У цій статті ми розглянемо перенесення сайту WordPress на інший хостинг з допомогою спеціалізованих плагінів для міграції. Але перш ознайомимося з деякими основами:

Чому так важлива міграція

Перенесення сайту вимагає декількох кроків, здійснюваних вручну. Потрібно продублювати дані, копіювати контент, файли та зображення в коректні дерева каталогів, відновити базу даних, перемістити і розгорнути плагіни і віджети. А також протестувати, щоб переконатися, що весь процес було завершено без помилок.

Для сайту, що містить тисячі публікацій і зображень, цей процес може бути тривалим і трудомістким. Існує ризик втрати даних і недоступності сайту, якщо міграція виконана неправильно.

Спеціалізовані плагіни можуть спростити цей процес, забезпечуючи просту настройку, автоматичне резервне копіювання даних в процесі міграції, а також підтвердження того, що дані не пошкоджені.

Зацікавилися? Тоді перейдемо до огляду спеціалізованих плагінів!

1. Duplicator

9 кращих плагінів WordPress для міграції

Один з найбільш популярних плагінів для міграції в екосистемі WordPress. Має на своєму рахунку понад 500 тисяч активних установок і середню оцінку 4,9 з 5. Хоча сьогодні ми уявляємо його як плагін для міграції, він також є в нашому списку «10 плагінів WordPress для резервного копіювання WordPress, про які необхідно знати» Безкоштовна версія доступна в каталозі плагінів на WordPress.org— є преміум версія, вартістю від $49.

Duplicator – це потужний інструмент, призначений для того, щоб адміністратор міг дублювати, створювати резервну копію, переміщати і здійснювати процедуру перенесення сайту на інший хостинг.

Трикроковий майстер налаштування допоможе встановити пакет, що складається з окремого zip файлу (архіву) і установника, просканувати можливі проблеми з налаштуваннями сервера, архівними файлами і таблицями бази даних, а потім зібрати пакет. Можна налаштувати пакет так, щоб виключити певні директорії, типи файлів і таблиці бази даних. Для перегляду доступні докладні звіти на кожній стадії міграції, а також інструмент ведення логів останніх збірок.

Установка нового сайту з раніше створеного пакету здійснюється відкриттям файлу установки через браузер. Інший майстер установки, що складається з трьох кроків, проведе витяг файлів з архіву і створення нової бази даних, виконання оновлень бази даних і тестування сайту. Надається звіт з коротким описом будь-яких можливих помилок і попереджень після завершення установки.

Повна документація з відео уроками знаходиться на сайті розробників. Але вони чесно попереджають, що Duplicator не для новачків і вимагає технічних знань вище середнього. Повна підтримка надається покупцям преміум версії плагіна – Duplicator Pro. Перехід на версію Pro відкриває додаткові можливості, такі як плановане резервне копіювання, підтримка копіювання на Dropbox, Google Drive і FTP, ліцензії на кілька сайтів і шаблони пакета.

В даний час не рекомендується використовувати Duplicator в мультисайтовых мережах. Але він є надійним інструментом для переміщення або резервного копіювання WordPress сайтів, дублювання версії сайту, що знаходиться в експлуатації, на локальний сервер для тестування.

2. UpDraftPlus

9 кращих плагінів WordPress для міграції

Ще один популярний плагін для міграції WordPress, який має понад 500 тисяч активних установок і середню оцінку користувачів 4,9. Цей плагін входить в наш список «10 плагінів WordPress для резервного копіювання, про які необхідно знати» Безкоштовна версія доступна в каталозі плагінів на WordPress.org— є преміум версія, вартістю від $70 до $145.

UpDraftPlus є потужним плагіном, підтримує зберігання в хмарі, автоматичне резервне копіювання і поділ великих сайтів на декілька архівів. Для створення резервної копії потрібно вибрати, які файли і каталоги включити в копію. Потім можна відновити дані з резервної копії в існуючий сайт, замінивши теми, плагіни, завантаження і інші каталоги натисненням однієї кнопки.

Преміум-версія включає в себе додаткові місця зберігання, шифрування бази даних, поліпшену технічну підтримку та ліцензії для кількох сайтів. А також клонування сайту за один клік і інструмент перенесення сайту на Вордпресс на інший хостинг, який дозволяє скопіювати сайт та продублювати його в новому місці.

UpDraftPlus – це чудовий варіант для менш підготовлених користувачів, так як він пропонує зрозумілий інтерфейс, клонування в один клік і інструмент міграції. З іншого боку, досвідчені адміністратори по достоїнству оцінять масу варіантів зберігання і шифрування баз даних. І якщо потрібно перенести дуже великий сайт або необхідно працювати з мультисайтовой мережею, UpDraftPlus є відмінним вибором.

3. WP Migrate DB

9 кращих плагінів WordPress для міграції

Потужний плагін з більш ніж 100 000 активними установками і середньою оцінкою користувачів 4,8. Безкоштовна версія доступна в каталозі плагінів на WordPress.org, преміум версія — від $90 за персональну ліцензію.

