Будучи на сьогоднішній день найбільш часто використовуваної CMSWordPress має в наявності велика кількість плагінів, які розширюють його можливості.

Досить назвати дуже популярний плагін WooCommerce, який перетворює WordPress в повноцінну платформу для електронної комерції, або bbPress, що дозволяє запустити на своєму сайті форум.

Крім плагінів для звичайних користувачів, WordPress має цілий ряд інструментів, які розраховані в основному на розробників.

Якщо ви є розробником, який хоче розвивати плагін або тему WordPress, ми зібрали для вас деякі важливі і корисні плагіни, які допоможуть зробити вашу роботу набагато легше.

1. Debug Bar

Debug Bar додає нове меню під назвою Debug в панель адміністрування WordPress. Натисніть на цей пункт, і плагін буде докладно відображати системну інформацію, таку як кеш, загальна кількість запитів, загальний час запитів і використання пам’яті.

Дані функції будуть вам дуже корисні в процесі налагодження. Крім того, ви також зможете бачити деякі попередження і повідомлення PHP, які видаються при включенні WP_DEBUG:

2. Log Deprecated Notices

Те, що деякі функції WordPress вже трохи застаріли, зовсім не означає, що їх не можна використовувати.

Log Deprecated Notices — це плагін, який покаже нам такі функції, незалежно від того вони прив’язані до плагіну або темі, і навіть виведе нам список альтернативних функцій:

12 основних плагінів для розробників WordPress

3. Monster Widget

Плагін Monster Widget призначений для розробників тим WordPress. Він містить всі 13 віджетів ядра WordPress — наприклад, «Довільний текст», «Категорії» і «Хмара тегів» — все в одному віджеті.

Це зручно, економить багато часу і гарантує, що вони будуть красиво представлені в темі:

12 основних плагінів для розробників WordPress

4. Regenerate Thumbnails

Якщо ви часто встановлюєте новий розмір мініатюр зображень, будь то в темі або в плагіні, Regenerate Thumbnails може бути вам корисним. Він дозволяє встановити новий розмір для всіх мініатюр у бібліотеці за допомогою одного кліка.

Тоді як в звичайних умовах весь процес може зайняти досить тривалий час залежно від кількості зображень — особливо, якщо ви запустіть його на працюючих сайтах:

12 основних плагінів для розробників WordPress

5. RTL Tester

Оскільки у світі існує велика кількість користувачів WordPress, які читають і пишуть справа наліво (RTL), вам може знадобитися інструмент, який дозволить перевірити вашу тему або плагін в режимі RTL.

Після встановлення плагіну RTL Tester в панелі адміністрування WordPress з’явиться нова кнопка, яка дозволяє перемикатися між правостороннім і лівостороннім напрямками тексту:

12 основних плагінів для розробників WordPress

6. Simply Show IDs

Цей плагін додає новий стовпець у праву частину таблиці WordPress, в якому відображаються ID записів.

Таким чином, ви можете легко витягти ідентифікатор повідомлень, сторінок, категорій, медіа файлів, посилань і тегів:

12 основних плагінів для розробників WordPress

7. Theme Check

Theme Check це обов’язковий плагін для кожного розробника тим WordPress. Він перевіряє тему WordPress на відповідність поточним стандартам кодування WordPress і передовим практикам.

Він також перевіряє наявність обов’язкових елементів теми, таких як скріншот теми, ліцензія та інформація про автора:

12 основних плагінів для розробників WordPress

8. User Switching

За допомогою плагіна User Switching ви можете перемикатися між режимами перегляду під логінами зареєстрованих користувачів без необхідності повторно вводити імена користувачів і паролі.

Після активації цього плагіна ви побачите в панелі адміністрування WordPress нове меню Switch off, як це показано на скріншоті, наведеному нижче.

Якщо вам потрібен плагін, який створює нову роль з новим набором прав, цей плагін, безумовно, вам знадобиться:

12 основних плагінів для розробників WordPress

9. WordPress Reset

Цей плагін дозволяє скинути налаштування WordPress в початковий стан. Він видалить попередній контент, доповнення та налаштування бази даних.

Тим не менш, він не видаляє файли, які були завантажені раніше:

12 основних плагінів для розробників WordPress

10. Beta Tester

Плагін Beta Tester дозволяє легко оновити WordPress до версії Beta, Release Candidate (RC), або Nightly.

Це буде корисно для тестування вашої теми або плагіна на сумісність з підготовлювану до виходу версією системи:

12 основних плагінів для розробників WordPress

11. Query Monitor

Плагін Query Monitor додає у панель адміністрування WordPress нову панель інструментів та показує дані за запитами разом з купою інших функцій, які на даний момент відсутні в інших плагінах для налагодження.

Вони будуть вам надзвичайно корисні в процесі розробки. До них відносяться такі функції як «HTTP-запити», «Перехідні процеси», «Перенаправлення», «Ajax-виклики», «Звернення» і «Помилки PHP»:

12 основних плагінів для розробників WordPress

12. WordPress Style Guide

Цей плагін надає посилання для розвитку інтерфейсу WordPress.

Він включає в себе посилання на компоненти інтерфейсу JQuery, форми, допоміжні класи і Dashicons, новий набір іконок використовуваний в МР6:

12 основних плагінів для розробників WordPress

Переклад статті «12 Essential Plugins For WordPress Developers» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.