Я хочу поділитися десяткою найбільш популярних веб-технологій. Вони не є обов’язковими. Але в той же час допоможуть прискорити роботу і поліпшити якість коду.

Web Components

Це новий стиль елементів для HTML5, який базується на стандартах W3C. Компоненти дозволяють створювати користувальницькі елементи багаторазового використання для структур динамічних сторінок, таких як віджети з вкладками, слайдери зображень і випадають меню. Замість того щоб створювати спливаюче меню з маркірованим списком, можна використовувати тег .

На офіційному сайті Web Components доступно безліч практичних прикладів, але дуже мало пояснень того, де вони можуть знадобитися.

На даний момент ще занадто рано використовувати Web Components в реальних проектах. Але через кілька років усе може змінитися. Ось чому я вважаю, що всі веб-розробники повинні ознайомитися з цією сучасною веб технологією.

Polymer

10 сучасних веб-технологій, про які ви повинні знати

Коли ви познайомитеся з Web Components, вам може знадобитися бібліотека Polymer. Цей проект з відкритим вихідним кодом запустив Google. Він призначений для створення стандартизованих веб-компонентів.

Ця бібліотека спрощує розробку, якщо ви працюєте з Web Components API. З її допомогою ви отримаєте вбудовані елементи для додавання таких функцій, як відео, слайдери і навіть віджети Google Maps.

Метою Polymer є створення модульної структури. Ось чому вона дозволяє створювати власні віджети на основі Web Components API. Таким чином з’являється можливість додати кілька віджетів на одну сторінку без повторного запису коду.

Бібліотека Polymer нерозривно пов’язана з Web Components, і ці дві технології значно змінюють методи модульного розробки сайтів.

AMP

10 сучасних веб-технологій, про які ви повинні знати

Google завжди намагається поліпшити інтернет. Проект Accelerated Mobile Pages (скорочено AMP) дозволяє адаптувати будь-яку веб-сторінку для мобільних пристроїв за стандартним шаблоном.

Потрібно просто додати невеликий код на свою сторінку і дозволити Google зробити все інше. Якщо ваш сайт AMP-оптимізований, він буде завантажуватися швидше. Таким чином, сайт буде більше схожий на оригінальний додаток.

Враховуючи стрімке зростання кількості користувачів мобільних пристроїв, це технологія веб розробки, на яку варто звернути увагу. Вона не підходить для інтерактивних сайтів, але для блогів і новинних ресурсів технологія AMP може стати революційним рішенням.

Gulp

10 сучасних веб-технологій, про які ви повинні знати

Gulp дозволяє автоматизувати рутинні завдання. Він вміє компілювати Sass в CSS, додавати код шаблони або латочки для браузерів, автоматично оновлювати сторінки після внесення в код яких-небудь змін.

TypeScript

10 сучасних веб-технологій, про які ви повинні знати

Google нещодавно затвердив TypeScript як пріоритетне мови для свого front-end фреймворку AngularJS. Це робить TS ще більш привабливим, тому що він допомагає заощадити час, як при написанні загальних сценаріїв, так і при розробці спеціалізованих Angular-проектів.

TypeScript є не новою мовою, а швидше надмножеством JavaScript. Тому, якщо ви знаєте JS, вам буде легко використовувати цю популярну веб технологію.

Three.js

10 сучасних веб-технологій, про які ви повинні знати

Якщо ви стежите за тенденціями WebGL і 2D / 3D веб-графіки, то повинні знати про Three.js. Це найпотужніший движок рендеринга на основі JS, який можна використовувати для веб-графіки.

Деяким сайтам потрібна 2D або 3D графіка. Але кількість таких сайтів збільшується, і це одна з кращих JavaScript-бібліотек, які можна використовувати для створення елементів полотна і діаграм даних.

Найкраще в Three.js це те, що дана бібліотека є безкоштовним інструментом з відкритим вихідним кодом, тому вона постійно вдосконалюється разом з WebGL API.

Docker

10 сучасних веб-технологій, про які ви повинні знати

З допомогою контейнерної платформи Docker можна підтримувати повну віртуальну середу і легко переносити сайти на різні сервери. Віртуальні контейнери містять інтерфейси для простої передачі файлів з одного сервера на інший.

Якщо ви є прихильником IT / DevOps, тоді Docker — це обов’язкова для вас технологія. Останнім часом дана технологія веб почала набирати популярність.

Ionic Framework

10 сучасних веб-технологій, про які ви повинні знати

Це безкоштовна платформа з відкритим вихідним кодом для розробки мобільних додатків під iOS і Android. Кожне додаток пишеться на оптимізованому коді. Тому можна створювати програмне забезпечення на JavaScript, але кінцевий результат буде виглядати як оригінальна мобільний додаток Swift / Java.

На даний момент вже випущена версія 1.3, і Ionic отримав велику підтримку з боку веб-спільноти.

Бібліотеки Zurb

10 сучасних веб-технологій, про які ви повинні знати

Фреймворк Foundation — неймовірно потужний інструмент. В останньому релізі розробники виділили веб-фреймворк з Foundation for Emails, який тепер підтримує автоматизацію та шаблони для email-розробки.

Але ще більше мені подобається їх новий Motion UI, призначений для створення анімації «на льоту». Можна створювати анімацію за допомогою онлайн-інструменту Zurb і включати бібліотеку Motion UI в будь-проект на Foundation.

Google Web Starter Kit

10 сучасних веб-технологій, про які ви повинні знати

Google пропонує безліч корисних технологій веб-розробки, і однією з них є Web Starter Kit. Це бібліотека корисних ресурсів для створення сайтів, модульного коду Sass / CSS, локальних HTTP-серверів і багато чого іншого.

Передбачається, що Web Starter Kit надає всі основні компоненти, які потрібні веб-розробнику. Це стартовий набір, який є відмінним безкоштовним рішенням для початківців розробників.

Переклад статті «10 Modern Emerging Web Technologies You Should Know About» дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.