З самої появи цифрових фотоапаратів у нас, звичайно, немає недоліку у фотографіях. Насправді, Yahoo! оцінює, що в 2014 році ми отримаємо 880 мільйонів цифрових фотографій.

У нас ніколи не було нестачі в фотографіях — навпаки, набагато складніше знайти саме те зображення, що нам потрібно в цьому безмежному океані.

Звичайно, це може залежати від вигляду зображення, яке ви шукаєте. Якщо ви шукаєте якийсь часто фотографований об’єкт, наприклад, комп’ютери, книги або квіти, вам не доведеться довго шукати, у вашому розпорядженні десятки гарних фото.

У той же час, спробуйте поставити на пошук якийсь менш поширений об’єкт або, наприклад, абстрактне поняття — можливо, сонячний день або конкретний тип квітки. Це може виявитися набагато складніше. Частина труднощів пов’язана з тим, що навіть якщо існує ідеальне зображення, воно не може бути позначена таким чином, щоб його можна було знайти.

У цих випадках ви можете витратити багато часу на пошуки різноманітних сайтах з безкоштовними зображеннями і все одно залишитися ні з чим. Ох. Це пояснює, чому так багато комерційних сховищ рекламуються на безкоштовних сайтах зображень — їх пошукові засоби часто коштують того, щоб заплатити за рекламу.

Отже, для того, щоб уникнути цього, ви можете спробувати сервіс пошуку безкоштовних зображень.

Системи пошуку безкоштовних зображень

Перевага цих пошукових систем безкоштовних зображень полягає в тому, що вони (в теорії) шукають кілька сайтів з безкоштовними зображеннями одночасно. Тим не менш, на практиці виникають деякі проблеми, коли насправді знаходиться тільки жменька сайтів, а не десятки. У всякому разі, це більше, ніж нічого, але якщо ви сподіваєтеся, що ці пошукові сервіси зображень всемогутні, я б радила вам поглянути на речі більш реалістично.

Досить важко порівнювати якість 7 пошукових систем, про які я розповім в цій статті. Спочатку я хотіла запустити на пошук ті ж самі запити в кожній з них і порівняти результати.

Тим не менше, після того, як я спробувала деякі дуже популярні терміни (зокрема, «комп’ютери») і отримала тисячі результатів у деяких системах, а за іншими, менш популярним, в той же час я не отримала нічого (можливо, тому що я просто використала неправильні ключові слова), я вирішила, що такий тест може дати хибні результати.

Більш того, ці пошукові системи індексують нові зображення щодня, так що навіть якщо сьогодні в якійсь системі немає жодного зображення для запиту «сонячний день«, то завтра може статися, що система додасть десятки таких зображень.

Таким чином, я не буду порівнювати якість пошуку цих 7 сервісів — я просто наведу мої враження від роботи з ними, а також деякі загальні факти, такі, як кількість фотографій, які вони включають в пошук, або кількість проіндексованих ними сайтів.

Перш ніж ми перейдемо безпосередньо до огляду пошукових систем, невеликий рада. Навіть якщо пошук повертає зображення позначеними як безкоштовні для комерційного використання, завжди перевіряйте сам вихідний сайт, щоб перевірити останню версію ліцензії.

Цілком можливо, що зображення, які колись були ліцензовані як вільні, пізніше змінили ліцензію, так як їх автор передумав. Тому завжди перевіряйте ліцензію, перш ніж використовувати зображення.

1. Google Images

Для багатьох з нас, Google Images є першим (і часто єдиним) вибором для пошуку безкоштовних зображень, які також дозволені для комерційного використання. Для пошуку безкоштовних зображень через Google Images введіть ключові слова в поле пошуку і натисніть Enter, потім виберіть вкладку Картинки (1):


Google Images

Потім натисніть на кнопку «Інструменти пошуку» (2), щоб відкрити список параметрів пошуку та виберіть пункт «Права використання» (3). З випадного меню виберіть ліцензію, яка підходить саме Вам.

Вибір Google для пошуку, як правило, хороший. Для дійсно популярних термінів ви знайдете величезну кількість зображень. На щастя, вони часто пропонують суб-результати. Наприклад, для комп’ютерів вони пропонують такі категорії, як Apple, ноутбуки, картинки, шпалери, запчастини, PNG і т. д., щоб конкретизувати пошук.

Для менш популярних термінів і менш обмежувальних прав використання, вибір не такий широкий. Дуже часто ви не знайдете нічого підходящого, особливо якщо шукаєте матеріал, який є безкоштовним для повторного використання з можливістю або без можливості вносити зміни. У цьому випадку вам варто спробувати інший сервіс для пошуку зображень, з тих, що я опишу нижче. Це не займе багато часу.

2. CC Search

CC Search (скорочено від Creative Commons Search), це ще один великий пошуковик зображень, ліцензованих у відповідності з ліцензіями Creative Commons.

Хоча, як вони самі стверджують, технічно це не пошукова система, але вони явно пропонують результати пошуку по декількох інших сайтів, таким як Europeans, Flickr, Google Images, Wikimedia Commons, Fotopedia, Open Clipart Gallery, Pixabay:

7 кращих пошукових движків для пошуку безкоштовних зображень

Проблема полягає в тому, що CC Search не шукає за всім цим сайтам відразу. Замість цього, ви вводите пошуковий запит і вибираєте місце, де хочете шукати. Це не дуже зручно, але все ж швидше, ніж шукати безпосередньо на всіх цих сайтах.

Крім зображень CC Search пропонує результати з музики, відео і іншим медіа.