WP Migrate DB застосовує інший підхід до міграції. Замість того щоб експортувати файли і формувати архів, цей плагін експортує базу даних сайту, яку ви зберігаєте на своєму комп’ютері файл SQL. Щоб завершити міграцію, потрібно імпортувати цей файл в існуючу базу даних WordPress.

Налаштування міграції проста, з можливістю автоматичної заміни URL сайту всередині бази даних на новий URL, (на який буде перенесений сайт). І можливістю виключити зайві дані: образливі коментарі і тимчасові кешовані дані. Налаштування міграції можна зберегти.

Ліцензія Personal Pro додає можливість резервного копіювання бази даних перед виконанням міграції, яке працює як система версій. WP Migrate DB Pro дозволяє включити базу даних в установку з допомогою плагіна. Також преміум-версія забезпечує можливість зупинення та поновлення міграції в процесі виконання.

Більш високі преміум рівні (Developer Studio і Agency) додають ще більше функціональних можливостей перенесення сайту на інший хостинг за допомогою доповнень. Ці ліцензії відкривають доступ до мультисайтовым інструментів для експорту підсайтів і їх імпорту як окремих збірок сайту, медіа-засобів для міграції і копіювання медіа бібліотек між сайтами. А також інтеграції WP-CLI для налаштування автоматичного виконання міграції в планувальнику.

WP Migrate DB дуже корисний, якщо ви не збираєтеся здійснювати перенесення файлів сайту.

4. All in One WP Migration

9 кращих плагінів WordPress для міграції

Має більше 100 000 активних установок та оцінку 4,7. Безкоштовна версія доступна в каталозі плагінів на WordPress.org. Є преміум розширення, ціна яких варіюється від $59 до $179.

Це простий плагін міграції з експортом та імпортом. Вікно експорту містить опції для пошуку і заміни тексту. Створений експортний файл може бути збережений на вашому комп’ютері. Вікно імпорту дає можливість завантажити файл, який буде відновлений в існуючій збірці WordPress.

Цікава вбудована функція – фрагментація даних і для експорту, і імпорту, яка захищає плагін від таймауту і обходить обмеження за розміром файлів, що завантажуються. Це корисно при використанні віртуального хостингу, який часто обмежує користувачів в можливості змінити налаштування за замовчуванням.

Для доступу до розширеного функціоналу необхідно придбати преміум доповнення. Це дозволить збільшити розмір завантажень (до 5 Гб), надає додаткові можливості зберігання (Dropbox, Google Drive, Amazon S3, OneDrive, FTP), резервне копіювання за розкладом, імпорт з URL і мультисайтовые можливості. Всі преміум розширення мають безстрокову ліцензію з оновленнями, використанням будь-якій кількості сайтів та преміум-підтримку.

Купівля преміум розширень може мати сенс, якщо потрібен доступ до декількох сховищ або можливість повної міграції між мережею і окремими підсайтами.

5. WP Clone

Понад 200 000 активних установок і оцінка 4,2. І це незважаючи на явну проблему, визнану розробниками: плагін не працює в 10-20% випадків. Найчастіше виникає проблема з відновленням даних з резервної копії, а не з клонуванням сайту, тому ми розглядаємо цей плагін як можливий варіант.

У безкоштовної версії WP Clone включає в себе кілька корисних функцій, призначених для перенесення сайту на Вордпресс на інший хостинг. Плагін встановлюється на цільовий сайт і не вимагає доступу по FTP до оригінального сайту. За замовчуванням WP Clone копіює тільки користувальницький контент і базу даних, але не системні файли WordPress. Це робить процес швидким і підвищує безпеку.

Плагін не допускає проблем доступу до резервної копії оригінального сайту через пряме HTTP з’єднання, і використовує вбудовану функцію zip резервного копіювання. Тому він сумісний майже з усіма хостингами, що підтримують WordPress.

Плагін корисний при перенесенні WordPress сайту на інший домен або сервер, переміщенні на локальний сервер, створення копій ресурсу для розробки або тестування.

6. VaultPress

9 кращих плагінів WordPress для міграції

Має тільки преміум версію. Безкоштовна версія, представлена в репозиторії WordPress плагінів, забезпечує функції резервного копіювання і синхронізації, а для міграції вимагається передплата (починаючи від $9 на місяць). Репозиторій дає наступну оцінку популярності цього плагіна: більше 20 000 установок і 4,7 зірок.

Цей плагін призначений для створення резервних копій і сканування рівня безпеки. Він синхронізує кожну запис, коментар, медиафайл, версію і налаштування панелі адміністрування на своїх серверах. Також можна скористатися резервної копією і функцією відновлення, щоб перенести свій захищений VaultPress сайт на новий сервер.

