Кожну хвилину на YouTube завантажується 300 годин відео, тому якщо ви хочете, щоб вас помітили, до просування каналу потрібно підійти з усією серйозністю. Розглянемо 9 способів просування каналу на YouTube.

1. Додайте власні значки

Погляд глядача зупиниться на вашому відео буквально на одну-дві секунди — і за цей час потрібно переконати його подивитися саме ваш ролик. Гарний значок при цьому не менш важливий, ніж назва. Не варто нехтувати можливістю зробити красномовну мініатюру, добре передає зміст відео. Наприклад, після того, як VICE додали мініатюру до одного зі своїх відео, воно потрапило на головну сторінку YouTube і стало одним з найпопулярніших відеоматеріалів:

Є кілька простих правил, яких варто дотримуватися при створенні значка, тому що він показується не тільки на офіційному сайті YouTube, але й використовується як прев’ю-зображення, коли хтось вбудовує відеоматеріал на своєму сайті. Google дає наступні рекомендації:

  • Дозвіл: 1280 на 720 пікселів (мінімальна ширина – 640 пікселів);
  • Формат файлу: JPG, GIF, BMP або PNG;
  • Розмір файлу: не більше 2 мегабайт;
  • Бажане співвідношення сторін: 16:9.

Додати мініатюру можна відразу після завантаження відео. Щоб додати піктограму до вже існуючого відео, зайдіть в «Менеджер відео», натисніть кнопку «Змінити» і праворуч від відео виберіть опцію «Свій значок».

2. Придумайте привабливе назва

Для просування на YouTube потрібно створити привабливу назву. Потрібно досить влучно описати зміст відео так, щоб людям хотілося його подивитися, і при цьому враховувати, що надто довга назва YouTube просто відріже. Назва повинна викликати інтерес, але не звучати як явне «заманювання». Постарайтеся додати ключові слова, перед якими користувачі не зможуть встояти.

3. Проаналізуйте сторінку з результатами пошуку Google

Є кілька прийомів поліпшення позиції в пошуковій видачі. Найефективніший SEO-маневр — аналіз ключових слів. Один з підходів, яким можна скористатися — це аналіз сторінки з результатами пошуку Google (SERP).

Сенс в наступному: сфокусуйтеся на ключових словах, за якими Google завжди видає в якості результатів пошуку посилання на відео. Наприклад, якщо ввести в пошук на запит «круті танці», то майже вся сторінка результатів буде зайнята відео. Адже мало хто хоче читати статтю про танці, зате всі хочуть на них подивитися:

9 просунутих способів розкрутити свій канал на YouTube і збільшити кількість передплатників

Якщо бачите, що на першій сторінці пошукової видачі майже ні текстових посилань, але є багато відео, значить, це відмінне ключове слово. Для порівняння можете перевірити схожі запити. Наприклад, «прикольні танці» або «круті танцювальні рухи», і подивитися, в якому випадку результати пошуку найкраще підходять під ваш відео, та по яких запитах буде менше конкурентів. Їх і використовуйте для просування роликів на YouTube.

4. Додайте заклик до дії

Якщо користувач подивився ваше відео і пішов, значить, ви не дали йому можливості зробити що-то ще на вашому каналі. У контексті YouTube існує чотири основних види користувальницьких дій: підписка на канал, перегляд інших ваших відео, коментар під відео і натискання на кнопки «Мені сподобалося» або «Поділитися». Заклики до дії можна додати в своє відео відразу декількома способами:

  • Пряме згадка у відео. Це той випадок, коли ви звертаєтеся до глядачів безпосередньо і пропонуєте їм що-небудь зробити. У прикладі нижче видно, як автори просять користувачів «залишити коментар під цим відео»:

9 просунутих способів розкрутити свій канал на YouTube і збільшити кількість передплатників

  • Кінцеві заставки. Схожі на підказки, тільки з’являються в кінці відео і займають весь екран. На скріншоті нижче — кінцева заставка каналу College Humor з великою кнопкою «Підписатись». Користувачі можуть відразу натиснути на цю кнопку, що значно спрощує взаємодію:

9 просунутих способів розкрутити свій канал на YouTube і збільшити кількість передплатників

  • Описи відео. Описи важливі — вставити в них посилання на свій сайт або акаунти в соціальних мережах і не соромтеся попросити глядачів клікнути по них! Ось приклад ретельно складеного опису:

9 просунутих способів розкрутити свій канал на YouTube і збільшити кількість передплатників

5. Дозвольте (і нагадуйте людям вбудовувати відео

Коли ви завантажуєте відео на канал, можна дозволити або заборонити його вбудовувати. Вбудовування дозволяє взяти відео і додати його на інший сайт, блог, канал — і це може відмінно вас прорекламувати. Тільки не забудьте вказати, що при репосте обов’язкове посилання на автора матеріалу.

