Успішне просування сайту практично не представляється можливим без грамотного аналізу конкурентів. Аналіз конкурентів — це процес, який дозволяє визначити всі переваги та недоліки ресурсів, що мають аналогічну із сайтом тематику.

Проведення аналізу конкурентів необхідно ще й для того, щоб уникнути фінансових втрат. Сильні сторони аналізованих сайтів можна запозичити, а ось чужі помилки стануть прекрасним прикладом безграмотної оптимізації і дозволять уникнути можливих проблем.

Конкуруючі сайти аналізуються для того, щоб:

  • визначити найбільш часто використовувані ключові слова;
  • перевірити джерела надходження трафіку;
  • вивчити їх внутрішню оптимізацію;
  • оцінити якість текстової інформації.

Приклади грамотного аналізу конкурентів

Розповідати про грамотному аналізі конкурентів можна скільки завгодно довго, але набагато простіше розглянути всі на конкретному прикладі. Припустимо, одна з веб-студій, які займаються розробкою та просуванням сайтів, вирішила дізнатися про конкуренції на ринку. Для цього їй необхідно провести ряд певних дій.

На початковому етапі потрібно дізнатися тих, хто є прямим конкурентом. Тут немає нічого складного. Достатньо лише «вбити» необхідний запит в одну із пошукових систем (наприклад, Яндекс).

На малюнку нижче наводиться пошукова видача за запитом «розробка та просування сайтів» (виділений помаранчевим кольором) на прикладі Москви. Червоною рискою з правого боку відзначена важлива статистика – кількість показів протягом місяця:

Деякі рекомендують звертати увагу на вік сайту, але це не грає абсолютно ніякої ролі при пошуковій видачі, тому можна знехтувати цим пунктом.

Після того, як список основних конкурентів був визначений, необхідно провести їх аналіз. Найбільш повне уявлення дозволить отримати аналіз внутрішньої оптимізації. Візьмемо сайт www.bdbd.ru – оптимальний приклад для розгляду успішного просування.

Заходимо на головну сторінку сайту і натискаємо на клавіатурі клавіші «Ctrl+U». В результаті цих дій відкриється вікно з кодом, який необхідно для аналізу. Потрібна частина вікна представлена на зображенні нижче:

Аналіз конкурентів або як зробити чужі недоліки своїми перевагами

Слід звернути особливу увагу на список ключових слів. Він розташовується в рядку з мета-тег «keywords». На малюнку видно, що запит, по якому просувається сайт, також міститься в його назві («title») і описі («description»).

Порівняльний аналіз конкурентів

Для того щоб вивести свій сайт в топ пошукових систем, необхідно порівняти його з ресурсами, які вже там перебувають.

При відборі конкурентів слід звертати увагу на:

  • тип сайту. Всі сайти поділяються на комерційні і не комерційні. Для порівняння підійдуть тільки конкуренти, що відносяться до того самого типу, що і просувний сайт.
  • регіон. При порівняльному аналізі регіон є одним з пріоритетних показників. Вся конкуренція буде розгортатися між компаніями, що займаються однаковою діяльністю в одному і тому ж регіоні. Наприклад, організації, регіоном просування послуг або товарів якої є Москва, не варто вважати своїм конкурентом фірму з Калінінграда.
  • збіги. Якщо просувний сайт в чомусь аналогічний ресурсів з топ пошукових систем, то ці деталі варто залишити без змін. Порівняльний аналіз конкурентів дозволяє виявити будь-які збіги.

Використання деяких модних «фішок» допоможе виграти у конкурентів. Наприклад, можна додати форму онлайн-спілкування з менеджером компанії або інтернет-магазину:

Аналіз конкурентів або як зробити чужі недоліки своїми перевагами

Також можна реалізувати на сайті форму онлайн-замовлення. По-перше, вона звільнить менеджерів і консультантів, так як вони зможуть дати відповідь тоді, коли на це буде час. По-друге, таке нововведення по достоїнству оцінять відвідувачі сайту, яким не потрібно буде витрачати час на дзвінки:

Аналіз конкурентів або як зробити чужі недоліки своїми перевагами

Для того щоб відвідувачі сайту змогли зв’язатися з адміністрацією ресурсу, слід продумати форми зворотного зв’язку, які будуть своєрідною книгою скарг і пропозицій:

Аналіз конкурентів або як зробити чужі недоліки своїми перевагами

Аналіз контекстної реклами конкурентів

Не варто випускати з уваги комплекс процедур, які об’єднують у собі аналіз контекстної реклами конкурентів. На сьогоднішній день існує безліч різних сервісів, які надають докладну статистику по сайтам, але більшість з них є платними.

Добре зарекомендував себе сервіс advse.ru, який дозволяє переглядати детальну статистику про запити сайту, використовуваних для створення контекстної реклами в пошукових системах Google і Яндекс. Відмітна особливість даного сервісу – відсутність необхідності реєстрації та оплати послуг.

Нижче представлений малюнок, на якому зображена форма введення. Все, що потрібно зробити – ввести адресу сайтів (до 100 штук в стовпець) у вікно (для наочності позначено блакитним виділенням). Далі слід клікнути по червоній кнопці «Отримати запити конкурентів» (позначена зеленою стрілкою):

Аналіз конкурентів або як зробити чужі недоліки своїми перевагами

Після натискання цієї кнопки буде проведено аналіз контекстної реклами конкурентів, що потребує певного часу. Результати будуть представлені нижче. Знизу в якості прикладу наведено аналіз сайту bdbd.ru:

Аналіз конкурентів або як зробити чужі недоліки своїми перевагами
Аналіз конкурентів або як зробити чужі недоліки своїми перевагами

Отримана статистика дозволить зрозуміти, які слова є найбільш ефективними при використанні в контекстній рекламі, а які – самими марними.

Висновок

Детальний аналіз дозволяє не тільки виявити основних конкурентів, але і визначитися з найбільш ефективною стратегією боротьби з ними. В ході проведення аналізу може бути сформована унікальна база знань, яка в подальшому стане основою для успішного просування власних сайтів.

Для отримання відмінної підсумкового результату можна використовувати деякі прийоми і методики конкурентів, мова про яких йшла в статті.
Удачі!