В останні місяці ми побачили багато важливих оновлень, озвучених Google, які потрібно враховувати при проведенні технічного аудиту сайту:

1. Мобільний веб-сканування

Google оголосив, що більшість пошукових запитів в даний час здійснюються з мобільних пристроїв і що в найближчі місяці буде запущена мобільна індексація. Тепер при проведенні технічного SEO-аудиту важливо перевіряти не тільки те, як десктопний Googlebot отримує доступ до сайту, але також як це робить smartphone crawler від Google:

5 обовязкових складових технічного SEO-аудиту у 2017 році

Перевірити готовність до сайту мобільному сканування можна з допомогою наступних інструментів технічного SEO:

 • Інструменти для мобільного перевірки на рівні сторінок: Mobile-Friendly Test від Google Fetch as Google в режимі Fetch and Rende – це найкращі способи перевірки того, як мобільний пошуковий робот Google «бачить» сторінки сайту. Крім цього, у звіті пошукової консолі Google Mobile Usability вказуються конкретні сторінки сайту з проблемами під час перегляду на мобільних пристроях.
 • SEO-сканери з опцією Smartphone Googlebot: більшість пошукових роботів тепер дозволяють імітувати поведінку мобільного сканера Google. Screaming Frog SEO Spider, OnPage.org, Botify, Deepcrawl і Sitebulb дозволяють моделювати поведінку мобільного сканера при зверненні до сайту. Screaming Frog також дозволяє переглядати сторінки в режимі «Список» (List), щоб перевірити статус певного списку сторінок, включаючи відображаються мобільні сторінки.
 • Існують аналізатори звітів, які повністю зосереджені на проблемах SEO, такі як Screaming Frog Log Analyzer (для невеликих файлів звітів), Botify і OnCrawl (для великих файлів звітів). Ці інструменти дозволяють легко визначати основні проблеми мобільного оптимізації ресурсу:

5 обовязкових складових технічного SEO-аудиту у 2017 році

2. Індексація JavaScript і відображення вмісту

Три роки тому Google анонсував, що тепер пошукова система може виконувати код JavaScript для кращого розуміння сторінок. Тим не менш, тести JavaScript показали, що все залежить від того, як він реалізований, і від використовуваного фреймворка.

Тому при технічному аудиті сайту безкоштовно важливо слідувати певним практичним прийомам, використовуючи прогресивний підхід до підвищення доступності контенту. А також уникати використання інших підходів. Наприклад, AJAX індексацію, і покладатися на JavaScript тільки, якщо це абсолютно необхідно.

Сьогодні при проведенні SEO — аудиту необхідно визначити, чи залежить сайт від JavaScript при відображенні основного вмісту або навігації. Переконатися, що контент доступний і правильно відображається в Google:

5 обовязкових складових технічного SEO-аудиту у 2017 році

На рівні сторінки можна перевірити поведінку JavaScript і візуалізацію за допомогою функції Fetch as Google в пошуковій консолі Google або з допомогою DevTools від Chrome:

5 обовязкових складових технічного SEO-аудиту у 2017 році

Для перевірки індексації JavaScript на всьому сайті можна використовувати сканери SEO, такі як Sitebulb або Screaming Frog SEO Spider (який підтримує рендеринг JavaScript через налаштування Spider Configuration). На скріншоті, наведеному вище, показано як буде відображатися контент, і заблоковані якісь ресурси. Для великих сайтів можна використовувати Botify, який дозволяє сканувати JavaScript на вимогу.

3. Використання структурованих даних і оптимізація

Еволюція пішла далі разом з запуском і розвитком таких функцій, як розширені сніппети, розширені карти, панелі знань і блоки відповідей. Сьогодні ці елементи включені в значний відсоток результатів пошуку.

