У кожній області існують свої міфи, кожна сфера діяльності овіяна певною таємницею, в наслідок якої з’являються міфи. Я спробував описати 5 найбільш поширених на мій погляд міфів про Web програмуванні.

Міф №1. C++/Pascal рулять світом.

Багато хто думає що, тільки такі гіганти програмування як Страуструп можуть створити ідеальний мову. Ні, насправді дійсно на C можна написати все, що тільки можна реалізувати у вигляді логічного ланцюжка дій, але(!): зверну вашу увагу на слово «написати». Тобто написати можна, але от скільки це потребуватиме зусиль, яка буде ціна вибору на користь «ідеальної» мови. Візьмемо, наприклад PHP. Всі знають (ну тепер точно все), що інтерпретатор PHP написати на C. Що з цього випливає? А те, що для того що б писати скрипти для web C так само легко і швидко, потрібно буде написати аналог PHP. Вся справа в задачі і «собівартості» її виконання.

Міф №2. Web програміст ніколи не напише «нічого серйозного».

Під «серйозною» зазвичай розуміється масштабний проект, який забирає купу часу, нервів, але приносить таки «гідне» винагороду. ОК, от аналогія з життя. Капуста на ринку коштує N, в магазині ця ж капуста коштує 1,25 N, в супермаркеті premium класу ця ж капуста коштує 5N, а на базарі на рубльовці ця ж капуста коштує 1000N. І що, хто тут рубає капусту (пише щось серйозне)? Так от, імхо, питання не в тому, як виростити капусту (написати програму), а як її продати, а це вже питання з області маркетингу та програмування (хоч на PHP, хоч на C/Pascal) тут взагалі не причому.

Міф №3. Краще починати навчання зі «складних» мов.

Частково, так. От тільки, як завжди завіса таємниці, внесла корективи трактування цієї фрази. Дійсно що б зрозуміти суть ази програмування (типи даних, посилання, основи ООП) краще починати вивчати ту мову де ці самі ази реалізовані найкраще, але(!): Зазвичай фраза «Краще починати навчання зі «складних» мов» вживається в тому контексті, що припустимо людина яка вивчила PHP не зможе перейти припустимо на C. Повторюся PHP написаний на C і успадкував дуже багато від прорадителя. Значить PHP схожий на C, рівно стільки ж скільки C схожий на PHP. Чому хтось не зможе перейти від простого до складного, від складного до простого цей же самий чоловік зможе. Тобто не вивчаючи PHP ви здатні вивчити C, а ось освоївши PHP ви відразу ж, за помахом чарівної палички, втрачають властивість «можу вивчити C». Маячня!

Міф №4. Пиши з нуля.

Цей міф часто виникає сам по собі в головах начинах кодерів. «Ах, скільки коду, як довго з ним розбиратися»: «краще я напишу свій аналог, в якому буде присутній тільки «те, що мені потрібно»». Чому це міф? По-перше, якщо складно зрозуміти, чужий код, то це ще не означає що він поганий. По-друге, складаємо список того, що потрібно», порівнюємо з тим, що є і забиваємо на «пиши з нуля». Краще писати надбудови, наприклад, управліннями обміну посиланнями між 10 (100,1000 потрібне підкреслити) форумів, модулі до всяких CMS нарешті. Інша справа, якщо кодити щось унікальне за своєю природою, але 99,99% випадках фраза «пиши з нуля» вживається через небажання розбиратися в чужому коді і вчитися в цілому. Психологічний питання, імхо. Звичайно, можна кодити з нуля для закріплення пройденого матеріалу», але знову ж таки це вкладається в ті самі 0,001%.

Міф №5. Все вже написано.

Ось тільки не треба опускати руки! Насправді написано настільки мало, що аж [censored]! Інша справа, якщо в процесі навчання (практики) кодинга, виникає ситуація коли не знаходиться завдання до якої варто «докласти руки». І ось тут в гру вступають «срулі». У них все написано, все зроблено, всі місця зайняті: пора піти і застрелиться. Що тут можна сказати. Люди, це не програмування придумає завдання для життя, а життя дає пишу (шматочок хлібця і чашку і ікрою) програмісту. Не там шукаєте ідеї. Дійсно, накодить що-нитка дуже важко, а от наприклад накодить парсер, новинного сайту складніше, ще складніше удосконалити його і зробити настроювані уведомленения по e-mail, icq і sms. Ще складніше написати систему відстеження копій тексту з сайту (мало хто «чисто випадково» забув поставити посилання на вас). Та багато чого можна зробити.

Замість висновку скажу, що багато міфи це насправді проста підміна понять, або якісь психологічні бар’єри. Ніхто не може вирішити за вас, що краще, що правда, і що робити.