При просуванні каналу на YouTube безкоштовно, щоб включити можливість вбудовування відео, зайдіть в «Менеджер відео», натисніть кнопку «Змінити» і поставте в розширених налаштуваннях галочку «Дозволити вбудовування відео». Ось як це має виглядати:

9 просунутих способів розкрутити свій канал на YouTube і збільшити кількість передплатників

Щоб вбудувати відео, глядачам необхідно буде натиснути на кнопку «Поділитися» і вибрати просту посилання або HTML-код.

6. Використовуйте перехресне рекламу

Це може здатися не таким вже просунутим прийомом безкоштовного просування каналу YouTube, але ви здивуєтеся, дізнавшись, як багато людей забуває про можливості використовувати інші сфери своєї діяльності для просування каналу на YouTube.

Регулярно вставляйте свої відео в новинні листи, записи в блозі, підпис в електронній пошті і опису в соціальних мережах. Знайдіть спосіб зробити свої відео цікавими для «споживачів» іншого вашого контенту і використовуйте по максимуму всю свою аудиторію.

Дослідження проблеми

Маркетингова компанія Life Net Inc. з’ясувала, що найбільше переглядів конкретного відео відбувається під час його активного просування.

Не можна просто створити сторінку з відео і рухатися далі. Щоб підтримувати зростання кількості переглядів, потрібно продовжувати рекламувати відео, аналізувати пошукову видачу за ключовими словами і вносити необхідні зміни, відповідати на коментарі та модерувати їх. На скріншоті видно, як знижується кількість переглядів відразу після припинення активної роботи над оптимізацією відео:

9 просунутих способів розкрутити свій канал на YouTube і збільшити кількість передплатників

7. Приборкайте силу плейлистів

Плейлисти допомагають людям знаходити ваші відеоматеріали, можуть підняти ваш ролик в пошуковій видачі і, що найважливіше, наступне відео у них починається автоматично, як тільки закінчується попереднє. Користувачам треба зробити на один клік менше, щоб продовжити дивитися ваш контент. Можете поекспериментувати з додаванням в свій плейлист чужих популярних відео — можливо, користувачі продовжать дивитися ваші відеоролики після перегляду стороннього.

Плейлисти також дають можливість прив’язати до відеороликів додаткові ключові слова.

8. Почніть цикл щотижневих публікацій відеороликів

Регулярна публікація нових відеороликів — найкраща причина підписатися на ваш канал. Якщо глядачі знають, чого чекати — скажімо, відео на певну тему або з певним провідним кожну п’ятницю, ймовірність того, що вони підпишуться на ваш канал, істотно збільшується. І це дозволяє рекомендувати передплатникам свої інші ролики, тому не варто нехтувати регулярним випуском відео.

Один з кращих прикладів подібного підходу створення і просування каналу на YouTubeMoz з п’ятничної серією Whiteboard Friday, яку щотижня чекає безліч інтернет-маркетологів. Також зверніть увагу на те, як згрупована ця серія відеороликів на сторінці каналу:

9 просунутих способів розкрутити свій канал на YouTube і збільшити кількість передплатників

Канал Moz відмінно організований завдяки розподілу відеороликів по різним категоріям.

9. Залучайте глядачів взаємодіяти з вами

Взаємодія з глядачами працює в обидві сторони — якщо хочете, щоб користувачі взаємодіяли, потрібно взаємодіяти з ними. У сферу взаємодії з аудиторією входять відповіді на коментарі, підписка на канали інших користувачів, створення відео-відповідей, організація конкурсів для глядачів, співпраця з іншими брендами і ще багато чого — обмеженням служить тільки ваша фантазія.

У чому YouTube — типова соціальна мережа, і, як і в будь-якій соціальній мережі, тут потрібно діяти в реальному часі, по справі, і щиро. Спілкування з глядачами та проведення конкурсів забезпечить приплив глядачів, які будуть регулярно повертатися на ваш канал. Робота з іншими брендами відкриє для вас нову аудиторію.

Підводячи підсумки

Сподіваємося, що наведені в цій статті поради допоможуть вам у комплексному просуванні каналу YouTube, і кількість ваших передплатників буде тільки рости.

А як ви підходите до маркетингу свого контенту? Розкажіть, що для вас працює, а що ні!

Переклад статті «9 Advanced Tactics for Promoting Your YouTube Channel and Increasing Subscribers» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.