В наш час глобальна мережа набрала дуже велику популярність, тому новачків з кожним днем стає все більше і більше. Природно у них з’являються нові проблеми, при використанні мережі. Тому зараз ми поговоримо про те, що таке 301 редирект.

Що таке 301 редирект?

301 редирект або 301 Permanent Redirect – це постійна переадресація одного URL-адреси на інший. Саме слово «редирект» дослівно перекладається з англійської як «перенаправлення».

Фактично це відповідь сервера на запит до нього, і відповідь цей має код 301, говорить про те, що адреса запиту був змінений назавжди. Результатом всіх цих дивних для новачка маніпуляцій стає те, що ми повинні побачити в браузері якийсь інший кінцевий адресу.

Знаходиться і прописується він у файлі .htaccess, який розташований в кореневій папці вашого сайту.

Якщо докласти максимум зусиль — 301 перенаправленням можливо вирішити широке коло проблем з оптимізацією, і глобально поліпшити конверсію сайту. Відповідно, як зробити редирект на інший сайт треба знати будь-якого SEO фахівця і веб-майстру.

Головне в цій справі — не забутися і не наробити зайвого, а також пам’ятати про те, що перед кожним додаванням нових редиректів необхідно робити бекап файлу .htaccess.

Навіщо потрібен 301 редирект і в яких випадках його використовують?

301 редирект — досить універсальний інструмент для будь-якого оптимізатора. Він дозволяє здійснити перенесення посилального наповнення однієї сторінки на іншу. Найчастіше роблять редирект на інший сайт при переїзді на інший домен, з’єднанні дублів інтернет сторінок або перенаправлення з «www» на «без www» і навпаки.

301 редирект від А до Я – путівник для новачків

Хочеться зауважити, що використання приставки «www» у назві сайту вже давно застаріло, але іноді все ж зустрічається. При створенні сайту, зрозуміло, можна зазначити назву «без www», але бувають випадки, коли сайт дістається «у спадок». Ось саме для таких випадків і існує редирект, здатний змінити URL-адресу.

301 редирект здатний передати:

  • індекс цитування;
  • всі посилальне наповнення.

301 редирект не здатний передати:

  • вік сайту;
  • якісь фільтри або санкції;
  • присутність в каталогах.

До всього іншого, можливий варіант, коли редирект виступає способом додавання в кінці посилання косою риси — слешу. Тобто «http://site.com/news» за допомогою редіректу змінюють на «http://site.com/news/».

Узагальнюючи, 301 редирект необхідний, як для користувачів, так і для пошукових роботів. Він дозволяє і тим, і іншим розпізнати, що з’явився новий сайт, домен або сторінка, а так само миттєво переадресовує їх туди.

Крім усього іншого 301 редирект досить часто використовується в SEO, так як дозволяє показати пошуковим роботом, що сторінка переадресується назавжди. Ну і, звичайно, 301 редирект дозволяє без праці перенести позиції старих сторінок на нові.

Як налаштувати 301 редирект?

Рішень цієї задачі насправді безліч, все залежить від того, якими технічними характеристиками володіє хостинг вашого сайту. Зараз ми наведемо кілька найбільш простих варіантів, як зробити 301 редирект.

Запам’ятайте, що всі операції проводиться у файлі .htaccess або httpd.conf (для сервера Apache).

Варіант 301 редіректу для переадресації на інший домен:

301 редирект від А до Я – путівник для новачків
Redirect 301 / http://www.site.com/index.htm

У даному прикладі всі сторінки сайту будуть перенаправлені на інший.

301 редирект для однієї сторінки виглядає так:

Redirect 301 /site1/page1.htm http://www.site2.com/page2.htm

В якості останнього прикладу наведемо наступне:

Redirect permanent /test http://www.test.com/
Redirect permanent / http://enter.test.com/

Видно, що при попаданні користувача або пошукового робота в директорію test він автоматично перенаправляється на «www.test.com», всі інші перейдуть на «enter.test.com».

Можна, звичайно, використовувати готовий скрипт редиректа, яких повно в мережі. Однак для успішності даної операції необхідно щоб на хостингу були включені модулі «mod_alias».

301 редирект від А до Я – путівник для новачків

Головним недоліком цього прикладу є те, що всі інтернет адреси, які потрібно переадресувати, перераховуються один за іншим, тобто кожен окремо.

Як перевірити чи працює 301 редирект?

Найпоширеніші помилки, при яких 301 редирект відмовляється працювати правильно – це наявність інших редиректів, що заважають роботі.

Після того як ви налаштували 301 редирект необхідно перевірити його на працездатність. Для цього потрібно зайти не тільки головну, але й інші сторінки сайту.

Переходячи до практики, давайте розглянемо як перевірити 301 редирект.

Наприклад, відвідувач вводить в адресному рядку браузера посилання «http://primer.com/index.php» і натиснути «enter». Браузер здійснює HTTP-запит і надсилає його серверу, який повертає HTTP-відповідь.

При встановленому редірект, в полі «Location» буде прописаний інший адресу сторінки, наприклад: «http://primer.com/surprize.php», куди і відбудеться переадресація.

Існує багато сервісів і плагінів, що дозволяють перевірити працездатність редіректу.

301 редирект від А до Я – путівник для новачків

Наприклад, HttpFox – відмінний плагін для стеження за http-заголовків.

Плагін HttpFox для браузера Mozilla Firefox порядково фіксує завантаження сторінки, що дозволяє відстежувати зв’язки редиректів, а так само порядок і швидкість завантаження інтернет сторінок.

Сподіваємося, що ця стаття допомогла вам зробити редирект на нові сторінки сайту без яких-небудь проблем.

Удачі Вам!