За останні пару років в SEO багато чого змінилося. Але один аспект залишається незмінним – аналіз посилальної маси сайту. Раніше ваш сайт ранжировался за кількістю отриманих зворотних посилань, але в 2015 році кількісний фактор перетворився на якісний.

У минулому році оновлення алгоритмів Google Penguin знищило всю мережу особистих блогів, знецінивши низькоякісні посилання. Сьогодні ми розповімо про декілька онлайн-інструменти для оцінки якості зворотних посилань, за допомогою яких також можна дізнатися точну кількість зібраних беклінків:

Для чого потрібні ці інструменти

Коли який-небудь ресурс посилається на ваш сайт, це називається зворотнім посиланням. Зворотні посилання вважалися одним з найбільш значущих сигналів ранжирування. Вони позитивно впливають на ранжирування за ключовими словами. Але з часом, Google зменшила цінність зворотних посилань і додала ще кілька сигналів, що впливають на позиції сайту в пошуковій видачі.

Як правило, беклінків поділяються на дві категорії: посилання Dofollow і no follow. Коли мова йде про посилальної маси, ми фокусуємося на отримання посилань типу dofollow. Велика кількість беклінків сприяє поліпшенню ранжирування сторінок, а також допомагає отримати більш високий рейтинг Moz.

Нижче представлено кілька онлайн-інструментів для перевірки зворотних посилань. Деякі з них пропонують більш розгорнутий звіт, в той час як інші показують лише кількість зворотних посилань. Але ні на одному з них вам не доведеться реєструватися, що значно прискорює процес.

SEMRUSH: найпопулярніший, з великим функціоналом

Інструмент, яким я користуюся вже майже два роки. І при цьому даний сервіс регулярно додає нові функції, що в цілому робить Semrush зручним SEO-інструментом.

Якщо він вам здасться корисним, то придбати його можна за $149. У розпорядженні SEMRUSH постійно поповнювана база даних, яка дозволяє досконально перевірити стан посилальної маси:

5 кращих інструментів для перевірки зворотних посилань

Подивіться, як у звіті Domain Overview показані такі деталі, як зони TDL, з яких на ваш сайт посилаються найбільше. Тут також доступна інформація по країнах, з яких приходить найбільше посилань.

SEMRUSH можна використовувати для оцінки зворотних посилань на ваш сайт, так і на сайти конкурентів. Крім цього тут є інструмент для порівняння зворотних посилань на ваш домен, і можливість отримати з його допомогою розгорнутий звіт:

5 кращих інструментів для перевірки зворотних посилань

AHrefs

5 кращих інструментів для перевірки зворотних посилань

З AHrefs я познайомився зовсім недавно, але вирішив, що про це інструменті точно варто згадати. Це платний сервіс перевірки зворотних посилань і посилальної маси сайту. Але якщо зареєструвати безкоштовний акаунт, то можна проводити повноцінний аналіз беклінків разом з анкорными текстами.

Якщо вас застало зненацька оновлення Penguin, то цей інструмент точно допоміг би вам врятувати свій сайт, так як він дозволяє отримати детальну інформацію про посиланнях і анкорных текстах, що ведуть на ваш сайт:

5 кращих інструментів для перевірки зворотних посилань

OpenLinkProfiler

5 кращих інструментів для перевірки зворотних посилань

Це повністю безкоштовний інструмент, який дозволяє перевіряти найсвіжіші зворотні посилання (і всі інші), що ведуть на ваш сайт. Крім цього ви зможете експортувати 1000 найсвіжіших посилань .csv-документ. Це один з кращих безкоштовних сервісів, доступних на сьогоднішній день.

BuzzSumo

5 кращих інструментів для перевірки зворотних посилань

Один з моїх улюблених інструментів для тематичного маркетингу, який представлений як у безкоштовній, так і в професійній версії. Версія PRO оснащена додатковим функціоналом, що дозволяє здійснювати перевірку посилальної маси. Крім цього реалізована можливість експортувати існуючі посилання .csv і Excel формат.

BackLinkWatch: безкоштовно, але точність кульгає

Один з найбільш популярних інструментів для перевірки зворотних посилань. Але дещо в BacklinkWatch мені не подобається — спливаючі вікна. Сервіс дозволяє отримати розгорнутий звіт про зворотніх посилань, що ведуть на сайт:

5 кращих інструментів для перевірки зворотних посилань

Open Site Explorer

Open Site Explorer вважається найстарішим і популярним. Якщо вам потрібно порівняти зворотні посилання декількох сайтів, то обов’язково спробуйте його. Цей інструмент найкраще працює при наявності платного аккаунта в SEOMOZ. Але і безкоштовна версія дозволяє отримати досить докладний звіт про зворотніх посилань:

5 кращих інструментів для перевірки зворотних посилань

У сьогоднішній статті я розглянув найшвидші і найпопулярніші сервіси для аналізу посилальної маси. Якщо у вас на прикметі є інші інструменти, то поділіться ними в коментарях!

Переклад статті «5 Best Free & Paid Online Backlink Checker Tools» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.