Помилка№2: автоматична реєстрація – шлях до багатства.

Всім нам хочеться знайти чарівну програму або сайт, де буде достатньо ввести адресу, і на Ваш сайт тут же хлинуть мільйони відвідувачів з пошукових систем. Такі сайти дійсно пропонують свої послуги з реєстрації вашого сайту відразу в 3500 пошукових системах. Більш того, вже через кілька годин після натискання чарівної кнопки Вам почнуть приходити сотні радують око листів типу «Thank you for submitting to joe’s FFA Site». Більшість подобых сайтів переслідують одну мету — отримати Ваш email, щоб згодом завалити Вас спамом. Навіть якщо Вам справді вдасться розмістити свій сайт на декількох пошукових системах, ці компанії зазвичай нічого не роблять для оптимізації Вашої позиції. Швидше за все, Ви з’явитеся на який-небудь 25-ій сторінці результатів пошуку, і реальні відвідувачі просто до Вас ніколи не дійдуть.

Помилка№3: Мета Tags вирішать всі мої проблеми.

Існує безліч керівництв щодо створення досконалих meta tags, щоб поиковые системи могли знайти Вас. Але вони замовчують про те, що більшість пошукачів тепер навіть не читають meta tags. Ті ж, які читають, часто не надають їм великого значення при визначенні позиції сторінки.
Часто говорять, що достатньо просто включити ключові слова в title і meta tags створити сайт з якісним змістом — і пошуковики налетять на нього і відразу розмістять на перших позиціях. Звичайно, title tags і якісний контент важливі. Але не обманюйте себе тим, що це — єдине, що Вам потрібно зробити, щоб Вас знайшов в мережі.

Помилка №4: вірити, що Doorways не дієві і з-за них Ваш сайт можуть заборонити.

З приводу спеціально підготовлених для індексування пошуковими системами вхідних сторінок (doorway pages) було сказано стільки поганого, що багато експертів почали вживати терміни informational pages, spotlight pages, gateways. Але вони всі цим ускладнюють. Справа в тому, що будь-яка сторінка сайту, яка має хорошу позицію, функціонує як вхід, тобто як «doorway page». Багато хто помилково вважають, що всі потрапляють на сайт через home page. Провівши пошук на Google, AltaVista, Ви переконаєтеся, що далеко не завжди результат поика призводить Вас на головну сторінку. До того ж, кожна пошукова система визначає позицію (релевантність) сторінки по-різному.
До того ж, кожна пошукова система має сторінки по-різному.
Отже, у вас може бути сторінка X 400 словами. Ця сторінка може мати хороший рейтинг в одній пошуковій системі, яку влаштовують ці 400 слів, але для іншої пошукової системи, яка вимагає 800 слів, рейтинг не буде високим.

Помилка №5: Реєстрація до встановлення зовнішніх лінків.

У нас є клієнти, які використовують програму WebPosition gold’s (програма для комплексного аналізу і рекомендацій з приводу вашого сайту) і досягають високих результатів, дотримуючись отриманими рекомендаціями. Однак інші, які створюють новий сайт, не можуть його проіндексувати в пошукових системах. Або якщо вони змогли його проіндексувати, то вони не можуть втриматися там більше 2-3 тижнів.Існують багато помилок, які призводять до цього, але одна з них – відсутність зв’язків з іншими сайтами до реєстрації. Зокрема деякі пошукові системи (такі, як HotBot) викидають сторінки з системи, якщо не знаходять посилань на сайт з інших доменів (якщо інші домени не посилаються на ваш сайт Google просто заявляє, що не буде індексувати сайт, якщо у нього немає принаймні одного зовнішнього лінка, що вказує на цей сайт.Іноді достатньо посилання з одного з великих катологов, таких, як Open Directory, LookSmart, або Yahoo.
Проте ви можете спробувати зареєструвати ваш URL на іншому сайті, та потім зареєструвати цей сайт в пошуковій системі, і дозволити пошукової системи знайти ваш сайт самостійно, через цей вторинний адресу, це може підняти ваш індекс у рейтингу більше, ніж якщо б ви безпосередньо ви реєстрували ваш сайт. Недолік такого підходу – це може зайняти більше часу для індексації.Якщо ви поспішаєте, ви можете зарегестрировать другий домен, і в тексті другого сайту вказати перехресні посилання на ваш основний сайт з вторинного і навпаки. Бажано, щоб вторинний сайт розташовувався на іншому хостингу, і також контент повинен хоча б незначно відрізнятися, що створилася ілюзія того, що це два різних сайту.