Ви можете вказати, що ви шукаєте: матеріал, який є безкоштовним для комерційного використання, або речі, які ви можете змінювати, адаптувати та використовувати, як основу, або і те, і інше.

Якщо вам сподобався CC Search, і ви плануєте використовувати його постійно, вони пропонують браузерне додаток (принаймні, для Firefox), яке допомагає прискорити доступ до сайту.

Майте на увазі, що Creative Commons не означає «безкоштовно для всіх». Ви повинні розуміти, що використання даної ліцензії передбачає розміщення всіх посилань, акредитацію та інші умови.

3. Photo Pin

Flickr — це, мабуть, найбільше сховище безкоштовних картинок в Інтернеті, тому не дивно, що кілька сервісів пошуку зображень концентруються виключно на ньому. Photo Pin — один з них. Коли ви відкриваєте сайт і вводите запит, ви бачите щось на зразок цього:

7 кращих пошукових движків для пошуку безкоштовних зображень

На лівій стороні ви можете вибрати тип потрібної вам ліцензії (наприклад, комерційна або некомерційна), а також яким чином сортувати результати (нові спочатку, актуальність, цікавість).

Звичайно, немає ніяких причин, чому б вам не пошукати Creative Commons контент безпосередньо на Flickr через розширений пошук. Однак Photo Pin забезпечує вам дві переваги.

По-перше, це простіше, якщо ви акцентуєте увагу лише на ліцензованому контенті. По-друге, Photo Pin забезпечує просту завантаження в потрібному розмірі, а також надає просту можливість скопіювати і вставити ліцензійні посилання.

Дійсно зручний сервіс.

4. PicFindr

На відміну від багатьох інших сервісів, які називають себе «пошукачами», навіть якщо вони шукають тільки з Flickr, PicFindr більш амбітний. Він здійснює пошук більш ніж з десяти сайтів безкоштовних зображень у широкому діапазоні ліцензій (Creative Commons, GNU та інші).

Список сайтів включає в себе безкоштовні підрозділи деяких сайтів зображень, наприклад, DreamsTime, що робить цю пошукову систему особливо корисною. Коли ви вводите пошуковий запит, ви побачите щось на зразок цього:

7 кращих пошукових движків для пошуку безкоштовних зображень

Крім того, PicFindr має деякі додаткові опції пошуку, які роблять його ще більш корисним:

7 кращих пошукових движків для пошуку безкоштовних зображень

Деякі із сайтів, включених в пошук, не надто відомі, в той же час деякі з популярних сайтів чомусь відсутні, але в цілому, це дуже хороша пошукова система.

5. Veezzle

Якщо ви готові спробувати ще один пошуковик, який шукає як Flickr, так і за Wikimedia Commons, познайомтеся з Veezzle. Коли ви заходите на сайт і вводите пошуковий запит, ви можете конкретизувати його, як це показано на наступному скріншоті:

7 кращих пошукових движків для пошуку безкоштовних зображень

Коли ви натискаєте кнопку «Пошук«, результати з Flickr і Wikimedia Commons відображаються окремо. Ви можете вибрати, як ви хочете виводити результати — за релевантністю, за популярністю або за датою завантаження.

Незважаючи на те, Veezzle є ще однією пошуковою системою, що працює з Flickr, не відкидайте цей варіант, перш ніж спробуєте його в дії. Flickr настільки величезний і різноманітний, що різні пошукові системи можуть видавати різні результати. Так що, можливо, з допомогою Veezzle ви знайдете найбільш підходящі вам зображення.

6. Every Stock Photo

З можливістю вибирати з майже 23 мільйонів безкоштовних фотографій Every Stock Photo є дійсно прекрасним місцем для пошуку. Даний сервіс виробляє пошук по декількох сайтів. На додаток до Flickr і Wikimedia Commons, які охоплені в інших пошукових системах, Every Stock Photo шукає і в інших місцях: MorgueFile, SXU, НАСА і Photi:

7 кращих пошукових движків для пошуку безкоштовних зображень

Розширені опції дозволяють оптимізувати пошук. Вони дозволяють вибрати тип ліцензії, джерело і що показувати (дозвіл, ліцензія, джерело). Для мене особисто, Every Stock Photo є другим після Google Images кращим пошукачем зображень. Але, так як смаки у всіх різні, не обов’язково, що він підійде для інших:

7 кращих пошукових движків для пошуку безкоштовних зображень

7. Behold

Цілком можливо, що вже наведених пошукових систем вам виявиться більш ніж достатньо, але от останній. Порівняно з деякими іншими пошуковими системами Behold здається бідним родичем, так як він виводить результати тільки з Flickr. Тим не менш, на відміну від тих же пошукових систем Behold дуже, дуже швидкий, що є величезною перевагою:

7 кращих пошукових движків для пошуку безкоштовних зображень

Напевно, остання цікава особливість Behold, яка заслуговує згадки — це опція «Подивитися, як«. Вона дозволяє точно налаштувати пошуковий запит, хоча, коли я намагалася зробити це при тестовому запиті, я не була особливо вражена виданими результатами.

Висновок

Ці пошукові системи безкоштовних зображень можуть зберегти вам багато часу, коли ви шукаєте корисні зображення для свого сайту, блогу або дизайн-проекту. Тим не менше, ніхто не досконалий. Навіть сервіси, що містять мільйони фотографій, не завжди можуть видати хороші результати. Навіть для досить конкретних ключових запитів.

Тим не менше, все одно краще використовувати пошукову систему, ніж переглядати сайти з безкоштовними зображеннями один за іншим.

Переклад статті «The 7 Best Search Engines for Finding Free Images» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.