Успішна стратегія просування статтями може кардинально збільшити кількість потенційних клієнтів, поліпшити конверсію і швидко підвищити впізнаваність бренду. І ця стратегія найчастіше виправдовує витрати на її реалізацію.

Але просування контенту може здаватися заплутаним, особливо для новачків. Навіть професіонали можуть загубитися в морі постійно змінюються методів просування. Потреби й очікування користувачів змінюються, тому потрібно грамотний план залучення їх уваги, що виходить за рамки «закидання» повідомленнями в Facebook і Twitter.

Сім кроків, які допоможуть вам правильно просунути свій контент:

1. Розробіть план просування контенту

Без чітко визначених цілей і плану дій ваші зусилля будуть марні, оскільки буде зроблений упор на неправильні речі. Розсилаючи повідомлення і залучаючи потенційних клієнтів весь день, можна отримати лише кілька людей, Але що далі? Що ви намагаєтеся сказати і досягти в кінцевому підсумку?

Створіть шаблон планування, який викриває ваші маркетингові цілі, і встановіть щомісячні терміни і критерії для оцінки успіху просування сайту статтями. З’ясуйте ваші цілі. Можливо, ви хотіли б отримати конкретну кількість відвідувань в місяць або потенційних клієнтів.

2. Створіть захоплюючу історію

Яка історія вашого бренду? Якщо її немає або ви не розумієте, що це таке, ймовірно, і ваші клієнти не будуть розуміти цього. Не нехтуйте силою тяжіння історії.

Результати дослідження показують, що читання докладних описів, експресивних метафор чи емоційний обмін між персонажами можуть стимулювати мозок і вплинути на дії людини в житті.

Надання причин, які змусять аудиторію зацікавитися вашим брендом і смислове навантаження, є потужним способом формування довіри і збільшення соціальної активності.

Історія бренду повинна пояснювати вашу стратегію просування статтями і мотивувати користувачів «приєднатися» до розмови. Ніхто не буде ділитися вашим контентом, якщо історія бренду являє собою безладну суміш анекдотів, фактів і вигадок.

3. Роздайте свій кращий контент безкоштовно

Існує спокуса заманити потенційних клієнтів у свою воронку продажів або «розкрутити» їх на преміум-контент, використовуючи короткі приклади та рекламні приманки. Але в реальності безкоштовна роздача кращого контенту є ефективним способом завоювати довіру і отримати конверсію. Те, що ви віддаєте безкоштовно високоякісний контент, який зачіпає вразливі місця вашої аудиторії, говорить красномовніше будь-яких слів.

Якщо потенційні клієнти вже оцінили користь, яку вони отримують з безкоштовного матеріалу, то вони будуть вважати, що ваш платний контент вразить уяву.

Безкоштовний якісний контент також є ефективним способом виділиться на конкурентному ринку. Позиціонуючи себе як надійний ресурс, який охоче допоможе аудиторії, заслужить повагу і швидко обзаведеться передплатниками.

4. Виберіть свої канали

Розробка найбільш дійової стратегії не принесе успіху, якщо ви не виберіть правильні, які сприяють ефективному просуванню канали з самого початку. Занадто багато підприємців та маркетологів розробляють план, створюють контент під нього, а потім починають публікувати його в кожній соціальній мережі і форумі, які можуть знайти.

Така ліцензія може досягти (і виразно допекти) багатьох людей, але він не призведе до конверсії або постійним клієнтам.

Де розміщувати статті для просування сайту? Вибирайте канали для просування з розумом, визначивши, де ваші ідеальні клієнти вже «зависають». Вони на LinkedIn? А якщо так, що вони там роблять? Вони беруть участь у форумах, ведуть блог або підписані на ваших конкурентів?

Витратьте час на те, щоб визначити канали, які використовують ваші клієнти, і знайдіть проблеми, з якими вони стикаються. У короткостроковій перспективі ви витратите більше часу, проводячи дослідження і коригуючи стратегію залучення клієнтів. Але з часом ваші конверсії збільшаться по мірі того, як ви будете зближуватися з потенційними клієнтами, озброївшись відомостями про їхні потреби.

5. Проводите комплексне просування

Визначивши канали, які безпосередньо звертаються до вашої цільової аудиторії, почніть комплексне просування контенту, щоб досягти максимального результату. Надішліть своїх передплатників в LinkedIn на вебінар. Потім додайте відео на YouTube і направте відвідувачів назад на вашу сторінку або групу в LinkedIn і попросіть відгуки. Чим ефективніше ви зможете здійснити просування через статті на різних платформах, тим вище шанси на отримання клієнтів і конверсії.

6. Вступите в контакт зі своєю аудиторією

Розмова з аудиторією і провокування змістовних дискусій — це не все, що стоїть за просуванням контенту. Насправді залучення починається з цілей.

Ваші методи просування можуть відрізнятися від методів конкурентів, але мети найчастіше будуть збігатися. Наприклад, збільшення кількості потенційних клієнтів і переглядів сторінок. А ці показники збільшуються з допомогою тактик залучення, таких як публікації в соціальних мережах.

Поверніться до свого плану просування статтями, щоб скорегувати поточні цілі та терміни. Потім визначте оптимальний шлях для досягнення цілей, одночасно роблячи акцент на цільову аудиторію. Ось де ваш вибір каналів просування і технік комплексного просування вступають в гру.

По мірі того, як ви налаживаете свій маршрут в подорожі по контент-маркетингу, зверніть увагу на те, що говорять потенційні клієнти. Потім станьте корисним ресурсом та взаємодійте з клієнтами, поступово показуючи, чому їм потрібен ваш сервіс.

7. Вимірюйте результати

Такі інструменти, як, наприклад, HubSpot можуть допомогти з’ясувати, скільки переглядів передплатників або репостов в соціальних мережах ви отримали. Але на якомусь етапі зациклення на результатах може фактично паралізувати ваші спроби спробувати щось нове.

Фокусування уваги виключно на метриках залученості користувачів, передплатників і переглядах є досить безглуздим. Замість цього потрібно розглядати вимірювання як спосіб поліпшення процесу досягнення цілей з просування через статті.

Переклад статті «7 Steps to Finally Master Content Promotion in 2016» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.