Плагін дозволяє переглядати історію резервних копій і скачувати архіви баз даних, завантажень, тем і плагінів. Резервні копії можна відновити по FTP або SSH з’єднання.

7. BackupBuddy

[IMG = https://cdn.elegantthemes.com/blog/wp-content/uploads/2015/11/backup-buddy-plugin-image.png]

Підписка починається від $80 на рік для управління двома сайтами. BackupBuddy створює повні резервні копії не тільки бази даних WordPress, але і медіа бібліотеки, файлів тем і плагінів. Окремі файли і таблиці можна виключити. Резервні копії створюються з автоматизованого графіком, а файли можна зберігати в різних сховищах, включаючи власне рішення для зберігання копій (BackupBuddy Stash), Dropbox, Amazon S3, Rackspace Cloud, FTP і електронну пошту.

BackupBuddy пропонує функціонал для легкого перенесення сайту на інший хостинг. Функція Deployment дозволяє встановити допоміжний сайт, який можна легко підключити до існуючого, і передавати зміни між ними.

Панель інструментів BackupBuddy дозволяє переносити сайт на інший сервер або домен, вводячи нові параметри доступу до бази даних.

Плагін є хорошим варіантом для тих розробників, хто створює ресурси на тимчасових доменах або локально і хоче перенести сайт на реальний домен. Також він стане в пригоді власникам сайтів для резервного копіювання.

8. WP Backitup

9 кращих плагінів WordPress для міграції

Це в першу чергу плагін для резервного копіювання. На відміну від інших, WP Backitup обмежує відновлення з резервної копії у безкоштовної версії плагіна. Вартість преміум версії починається з $79.

WP Backitup дозволяє здійснювати автоматичне резервне копіювання і зберігати дані на своєму сервері. З його допомогою можна створити повну копію, включаючи базу даних, теми, плагіни. Преміум версія WP Backitup забезпечує можливість скопіювати або перенести сайт, грунтуючись на тому ж самому процесі копіювання і відновлення.

WP Backitup – це вартий уваги варіант для власників сайтів, які шукають більш дешеве рішення для розміщення резервних копій і перенесення сайту.

9. BlogVault Real Time Backup

9 кращих плагінів WordPress для міграції

Плагін вимагає передплату за функції, подібно VaultPress. Вартість платної підписки починається від $9 за місяць, що поміщає плагін в той же ціновий діапазон, що і VaultPress. З більш ніж 10 000 установками і оцінкою в 4,3 зірки, BlogVault досить популярний.

Плагін забезпечує планове автоматичне резервне копіювання і просте відновлення з панелі інструментів. Він дозволяє проводити резервне копіювання в режимі реального часу, який запускається за допомогою стандартних WordPress тригерів, таких як додавання записів або сторінок.

BlogVault дозволяє переносити сайт WordPress на інший хостинг або новий домен за кілька кліків. Можна вибрати будь-яку версію зі списку доступних резервних копій, і з серверів BlogVault виконається міграція.

Плагін підтримують мультисайтовые мережі, що робить цей інструмент гідним конкурентом для інших рішень.

Вибір плагіна для міграції

Вибір відповідного WordPress-плагіна для міграції є принципово важливим кроком у мінімізації труднощів, пов’язаних з перенесенням сайту. Плагін підходить для вас, залежить від наявного технічного досвіду, складності стерпного сайту і функціоналу, який вам необхідний.

Якщо ви не підковані технічно і хочете використовувати самий простий варіант, рішення з керованим резервним копіюванням, яке дозволяє проводити міграцію, буде найкращим варіантом. VaultPress, WP Backitup і BlogVault є відмінними варіантами, причому останній плагін передбачає спеціальне використання, якщо у вас є мультисайтовая мережу або великі сайти.

Якщо у вас є технічні навички, і ви хочете мати інструмент, який полегшить вам життя, Duplicator, ймовірно, буде найкращим плагіном для вас. WP Migrate DB є хорошим варіантом, якщо потрібно перемістити дані вашого сайту, а не файли.

Якщо потрібен відмінний інтерфейс з достатніми можливостями для налаштування, BackupBuddy допоможе вам у цьому. Ще одним можливим варіантом залишається WP Clone, але будьте готові працювати з розробниками, якщо ваш сайт потрапить в той меншість, для якого цей плагін працює неправильно.

Мультисайтовые мережі залишаються неоднозначною областю застосування WordPress, і більшість плагінів не підтримує міграцію ні всієї мережі, ні окремих підсайтів. Якщо вам потрібно зробити саме це, то варто звернути увагу на Updraft Plus і All in One WP Migration. Updraft може бути корисний, якщо потрібно перенести величезний сайт на інший хостинг.

Висновок

Завдяки різноманітності плагінів для WordPress міграції залишається мало причин для здійснення переносу сайту вручну. Економія часу і зусиль, робить використання плагінів для міграції простим і вірним рішенням.

Переклад статті «Get Your Site Moving With 9 of the Best WordPress Migration Plugins» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.