WordPress – дивовижне рішення для вебмайстрів, що дозволяє позбутися від безлічі проблем, пов’язаних з розробкою повноцінного сайту. Однією з таких проблем вважається захист від спаму, з яким найчастіше буває вкрай складно впоратися.

Сьогодні я хочу поділитися з підбіркою 11 безкоштовних, але дуже ефективних WordPress-плагінів для боротьби зі спамом.

1. Akismet

Це стандартний анти-спам плагін для WordPress, який встановлюється разом з CMS. Він був одним з перших, розроблених для WP, причому практично тим же складом, що працював над створенням WordPress. Мова йде про Automattic, як багато хто з вас вже здогадалися.

Akismet перевіряє кожен доданий коментар на предмет наявності спам-посилань, які ви пізніше вручну можете відхилити або схвалити. Варто відзначити, що функціонал даного плагіна обмежений виключно перевіркою і мітками на коментарях.

2. Antispam Bee

11 безкоштовних анти-спам плагінів для WordPress

Antispam Bee являє собою ще один плагін для WP, який дозволяє оцінювати різні складові кожного коментаря, і припиняти будь-спам. В плагіні передбачена можливість підтвердження коментаторів, яким можна довіряти.

Плагін також перевіряє IP-адреси, Gravatar і т. д. Це дозволяє припинити практично будь-які спроби опублікувати спам-коментарі.

3. Anti-spam

11 безкоштовних анти-спам плагінів для WordPress

Цей спосіб захисту від спаму пропонується в двох версіях: безкоштовною і тієї, що обійдеться в $15. Безкоштовна версія орієнтована на автоматичну роботу, і ви не зможете вносити зміни в налаштування: просто встановлюєте плагін, і він починає працювати.

Платна версія дозволяє настроювати власні фільтри, тобто, використовувати списки слів, а також вказувати максимальну кількість слів для кожного коментаря.

За фактом, це один з найбільш ефективних анти-спам плагінів для WordPress.

4. WP-SpamShield Anti-Spam

11 безкоштовних анти-спам плагінів для WordPress

Анти-спам рішення «все в одному» для WordPress, яке бореться не тільки зі спам-коментарями, але і відсіває трекбэки від підозрілих джерел, спам зворотного зв’язку і навіть підозрілі акаунти в процесі реєстрації. Цей плагін взагалі не застосовує CAPTCHA, і тому ніяк не позначається на досвіді взаємодії.

WP-SpamShield відмінно поєднується з такими плагінами, як Contact Form 7, Gravity Forms, Ninja Forms, JetPack Contact Forms & Comments, BuddyPress, bbPress, WooCommerce і допоможе назавжди позбутися від спаму.

5. Advanced Invisible Anti-spam

11 безкоштовних анти-спам плагінів для WordPress

Чи не найефективніша захист від спаму WordPress, яка без проблем впорається зі спамерами без застосування капчі. Незважаючи на свою простоту, він відмінно працює з просунутими системами кешування. Цей плагін пропонує фільтри, з якими без праці впорається будь-який веб-майстер.

6. WP Anti Spam

Даний спам-фільтр для WordPress перевіряє коментарі, IP-адреси, никнеймы, електронну пошту і зазначені сайти на предмет наявності спаму. У вас буде можливість вказати мінімальне і максимальне кількість слів коментарі, що допоможе уникнути настирливих коментарів з однією лише посиланням. В плагіні також передбачена можливість використання списку слів, які заборонено використовувати в коментарях.

7. BotPlug

11 безкоштовних анти-спам плагінів для WordPress

Це один з безлічі платних плагінів, який обійдеться вам в $12. Він не тільки позбавить вас від спаму, але також здатний боротися з шкідливими ботами і брутфорс-атаки. За допомогою цього плагіна можна обмежити кількість запитів до сервера, які виходять з конкретної IP-адреси. Якщо бот спробує обійти це обмеження, то він буде перенаправлений на іншу сторінку, або зіткнеться з CAPTCHA, яка перевіряє те, що робить запити реальна людина. Крім цього ви можете блокувати окремі IP-адреси, які були викриті в спам-розсилку.

8. AlphaOmega Captcha & Anti-Spam Filter

11 безкоштовних анти-спам плагінів для WordPress

Ще один плагін, метою якого є захист від спаму в коментарях WordPress. Він показує капчу, яка дозволяє підтвердити, що коментар пише реальна людина, і тут важливо відзначити, що далеко не кожен веб-майстер згоден використовувати спам-фільтри без застосування капчі.

Функція підрахунку коментарів допоможе визначити ефективність роботи плагіна, так як ви будете бачити кількість заблокованих.

9. Anti-Spam by CleanTalk

11 безкоштовних анти-спам плагінів для WordPress

В цьому плагіні не використовується капча або інші методи захисту, які потребують механічного втручання з боку користувачів. Подібні рішення дуже швидко набирають популярність, так як капчі вже порядком набридли користувачам.

Плагін підраховує заблоковані коментарі, спроби відправити спам через форму зворотного зв’язку, а також через форму реєстрації на сайті. Він сумісний з плагіном WooCommerce, а це означає, що ваш інтернет-магазин на базі WordPress також буде захищений від спаму.

10. ZWS WordPress Anti Spam & URL Filter

11 безкоштовних анти-спам плагінів для WordPress

Даний плагін для захисту сайту від спаму працює двома різними способами. Один полягає в ліквідації поля «веб-сайт» при реєстрації, яке спамери часто вписують спам-посилання. Другий спосіб полягає в тому, що у вас буде можливість використовувати списки заборонених слів, які згодом служать маяками для плагіна.

11. WPBruiser {no-Captcha anti-Spam}

11 безкоштовних анти-спам плагінів для WordPress

Останній, але не менш ефективний плагін також не використовує капчу, проте успішно захищає від спаму коментарі, форму зворотного зв’язку, форму реєстрації і т. д.

Він автоматично блокує IP-адреси, викриті в розсилці спаму. Крім цього ваш сайт буде захищений від брутфорс-атаки.

Переклад статті «13 Free WordPress Anti Spam Plugins to Prevent Comment Spam» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.