Існує багато рекомендацій та порад щодо того, що менеджери соціальних медіа повинні робити кожен день, тому не дивно розгубитися.

Вони повинні не тільки оновлювати десятки різних профілів, але і зв’язуватися з новими потенційними клієнтами проводити моніторинг за ключовими словами, пов’язаних з діяльністю вашої компанії, щоб контролювати появу будь-яких негативних відгуків. І багато іншого.

Щоб уникнути надмірного перевантаження професійними обов’язками, переориентируйтесь на виконання щоденних дій, що зводяться до вирішення завдань, які ви точно зможете завершити. Це допоможе вам сформувати впізнаваний бренд і активну аудиторію без ворожінь того, що ви повинні зробити сьогодні.

1. Тримайте руку на пульсі своїх профілів у соціальних медіа

Перше, що потрібно робити менеджеру соціальних медіа кожен день, це входити в свої профілі в соціальних мережах. Це може здатися банальним, але багато компаній створюють профілі в соціальних медіа, і в них інформація не оновлюється протягом декількох тижнів або місяців.

Якщо ваша компанія вибрала в якості основного ресурсу Facebook, Twitter, Pinterest або Google+, то перше, з чого ви повинні починати кожен свій день — просто заходити на свої акаунти. Завдяки цьому ви зможете відслідковувати свої цілі, кожна з яких відіграє важливу роль у побудові ефективної маркетингової кампанії, розгорнутої в соціальних медіа.

2. Відповідайте на прямі звернення передплатників

Також важливо відповідати на прямі звернення, які ви отримуєте від передплатників або потенційних передплатників. Ці звернення можуть надходити в різних форматах:

  • Повідомлення Facebook;
  • Повідомлення на вашій стіні в Facebook;
  • Статуси Facebook або теги зображень;
  • Особисті повідомлення в Twitter;
  • Відповіді Twitter «@» .

Найважливішим у цих зверненнях є те, що вони написані людьми, які доклали більше зусиль для ознайомлення з вашим брендом, ніж просто перегляд вмісту. І хоча ці повідомлення можуть бути позитивними або негативними (у разі негативних відгуків), важливо, щоб ви відповідали на них з поваги до ініціативи, виявленої цими передплатниками.

3. Розміщуйте контент, який заохочує спілкування

Після того, як ви відповіли на прямі звернення, приділіть кілька хвилин до того, щоб опублікувати поновлення статусу або повідомлення, призначені для стимулювання взаємодії між передплатниками.

Наприклад, можна:

  • Задати провокаційне питання;
  • Поділитись цікавою статтею в блозі;
  • Прокоментувати нещодавню новину;
  • Розмістити надихаючі фотографії або цитати;
  • Запитати у передплатників відгуки про конкретні продукти чи послуги, які ви пропонуєте.

Коли ви розміщуєте ці повідомлення, створіть прямий заклик до дії, так як передплатники часто настільки перевантажені вхідною інформацією, що для вчинення дії їм потрібно пряме і чітко виражений заклик.

Супроводжуйте стимулюючий контент статусами зразок таких: «Дайте мені знати, що ви думаєте» або «Поділіться своїми думками у коментарях«. Це може підказати користувачам тип взаємодії, що зробить ваші соціальні профілі більш доброзичливими і приверне нових передплатників.

4. Шукайте нових передплатників

В ідеалі, велика частина нових передплатників ваших соціальних профілів повинна складатися з користувачів, яким настільки подобається ваш бренд і контент вашого веб-сайту, що вони не можуть дочекатися того моменту, коли почують від вас щось нове через соціальні мережі. Але якщо ваш сайт є новим, або ваша компанія ще не має необхідної ваги на ринку, щоб залучати нових передплатників, тоді вам доведеться проявити більшу активність, щоб створити базу передплатників.

Один із способів зробити це через Twitter — шукати акаунти авторитетних фігур у вашій галузі. Потім добавьтесь в фолловери людей, які стежать за цими «авторитетами» і з чиїх профілів видно, що вони також можуть зацікавитися і вашою компанією. Деякі з цих користувачів підуть за вами назад, що збільшить розмір вашої бази фоловерів.

Залучення нових передплатників за допомогою функціоналу Facebook може бути більш складним, але при цьому використовується той же принцип. Шукайте тих, хто продемонстрував інтерес до вашої галузі та оновленням авторитетних людей з цієї галузі, а потім запрошуйте їх через прямі повідомлення.

5. Здійснюйте пошук за брендовим термінам вашій компанії

І останнє щоденне дія, що вам слід робити, це здійснювати пошук по будь брендовим термінам вашої компанії, в тому числі за часто зустрічається опечаткам або скорочень.

Шукайте випадки безпосередньо пов’язані з згадуванням назви вашої компанії. Ці згадування можуть представляти собою негативні відгуки і запити. У будь-якому випадку, їх активний пошук дозволяє знаходити потенційних передплатників і сформувати образ «турботливою» компанії.

Переклад статті «5 Daily Habits for Effective Social Media Marketing» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.