Одним з етапів реєстрації домену є надання точної контактної інформації. Ця інформація відома як історія WHOIS, яка публікується в інтернеті публічному доступі.

Деякі власники доменів платять додаткові гроші, щоб пройти приватну реєстрацію, наприклад, з допомогою Domains By Proxy, Domain Privacy Privacy Protect або WhoisGuard, які приховують особисту інформацію від публічного поширення.

Інші просто надають фальшиві дані або копіюють загальну інформацію про приватне реєстрації і використовують її у своєму профілі:

Надання підробленої інформації WHOIS може призвести до втрати доменного імені, якщо про це буде повідомлено в ICANN.

Якщо потрібно зв’язатися з поточним або попереднім власником доменного імені, це можна зробити, переглянувши інформацію WHOIS за минулі періоди часу. Існує ймовірність, що при реєстрації домену власник зазначив достовірні контактні дані. Нижче представлені чотири онлайн-сервісу, які допоможуть виконувати пошук хронологічних записів WHOIS домену.

1. DomainTools

DomainTools пропонує ряд високоякісних онлайн-інструментів, які корисні при дослідженні домену. Одним з них є Whois History, який дозволяє переглянути хронологічні дані про WHOIS домену.

На жаль, функція Whois History доступна тільки для підписки Professional, вартість якої становить 49,95 доларів в місяць. Але можна зареєструвати 7-денну пробну обліковий запис, вартість якої складає 1 долар, і використовувати пошук історії WHOIS по 100 доменам. За умови, що ви скасуєте пробну обліковий запис професійного учасника протягом 7 днів, списання з вашої банківської картки проводитися не буде:

4 онлайн-сервісу для пошуку архівної інформації про WHOIS домену

Неавторизовані користувачі можуть побачити тільки загальну статистику історії WHOIS по домену, таку як кількість записів, знайдених імені домену, кількість істотних змін і процентний склад даних про власника. Для учасників з підпискою Professional надається доступ до всіх записів історії WHOIS:

4 онлайн-сервісу для пошуку архівної інформації про WHOIS домену

Як видно з наведеного вище звіту, він відображає дані WHOIS за 2007 рік, що містять інформацію про власника домену. Іконка «private», розташована поряд з датою, корисна для швидкого визначення того, чи є стара інформація WHOIS записом із захистом конфіденційності. Тому ви можете пропустити перегляд цього запису.

2. REG.COM

REG.COM є російським реєстратором доменних імен. Він надає сервіс пошуку історії WHOIS, який можна знайти в розділі веб-інструментів. На відміну від DomainTools, REG.COM не надає загальну статистику історії домену до покупки. Один історії запит WHOIS домену буде коштувати 165 рублів, що становить близько 2,80$. Після успішної оплати увійдіть у систему, натисніть на вкладку «Всі», розташовану в правому верхньому кутку, і виберіть «Моя історія WHOIS»:

4 онлайн-сервісу для пошуку архівної інформації про WHOIS домену

Можна натиснути на «Показати результат», щоб відкрити історію WHOIS домену в новій вкладці. А також кнопку «Електронна пошта», щоб відправити звіт на вашу адресу електронної пошти. З тесту ми бачимо, що результат історії WHOIS від REG.COM простий, без будь-яких фільтрів або тимчасової шкали:

4 онлайн-сервісу для пошуку архівної інформації про WHOIS домену

Також ми виявили, що REG.COM пропонує більше результатів історії, ніж DomainTools. Але після вивчення результатів та їх порівняння з DomainTools виявилося, що записи історії WHOIS від REG.COM – це ті ж самі записи з DomainTools. А що стосується додаткових записів в REG.COMвони просто є дублирующейся інформацією наступної більш ранньої або пізньої запису.

Ми вважаємо, що записи історії WHOIS в REG.COM витягуються з DomainTools, а потім вони додають ще кілька дублюючих записів, щоб їх результати не виглядали так само, як в DomainTools.

3. DomainHistory.net

Це сайт пропонує інформацію про домен, яка включає в себе поточні/минулі дані WHOIS і електронну пошту/реєстратора/IP. Все, що потрібно зробити, це ввести ім’я домену та натиснути кнопку «Пошук». Хронологічні дані WHOIS відображаються на сторінці результатів, можна безпосередньо перейти до конкретної записи:

4 онлайн-сервісу для пошуку архівної інформації про WHOIS домену

DomainHistory.net пропонує професійне членство, вартість якого становить 29,99 доларів в місяць. Перші 30 днів безкоштовні для отримання необмеженої кількості звітів про WHOIS.

4. WhoisMind

Ймовірно, WhoisMind є єдиним сервісом, який надає дані про історію WHOIS безкоштовно. Всі інші онлайн-інструменти також безкоштовні і не вимагають реєстрації або передплати. Щоб отримати архівну інформацію WHOIS, введіть ім’я домену і натисніть кнопку «whois». Потім перейдіть на вкладку «Whois History», щоб відкрити доступну інформацію:

4 онлайн-сервісу для пошуку архівної інформації про WHOIS домену

При відстеженні та архівування старої інформації WHOIS домену потрібні великі потужності, і це потрібно робити протягом багатьох років. Ось чому більшість сервісів WHOIS беруть гроші за цю інформацію.

Оскільки WhoisMind є безкоштовним, ми припускаємо, що він не володіє великою базою архівованих даних. Пошук найбільш популярних доменів, таких як Google.com і Facebook.com, дає більше 10 результатів історії WHOIS, починаючи з 2012 року.

Переклад статті «4 Online Services to Find Old Domain Whois History Information» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.