Це означає, що залучення більшої кількості кліків і відвідувань за допомогою SEO тепер досягається не тільки за рахунок ранжирування в органічних результатах пошуку, але і за рахунок збільшення привабливості сторінки сайту з допомогою цих елементів SERP:

5 обовязкових складових технічного SEO-аудиту у 2017 році

Важливо зрозуміти, які з популярних і актуальних запитів можуть забезпечити більшу привабливість контенту за допомогою різних функцій SERP. Розуміючи, який контент отримає розширений перегляд в SERP, ви можете оптимізувати його з допомогою структурованих даних і відповідного форматування. Ці можливості можна визначити за допомогою інструментів для підбору ключових слів, таких як SEMrush, Ahrefs і Moz Key Explorer.

Після того, як ви визначите, який контент слід оптимізувати за допомогою структурованих даних, можна використовувати приклади галереї Google в якості точки відліку і перевірити їх реалізацію за допомогою інструменту Structured Data Testing. А також звітів пошукової консолі Google: Structured Data і Rich Cards.

Також при безкоштовному технічному аудиті сайту важливо відстежувати вплив елементів SERP на трафік. Це можна зробити за допомогою Search Analytics з фільтрами Search Appearance і Search Type, а також за допомогою інструментів відстеження рейтингу, наприклад, SEOmonitor:

5 обовязкових складових технічного SEO-аудиту у 2017 році

4. Конфігурація AMP

Технологія AMP стала обов’язковим елементом медіа-сайтів та блогів. Тепер необхідно включати AMP-сторінки в новинну карусель Google. Їм надається перевага в результатах пошуку. Технологія AMP продовжує розвиватися і буде підтримуватися пошукової системи Baidu в Азії.

Багато сайтів взяли AMP внаслідок останніх розробок, тому при проведенні технічного SEO — аудиту необхідно перевірити реалізацію AMP на сайті і переконатися, що він відповідає вимогам Google для відображення в результатах пошуку.

Перевірка всього сайту

Перевірити існування та код стану AMP-сторінок з вибірковим витягом HTML можна з допомогою Screaming Frog, OnPage.org і Botify:

5 обовязкових складових технічного SEO-аудиту у 2017 році

Як показано нижче, багато пошукові краулеры підтримують технічний SEO аудит сайту з звітами, уведомляющими про існування AMP сторінок, як це робить сервіс SEMrush. І навіть перевіряють поширені проблеми реалізації технології, як робить Sitebulb:

5 обовязкових складових технічного SEO-аудиту у 2017 році

Перевірка на рівні сторінок

Також рекомендується вивчити окремі сторінки сайту на предмет коректної реалізації AMP. Потрібно переглянути і найбільш важливі сторінки, і ті, на яких були виявлені помилки при загальній перевірці сайту. Це дасть більше інформації про існуючі проблеми.

Цю перевірку можна виконати на рівні сторінки, протестувавши код за допомогою офіційного сервісу AMP. Також можна використовувати AMP Validator від Chrome.

AMP-сторінки також можуть бути перевірені на рівні сторінки офіційним AMP-валідатором та AMP Test від Google, який також вкаже на будь-які проблеми і продемонструє, як сторінка буде виглядати в результатах мобільного пошуку:

5 обовязкових складових технічного SEO-аудиту у 2017 році

Поточний контроль

Після того, як ви перевірили правильність реалізації AMP та виправили всі помилки, можна перевірити, чи залишилися ще якісь проблеми з допомогою звіту AMP пошукової консолі Google. Крім повідомлень про помилки на AMP-сторінках у звіті також вказується рівень їх «серйозності». Ті помилки, які будуть перешкоджати відображення сторінок в результатах пошуку Google, позначаються як «критичні». При цьому вказується, на якій сторінці виявлена проблема технічного аудиту веб сайту, та зазначається, які необхідно усунути в першу чергу:

5 обовязкових складових технічного SEO-аудиту у 2017 році

Також важливо контролювати видимість AMP-сторінок в результатах пошуку Google, а також їх вплив на трафік і конверсію сайту.

