальних мереж для поширення контенту

Користувачі не будуть просто читати привабливий контент — вони поділяться ним з іншими людьми. Припустимо, ви ділитеся своїм контентом в соціальних мережах і отримуєте один перехід на сайт. Якщо ваш контент є переконливим, ця людина може поділитися ним з друзями. У цьому разі з одного переходу, за який заплатили 0,01 долара, ви отримуєте 10 осіб безкоштовно.

Чим краще контент, тим більше людей буде взаємодіяти з ним, і ділитися ним з іншими користувачами. Так чи інакше, це призведе до збільшення трафіку на ваш сайт, що створить можливості для отримання доходу від реклами.

Де знайти рекламодавців для сайту

Пам’ятайте, що, коли мова йде про арбітраж мобільного трафіку, залучення — це тільки половина справи. Ви не заробите гроші, якщо не зможете ефективно продавати рекламний простір. Є два типи рекламних оголошень, які можна розмістити на веб-сторінках: Pay-Per-Click (PPC) і Cost-Per-Thousand (CPM).

Реклама PPC

Ви, швидше за все, захочете розмістити обидва типи рекламних оголошень. Але з PPC працювати простіше, тому варто почати з них. Одним з найпопулярніших джерел PPC-реклами є Google AdSense.

Реклама CPM

Якщо PPC-реклама оплачується за те, що хтось кликнув по оголошенню, то CPM-реклама оплачується за покази. Це означає, що рекламодавці будуть платити за кожну тисячу людей, яких ви приведете на свою веб-сторінку. З одного боку, CPM-реклама — це відмінний варіант, тому що користувачі все частіше відмовляються від переходів по рекламі. З іншого боку, доведеться витратити більше коштів на залучення трафіку, перш ніж зможете отримати прибуток.

Крім цього багато CPM-рекламні компанії пред’являють мінімальні вимоги до обсягів трафіку сайту (показниками відвідуваності). Вам потрібно збільшити обсяг трафіку, що залучається, перш ніж зможете скористатися цим варіантом і почати розуміти, як заробляти на арбітраж трафіку.

Підвищення клікабельності

Щоб максимізувати прибуток, потрібно використовувати PPC і CPM рекламу. Це означає, що доведеться максимально покращити показник клікабельності (CTR) для PPC-оголошень. Це може бути складним завданням, коли ви намагаєтеся збільшити CTR рекламних оголошень сторонньої компанії. Велика частина рекомендацій щодо того, як поліпшити CTR, заснована на зміст рекламних оголошень.

Тим не менш, є кілька стратегій, які можна використовувати для збільшення CTR.

Вибирайте релевантну рекламу

Коли ви продаєте рекламний простір на цільовій сторінці, подумайте оголошення, які будуть цікаві людям, яких ви залучаєте через інші канали.

Наприклад, якщо ви використовуєте схему арбітражу трафіку на основі контенту, орієнтованого на 20-30-літніх користувачів, то транслюються рекламні оголошення не повинні бути націлені на людей похилого віку. Відмінний спосіб зробити це — використовувати партнерську рекламу. За допомогою партнерських або афілійованих оголошень можна безпосередньо працювати з такими сайтами, як Amazon, щоб розміщувати на своїй сторінці рекламу, яка буде цікава вашої цільової аудиторії.

Ретельно вибирайте місця розміщення реклами

Місце розміщення реклами на веб-сторінці має вирішальне значення для одержання гарного показника CTR. Заманливо зробити рекламні оголошення гігантськими. У короткостроковій перспективі це може принести кілька кліків. Але в підсумку це змусить користувачів відмовитися від відвідування ресурсу.

Замість цього необхідно зосередьтеся на тому, щоб зробити контент цікавим і корисним. Потім додайте рекламні оголошення навколо контенту, щоб підвищити ймовірність того, що користувачі побачать їх і будуть взаємодіяти з ними.

Підводячи підсумки

Використовувати арбітраж трафіку в якості інструменту для отримання доходу не так просто, як раніше. Нові алгоритми, посилені обмеження і більш розсудливі споживачі створюють проблеми для маркетологів. Це означає, що маркетологам необхідно адаптуватися до змін, що відбулися на ринку.

Контент буде залишатися ефективним способом залучення трафіку на сайт і отримання рекламодавців, які будуть приносити вам дохід.

Переклад статті «Understanding Traffic Arbitrage 10 Things You Should Know» дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.