Якщо ви не в курсі, що таке шорткоди WordPress, то уточню, що це коди, які дозволяють створювати різні креативні речі з допомогою скриптів і коду. Щоб вам не доводилося вставляти в свої пости і сторінки громіздкі і безглузді коди, вони стиснуті всього в один рядок-шорткод.

Якщо коротко, то шорткод, як правило, використовується для швидкого виклику довгого сценарію або фрагмента коду. Незважаючи на те, що WordPress має свій власний набір шорткодов, які можна використовувати в записах і сторінках вашого блогу, крім них існує велика кількість шорткодов, які пропонують майже безмежні можливості.

Шорткоди можна вставляти в тему блогу вручну або через плагін. Проблема полягає тільки в тому, щоб знайти серед величезної їх кількості саме той, який підійде вам.

Не хвилюйтеся, у цій статті ми представимо 10 плагінів для WordPress, які додають в ваш блог функціональний шорткод, а також 10 кодів, які можна додати самостійно.

Плагіни WordPress

Ось деякі з плагінів, які дозволяють застосовувати або налаштовувати шорткоди WordPress. У відповідних випадках пропонується альтернативний плагін, який робить майже те ж саме.

1. Shortcode

Простий плагін, який додає кілька корисних шорткодов, призначених для відображення кількісних характеристик вашого блогу:

[ postcountbr ] — відображає загальна кількість опублікованих в блозі записів;
[ catcountbr ] — відображає загальну кількість категорій, які містять одну або більше запис;
[ tagcountbr ] — відображає загальну кількість тегів, що містяться в одній або більше запису;
[ totalwords ] — відображає загальну кількість слів в опублікованих записах;
[ commentcount ] — відображає загальне число схвалених коментарів;
[ PageCount ] — відображає загальну кількість надрукованих сторінок.

2. WordPress Shortcodes

Цей плагін включає в себе більше 20 шорткодов WordPress і простий редактор шорткодов.

Ви можете використовувати його для додавання в свій блог таких крутих елементів, як:

 • SEO-ready вкладки, кнопки;
 • Картки авторів;
 • Вікна повідомлень;
 • Смарт-посилання;
 • Розділи;
 • Списки і т. д.

Ви можете об’єднувати кілька вбудованих шорткодов, щоб створювати такі унікальні елементи, як список кнопок або посилань.

Інші варіанти: Існує два аналогічних плагіна J Shortcodes і Arconix Shortcodes — які також включають в себе набір корисних шорткодов. Наприклад, для створення контенту та інформаційних панелей, кнопок, вкладок, що випадають панелей, перемикачів і багато чого іншого.

3. Post Content Shortcodes

Цей плагін додає в блозі два шорткода:

[post-content] — дозволяє відображати вміст одиночної запису або сторінки, всередині іншого запису або сторінки. Ви повинні використовувати шорткоде аргумент, щоб вказати ID посту. Ви також можете використовувати аргументи, щоб відображати характерне зображення, фрагмент запису і заголовок поста;

[post-list] — відображає список записів всередині іншого запису. Цей шорткод також підтримує додаткові аргументи для налаштування списків: опції впорядкування елементів, типи/статуси повідомлень, виведення зображень і т. д. Ви навіть можете підтягти список записів з іншого блогу, додавши ID блогу в якості аргументу в шорткод.

4. Shortcoder

Плагін Shortcoder дозволяє створювати користувальницькі шорткоди через візуальний редактор. Ви також можете зберігати часто використовувані тексти, HTML і фрагменти JavaScript.

Плагін має вбудовану кнопку TinyMCE, яку можна використовувати в редакторі блогу, щоб вставляти шорткоди. Це дозволить вам додавати свої власні шорткоди:

20 шорткодов і плагінів WordPress, які ви можливо захочете спробувати

Інші варіанти: Якщо ви шукаєте щось подібне, спробуйте плагін Shortcode Manager, який дозволяє створювати, управляти, імпортувати і експортувати шорткоди.

5. Hide Broken Shortcodes

Іноді, ви можете вимкнути шорткод, випадково залишивши частину його функціоналу. Замість того, щоб перебирати кожну сторінку або запис, щоб видалити «биті» шорткоди, простіше буде приховати їх. Даний плагін допоможе вам це зробити.

Інші варіанти: Hide Unwanted Shortcodes аналогічний плагін, який робить «биті» шорткоди недоступними для перегляду на сайті. Після цього ви можете відредагувати шорткод на сторінці налаштувань плагіна.

6. Column Shortcodes

Якщо вам потрібен простий спосіб створення стовпців всередині ваших повідомлень і сторінок — це ідеальний шорткод-плагін. Просто виберіть потрібну ширину стовпця з спливаючого вікна плагіна, і він буде доданий редактор повідомлення.

