Однією з основних причин популярності WordPress є воістину величезний набір плагінів на всі випадки життя. На сьогоднішній день існують плагіни, що дозволяють зробити практично все, що завгодно: вставити кнопки соціальних мереж, управляти списками розсилки, створювати статичні HTML файли і т. д. Є окрема категорія плагінів, призначених для оптимізації роботи вашого блогу, конкретно для збільшення швидкості завантаження і продуктивності.

Особливо це актуально для сторінок з великою кількістю зображень — їх просто необхідно оптимізувати. Щоб сайт не завантажувався занадто довго.

Ось кілька рекомендованих плагінів WordPress для оптимізації зображень і, відповідно, збільшення швидкості завантаження сайту і продуктивності.

 • Hammy. Hammy оптимізує графічне вміст вашої сторінки. Плагін генерує зображення різних розмірів на основі заданих Вами параметрів. Коли користувач звертається до вашого сайту, Hammy автоматично відображає картинки, виходячи із заданих налаштувань розміру зображення (іноді мінімально допустимого).

  Це сприяє тому, щоб ваш сайт завантажувався швидше. Особливо актуально для користувачів, що заходять з мобільних пристроїв. Hammy простий в налаштуванні — він може працювати в одному з трьох доступних режимів.

  9 плагінів WordPress для оптимізації зображень

 • Lazy Load. За допомогою плагіна Lazy Load (Лінива завантаження) процес завантаження сторінки здійснюється наступним чином: зображення завантажуються тільки тоді, коли користувач бачить (з видимої на екрані частини сторінки).

  Lazy Load – це один з найбільш простих в налаштуванні плагінів. Просто встановіть його і активуйте.Він прискорює завантаження сайту, при цьому, не створюючи зайву навантаження на сервер.

 • Imsanity. Imsanity змінює розмір завантажуваних зображень, якщо вони більше, ніж вказано в налаштуваннях плагіна. Єдиний параметр, який потрібно встановити налаштування плагіна – це розмір і дозвіл завантажуваних зображень. Imsanity оптимізує зображення безпосередньо в процесі завантаження на сервер. Також можлива обробка зображень, завантажених до цього.
  9 плагінів WordPress для оптимізації зображень
 • WP Parallel Loading System. HTTP 1.0 дозволяє встановлювати до двох сполук з одного домену . WP-PLS створює додаткові піддомени, що дозволяє викачувати з них файли паралельно. Браузери отримують більше хостів для завантаження контенту. Це дозволяє завантажувати одночасно більше файлів, і ваш сайт працює швидше!
  9 плагінів WordPress для оптимізації зображень
 • CW Image Optimizer. Хочете зменшити розмір зображення без втрати якості? Ця робота для плагіна Image Optimizer. Хоча він не так простий в установці та налаштування. Також CW Image Optimizer дозволяє масову обробку, якщо у вас на сайті є багато зображень, які потрібно оптимізувати.
  9 плагінів WordPress для оптимізації зображень
 • EWWW Image Optimizer. Цей плагін також зменшує розмір зображення без втрати якості. Він простий у використанні, — на сторінці плагіна наведена детальна і зрозуміла покрокова інструкція по його установці. EWWW Image Optimizer також включає функцію групової обробки зображень.
  9 плагінів WordPress для оптимізації зображень
 • PB Responsive Images. PB Responsive Images інтерактивно налаштовує зображення у відповідності з роздільною здатністю монітора користувача. Додатково ніякі коди прописувати не потрібно. Ви можете налаштувати розмір картинок, і плагін автоматично буде редагувати синтаксис коду зображення. Це допоможе оптимізувати сторінку для користувачів, які заходять на ваш сайт з мобільних пристроїв.
  9 плагінів WordPress для оптимізації зображень
 • WP Smush.it. Плагін, який використовує сервіси Smush.it Yahoo, щоб оптимізувати ваші зображення і зменшувати їх розмір. Smush.it – досить популярний плагін, він не потребує додаткового налаштування.

  Просто встановіть і активуйте його. Після чого Smush.it буде оптимізувати кожну завантажену картинку автоматично. Також існує можливість обробки декількох зображень.

  9 плагінів WordPress для оптимізації зображень

 • Parallelize. У відповідності з назвою плагін дозволяє здійснювати паралельну завантаження з одного ресурсу. Це надає браузеру відразу кілька доменів для скачування файлу. Таким чином, збільшується швидкість завантаження сторінки.Parallelize досить простий в налаштуванні, однак, якщо ви не впевнені у будь-яких функціях, краще уважно ознайомитися з інструкцією.
  9 плагінів WordPress для оптимізації зображень
 • Переклад статті «9 WordPress Plugins to Improve Images Performance» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.