До недавнього часу, контекстна реклама відлякувала багато вітчизняних підприємців своєю недоступністю. Мінімальні десять центів за клік часом себе не окупали, а про їх використання в некомерційних цілях взагалі можна було забути.

Але зараз Яндекс.Директ прийняв вірне рішення і знизив ціну за клік аж до 30 копійок, так що всього за один цент ви зможете отримати на сайті цільового відвідувача.

Ви можете використовувати цей спосіб для видобутку трафіку на всі свої комерційні проекти, партнерські посилання і навіть на сторінки по збору підписок.

І в зв’язку з цим, я хотів би дати вам кілька порад про те, що ви повинні робити, щоб досягти найкращого результату. Отже, поїхали…

Насамперед, вам потрібно підібрати ключові слова, за якими буде вискакувати ваше оголошення. І ось декілька порад про те, як зробити це краще:

1. Вибирайте як можна більш «цільові» запити!

Людина, що шукала слово «фарба», може мати на увазі «акварельну фарбу», «фарбу для волосся», «автомобільну фарбу». А слово «метал», може мати на увазі слово «метати» в минулому часі. В результаті, використання таких слів може знизити клікабельність ваших оголошень і знизити вас в результатах.

2. Підбирайте синоніми!

Наприклад, запит «пластикові вікна» може звучати як «вікна ПВХ». Цей прийом може значно урізноманітнити ваше оголошення і залучити до нього нові потоки трафіку.

3. Розширюйте тематику ваших запитів!

Ви можете уявити запит «мобільні телефони» у запитах типу «Nokia 3250», «Siemens M65». Це зробить запит більш «цільовим», а також позбавить від зайвої конкуренції.

4. Скористайтесь сервісом статистики!

Безкоштовний сервіс Яндекса http://wordstat.yandex.ru допоможе вам дізнатися скільки людей шукало те чи інше слово в протягом місяця. Також, там є функція добірки асоціацій, дуже допомагає при пошуку нових ключових слів.

Потім, ви повинні скласти привабливе оголошення. Щоб люди помічали його, кликали за нього й приходили на ваш сайт. Ось що потрібно для цього зробити:

5. Враховуйте сприйняття цільової аудиторії!

Поставте себе на місце ваших потенційних відвідувачів і клієнтів. У будь-якому заголовку ви клікнули, яке оголошення заінтригувало б вас. Враховуйте всі особливості вашої аудиторії і використовувати їх у своїх оголошеннях.

6. Використовуйте в тексті оголошення ключові слова!

Коли люди дивляться результати пошуку, які ключові слова в оголошеннях виділяються напівжирним шрифтом! По-статистикою Яндекса, такі оголошення, більш помітні цільової аудиторії і, як правило, вони більш клікабельні.

7. Використовуйте слова, які притягують увагу!

Використання на початку заголовка таких слів як «Новинка!», «Сенсація!», «Безкоштовно!», «Розпродаж!» збільшують увагу людей до вашого тексту.

8. Дайте йому те, чого він хоче!

Не треба писати про вашу компанію, не треба розповідати про вашому сайті. Розкажіть краще про те, що ви пропонуєте! Задайте людині питання! Наприклад: «Шукаєте надувні човни?», «Вам потрібні статті з копірайтингу?».

9. Використовуйте заклик до дії і акцентуйте його знаком оклику!

Спонукати людину клікнути по вашому оголошенню ви можете заголовками «дії», зі знаком оклику. Наприклад: «Звертайтесь до нас!», «Клікніть сюди!» Отримайте це прямо зараз!».

А після того, як ви розібралися зі словами і оголошенням, вам належить визначити максимальну ціну, яку ви будете платити за одного відвідувача. І ось що ви можете зробити:

10. Вибирайте запити з невеликою конкуренцією!

Використовуйте низкоконкурентные запити. Тим самим ви зробите ціну за клік мінімально низькою, а ваші позиції максимально високими.

11. Призначайте ціну, яку ви готові платити за відвідувача!

Виходячи з вашого бюджету і продукту, зробіть висновок, яку максимальну ціну за відвідувача ви готові віддати? Хоча на перших порах, раджу дотримуватися мінімальної ставки!

12. Ні в якому разі не грайте в азартні ігри з конкурентами.

Це так звані «bid wars», війна ставок. Коли конкуренти намагаються встати вище суперника. Іноді ціна за клік може доходити до 20 доларів! Але ви повинні чітко розуміти, що це примою шлях до розорення!

І ось вам, наостанок, три загальних ради по роботі з системою:

13. Тестуйте численна кількість оголошень!

Використовуйте якомога більше різноманітних оголошень одночасно. Дотримуйтеся правила – для кожного запиту, окреме оголошення. Так ви зможете краще зрозуміти свою аудиторію і досягти максимальних значень CTR.

14. Підвищуйте клікабельність ваших оголошень!

Ніж підвищувати ставки, краще підвищуйте клікабельність! Якщо оголошення має високий CTR, то воно буде відображатися в результатах вище!

15. Відстежуйте повернення вкладених грошей по кожному оголошенню!

Щоб зрозуміти наскільки добре працює, те чи інше оголошення, ви повинні знати, скільки воно принесло вам прибуток! Для цього, ви повинні використовувати в оголошенні спеціальні відстежують посилання (наприклад партнерські). Так ви зможете дізнатися, скільки грошей можна витрачати на клік і варто використовувати цю систему в своєму бізнесі.

Ну що ж, це були всі основні правила по роботі в Яндекс.Директ. Тепер вам залишилося зайнятися практикою на своєму сайті, отримувати результат і робити відповідні висновки!