На вибір пропонується 10 розмірів стовпців: від однієї шостої до всієї ширини сторінки. Ви також можете налаштувати заповнення кожного окремого стовпця:

20 шорткодов і плагінів WordPress, які ви можливо захочете спробувати

7. Metaphor Shortcodes

Якщо ви хочете використовувати для ваших повідомлень і сторінок адаптивну сітку стовпців, спробуйте плагін Metaphor Shortcodes. З його допомогою ви можете встановити певні параметри стовпців: такі як інтервал, початок, кінець і класи.

Цей плагін також підтримує кілька інших зручних шорткодов, в тому числі:

 • Post Block Shortcode — відображає назву та витяг з будь-якого типу повідомлень в будь-якому місці вашого блогу;
 • Post Slider Shortcode — створює горизонтальний слайдер для будь-якого типу повідомлень і виводить його вміст блогу;
 • Pricing Table Shortcode — створює різні типи таблиць прайсів для відображення вмісту вашого блогу.

8. ShortCodes UI

ShortCodes UI це ще один плагін для створення шорткодов, які використовують власні кнопки TinyMCE і Quicktag. Ви можете легко вставляти шорткоди на ваші повідомлення та сторінки через візуальний і HTML-редактори.

Даний плагін відмінно підходить для новачків, які погано знайомі з кодами, для них призначені навчальні відеоуроки. Ті, хто знає про коди трохи більше, мабуть, оцінять кольорову розмітку синтаксису в редакторі коду.

Є також функція імпорту / експорту, за допомогою якої ви можете перемістити ваші шорткоди з одного сайту на інший і навіть поділитися з друзями.

Інші варіанти: My Shortcodes — це аналогічний плагін з красивим інтерфейсом, який дозволяє створювати власні шорткоди.

В адміністративній панелі плагіна, ви можете керувати, редагувати, вмикати / вимикати, а також експортувати елементи і шорткоди. Інтерактивний перегляд дозволяє побачити, як виглядає ваш шорткод ще до його додавання в запис або на сторінку.

20 шорткодов і плагінів WordPress, які ви можливо захочете спробувати

9. Last Updated Shortcode

Це дуже простий плагін, який дозволяє додати шорткод [ LastUpdated ] у ваші записи і сторінки. Дана функція буде відображати дату і / або час останнього оновлення.

Є також опції для зміни формату відображення дати / часу.

10. Geoportail Shortcode

Цей плагін додає за допомогою шорткода карту Geoportail в ваші повідомлення, і сторінки. Після цього ви можете задати розмір карти, масштаб, місце розташування (широту і довготу), розмір (звичайний, міні), територію, шари і багато іншого.

Карта підтримує геотеги (які можна підключити через плагін Геолокації), щоб в блозі відображалося місце написання публікації ваших повідомлень.

Плагін також включає в себе шорткод-білдер, для налаштування шорткода карти, а також функцію попереднього перегляду, за допомогою якої ви зможете переглянути вашу карту, перш ніж публікувати її.

20 шорткодов і плагінів WordPress, які ви можливо захочете спробувати

Шорткоди

Існують також прості шорткоди, які можна використовувати в блозі — без необхідності встановлювати їх через плагін.

Для кожного шорткода ми надамо вам:

 • Тіло шорткода — довгий шматок коду, який повинен бути вставлений в файл функцій теми functions.php) вашого блогу, вставка здійснюється через «Редактор», доступний в панелі інструментів WordPress (Дизайн > Редактор);
 • Шорткод, який може бути розміщений в будь-якому місці вашої запису або сторінки, через нього підключається функціонал.

Для деяких шорткодов, можливо, буде потрібно додаткове налаштування (наприклад, додавання вашого особистого коду Google AdSense), так що деякі знання про редагуванні кодів вам знадобляться.

Інші шорткоди можуть мати додаткові параметри, які ви можете додати: наприклад, ширина і висота. Дізнатися більше ви можете, натиснувши на посилання для кожного шорткода.

Insert AdSense Оголошення

Вставляє блок оголошення Google AdSense в тому місці вашого контенту, де вам потрібно.

Шорткод: [adsense]

Код:

function adsense_shortcode( $atts ) {
extract(shortcode_atts(array(
‘format’ => ‘1’,
), $atts));
switch ($format) {
case 1 :
$ad =’
‘;
break;
}
return $ad;
}
add_shortcode(‘adsense’, ‘adsense_shortcode’);

Show Related Posts

Виводить список схожих записів вище або нижче вмісту сторінки.