Це можна зробити за допомогою аналізу запитів в пошуковій консолі Google, використовуючи фільтр Search Appearance. Додаткову інформацію можна отримати за допомогою сервісу моніторингу позицій, наприклад, SEOmonitor:

5 обовязкових складових технічного SEO-аудиту у 2017 році

5. Налаштування HTTPS

З середини 2014 року Google використовує HTTPS в якості сигналу ранжирування. Крім цього Google почне позначати сторінки HTTP, які запитують паролі або реквізити банківських карт як «небезпечні», щоб захистити користувачів при перегляді сторінок.

Не дивно, що перехід на HTTPS став першочерговим завданням. Тепер більше 50 відсотків сторінок, що завантажуються в Firefox і Chrome, використовують HTTPS.

При проведенні SEO-аудиту важливо визначити, чи здійснив аналізований сайт перехід на HTTPS з урахуванням передової практики SEO.

Якщо сайт ще не перенесена на HTTPS, необхідно оцінити важливість переходу разом з іншими основними аспектами оптимізації та безпеки:

5 обовязкових складових технічного SEO-аудиту у 2017 році

Ось декілька найважливіших перевірок технічного seo аудит сайту, які необхідно виконати в рамках переходу на HTTPS:

 • Переконайтеся, що можете перенести весь контент і ресурси, включаючи зображення, JS, CSS і так далі, які ви використовуєте на своїх сторінках. Щоб почати використання HTTPS, необхідно буде перевести на нього і піддомени. Інакше ви зіткнетеся з проблемами. Ви будете відображати небезпечний контент через HTTPS сторінки. Будьте обережні, якщо використовуєте прямі посилання, так як зображення може не відображатися через HTTPS;
 • Перед міграцією перевірте мережеву структуру, щоб переконатися, що ви стабільно пов’язуєте, канонизируете, виконуєте 301-редирект і посилаєтеся в атрибуті hreflang і XML карти сайту на вихідні версії кожного URL-адреси, які пізніше будете переносити. Переконайтеся, що можна оновити всі ці параметри, щоб постійно посилатися і зв’язуватися з HTTPS URL-адресами. А також направляти до них 301-редирект після перенесення;
 • Створіть окремі профілі пошукової консолі Google для HTTPS-доменів та піддоменів, щоб контролювати їх активність до, під час і після міграції. Врахуйте, що для HTTPS міграцій не можна використовувати функцію «зміна адреси» Search Console.

5 обовязкових складових технічного SEO-аудиту у 2017 році

Нижче наведені деякі інструменти технічного аудиту сайту, які можуть виявитися корисними в процесі переходу на
HTTPS:

Для реалізації:

 • Якщо потрібна допомога у виборі кращого сертифіката SSL, зайдіть в майстер сертифікатів SSL (The SSL Certificate Wizard);
 • Щоб полегшити реалізацію HTTPS WordPress, використовуйте плагін Really Simple SSL;
 • Щоб отримати правила переадресації для використання в htaccess, використовуйте генератор HTTP to HTTPS Redirect Generator.

Для перевірки і моніторингу:

 • Для відстеження «офіційної» інформації Google про сканування, індексування та доступності в органічному пошуку між доменами HTTP і HTTPS, необхідно використовувати конкретні властивості і налаштування Search Console;
 • Для перевірки SSL і проблем зі змішаним контентом можна використовувати інструменти SSL Shopper, Why No Padlock? і Google Chrome DevTools;
 • Для емуляції роботи Googlebot використовуйте SEO сканери, такі як Screaming Frog, OnPage.org, Botify, Sitebulb, Deepcrawl і SEMrush Site Audit, в якому представлений звіт про реалізацію HTTPS, відображає поширені проблеми;
 • Для перевірки активності прямого сканування роботом Googlebot URL-адрес HTTP і HTTPS, використовуйте аналізатори журналів, такі як Screaming Frog Log Analyzer, Botify або OnCrawl:

5 обовязкових складових технічного SEO-аудиту у 2017 році

Почніть свій аудит!

Сподіваюся, що розглянуті в цій статті поради та інструменти допоможуть вам визначити пріоритети і здійснити свій власний технічний SEO аудит сайту.

Переклад статті «5 must-do technical SEO audit items in 2017» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.