Шорткод: [related_posts]

Код:

function related_posts_shortcode( $atts ) {
extract(shortcode_atts(array(
‘limit’ => ‘5’,
), $atts));
global $wpdb, $post, $table_prefix;
if ($post->ID) {
$retval = ‘

  ‘;
  // Get tags
  $tags = wp_get_post_tags($post->ID);
  $tagsarray = array();
  foreach ($tags as $tag) {
  $tagsarray[] = $tag->term_id;
  }
  $tagslist = implode(‘,’, $tagsarray);
  // Do the query
  $q = «SELECT p.*, count(tr.object_id) as count
  FROM $wpdb->term_taxonomy AS tt, $wpdb->term_relationships AS tr, $wpdb->posts AS p WHERE tt.taxonomy =’post_tag’ AND tt.term_taxonomy_id = tr.term_taxonomy_id AND tr.object_id = p.ID AND tt.term_id IN ($tagslist) AND p.ID != $post->ID
  AND p.post_status = ‘publish’
  AND p.post_date_gmt get_results($q);
  if ( $related ) {
  foreach($related as $r) {
  $retval .= ‘

 • post_title).'» href=»‘.get_permalink($r->ID).'»>’.wptexturize($r->post_title).’
 • ‘;
  } else {
  $retval .= ‘

 • No related posts found
 • ‘;
  }
  $retval .= ‘

‘;
return $retval;
}
return;
}
add_shortcode(‘related_posts’, ‘related_posts_shortcode’);

Insert PayPal Donation Link

Додає кнопку PayPal, за допомогою якої користувачі можуть зручно для себе зробити пожертву.

Шорткод: [donate]

Код:

function donate_shortcode( $atts, $content = null) {
global $post;extract(shortcode_atts(array(
‘account’ => ‘your-paypal-email-address’,
‘for’ => $post->post_title,
‘onHover’ => «,
), $atts));
if(emptyempty($content)) $content=’Make A Donation’;
return «.$content.»;
}
add_shortcode(‘donate’, ‘donate_shortcode’);

Display A Google Map

Додає Google Map в будь-якому місці вашої запису.

Шорткод: [googlemap src=»google_map_url»]

Код:

function rockable_googlemap($atts, $content = null) {
extract(shortcode_atts(array(
«width» => ‘940’,
«height» => ‘300’,
«src» =>»
), $atts));
return’

‘;
}
add_shortcode(«googlemap», «rockable_googlemap»);

External Display Files

Вставляє додаткові файли, такі як текст і зображення, в ваші повідомлення.

Шорткод: [show_file file=»http://www.test.com/test.html»]

Код:

function show_file_func( $atts ) {
extract( shortcode_atts( array(
‘file’ =>»
), $atts ) );
if ($file!=»)
return @file_get_contents($file);
}
add_shortcode( ‘show_file’, ‘show_file_func’ );

Add Form A Login

Додає форму авторизації ваші записи і сторінки, не тільки в сайдбарі.

Шорткод: [devpress-login-form]

Код:

function devpress_login_form_shortcode() {
if ( is_user_logged_in() )
return «;
return wp_login_form( array( ‘echo’ => true ) );
}
function devpress_add_shortcodes() {
add_shortcode( ‘devpress-login-form’, ‘devpress_login_form_shortcode’ );
}
add_action( ‘init’, ‘devpress_add_shortcodes’ );

Display Private Notes

Додає приватні позначки у свої записи або сторінки, вони будуть видні тільки адміністратору.

Шорткод: [note]Your Note Here[/note]

Код:

add_shortcode( ‘note’, ‘sc_note’ );
function sc_note( $atts, $content = null ) {
if ( current_user_can( ‘publish_posts’ ) )
return’
‘.$content.’
‘;
return «;
}

Registered Users Only Content

Додає контент, який зможуть бачити тільки зареєстровані користувачі.

Шорткод: [member]For Registered Users Only[/member]

Код:

add_shortcode( ‘member’, ‘member_check_shortcode’ );
function member_check_shortcode( $atts, $content = null ) {
if ( is_user_logged_in() && !is_null( $content ) && !is_feed() )
return $content;
return «;
}

Embed YouTube Videos

Шорткод дозволяє вставляти не тільки відео з YouTube, але і може бути використаний для вставки інших мультимедійних матеріалів, таких як аудіо та зображення.

Шорткод: [youtube id=»_ggWarwhv9M»]Check out this video![/youtube]

Код:

function wptuts_youtube($atts, $content=null){
extract(shortcode_atts( array(‘id’ => «), $atts));
$return = $content;
if($content)
$return .= «

«;
$return .= ‘‘;
return $return;
}
add_shortcode(‘youtube’, ‘wptuts_youtube’);

Obfuscate Email Address

Захищає вашу електронну пошту від спамерів, роблячи неможливим її копіювання зі сторінки.

Шорткод: [email address=»[email protected]»]

Код:

function emailbot_ssc($attr) {
extract( shortcode_atts( array(
‘address’ => «,
), $attr ) );
$email = «;
$email .= antispambot($attr[‘address’]);
$email .= «;
return $email;
}
add_shortcode(’email’, ’emailbot_ssc’);

Переклад статті «20 WordPress Shortcodes Plugins And You Might Want To Try» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.